Lyžák ke škole prostě patří, stejně jako jazykové výjezdy do zahraničí. Není to povinné, ale má to velmi dobrý vliv na kolektiv a rozšiřuje to obzory a dovednosti. Je to také pro některé jedna z prvních možností, jak se sám o sebe postarat v novém prostředí, pokud nejezdili na tábory nebo k prarodičům.
Souhlasím bez výhrad se základkou. Tam by to mělo být opravdu pouze o tom, aby četba bavila. Dodnes si pamatuji, jak jsem musel přečíst na 2. stupni ZŠ Memento od Radka Johna a dělalo se mi z toho zle. Pak Zabijáka od Zoly na střední, a tam mi přišlo, že už jsem na to měl věk. Na střední by se mělo od začátku připravovat na maturitu z češtiny, takže hned v prváku zveřejnit seznam knih k maturitě a vybrat si z toho. My jsme ten seznam dostali až krátce před maturitou 👎
Naopak, děti v tomto věku vnímají nejlépe, jen je potřeba přizpůsobit formu výuky. Dodnes si pamatuji, co jsme se učili už ve školce (např. barvy), a že mě to opravdu zajímalo. Nepodceňoval bych proto schopnost učit se cizí jazyk, vždyť existují i anglické školky. Osobně jsem právě 1 rok výuky ztratil, když po školce se angličtina v 1. třídě ZŠ nevyučovala, pak jsem přešel na školu s rozšířenou výukou jazyků a pamatuji si, že mě to opět bavilo, horší s výukou to bylo na gymplu, kde se dodnes jezdí striktně podle učebnic místo reálných konverzací, to je asi největší slabina, na které by se mělo pracovat, být schopen jazyk používat.
Hlavně by bylo dobré mít možnost věnovat se dříve nějakému oboru a stát se v něm dobrý. Vůbec by nevadilo, kdyby byla možnost už třeba po sedmičce mít možnost jít na nějakou specializovanou odborně zaměřenou školu, která by mohla být pouze 4-letá. Pracovat se může nyní už od 14, takže vyjít školu v 17 nebo 18 s výučním listem nebo maturitou není vůbec špatný nápad. Myslím si, kdyby byla možnost volby, tak většina zvolí kratší školní docházku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Česká tradice násilí v rodinách, ještě se tu hrdě hájí. Není divu, že třeba v Norsku tak často odebírali české děti.