Že zavření plynu Ukrajinou uškodí Slovenské republice je zřejmé, ale pan autor si zřejmě ještě nestačil v
do jeho hlavy pustit jinou skutečnost, že hrátky se sankcemi zaměřenými na dodávky plynu do EU z Ruska tvrdě dopadají i na průmysl i obyvatelé zemí EU a EU vůči USA a Číně ztrácí, bohužel, rychle dech.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hledal jsem na internetu, kdy začaly bojové akce na Ukrajině. Začaly po "majdanu" v roce 2014, kdy nejprve Doněcká a Luhanská oblast vyhlásily samostatnost a poté nový prezident Porošenko poslal ukrajinskou armádu, aby obě oblasti obsadila. Obě oblasti se začaly bránit a po bojích se prakticky ustálila bojová linie, na které se válčilo až do února 2022, kdy se do bojů vložilo Rusko a začalo obsazovat Ukrajinu. Potud pouhé konstatování. Já mám k celé strašně nebezpečné situaci dva dotazy. Proč byl před majdanem na Ukrajině klid a proč se problémy, ke kterým na Ukrajině po majdanu došlo neřešily diplomatickou cestou, například federativním uspořádáním uspořádáním nebo tak, jak se vyřešily problémy v roce 2009 v Srbsku, kdy Kosovo dostalo samostatnost. Mohla být ušetřena Ukrajina a její lidé od toho, co po roce 2014 až do nynějška následovalo ( hlavně statisíce mrtvých a raněných). Kdo měl zájem na vojenském řešení po vyhlášení samostatnosti obou oblastí v roce v roce 2014, které vše další odstartovalo? Důsledky cítí dnes celá Evropa a vůbec není jisté, jak vše co začalo v roce 2014 skončí, protože snaha po deeskalizaci konfliktu, který následně vznikl až do nástupu prezidenta Trumpa prakticky nebyla a byl bych rád, kdyby snahy některých bojechtivých politiků a zbrojařských
firem byly skončily vzaly za své a bylo zase klidněji a finanční prostředky, dávané do zbrojení, šly do jiných oblastí, například do energetických zdrojů, nových technologií, zdravotnictví, vzdělání, výstavby nových bytů atd.
1 odpověď