V Riu naměřili pocitovou teplutu přes 60°C. Může mi někdo vysvětlit, čím ji naměřili? Až dosud jsem předpokládal, že pocitová teplota je taková teplota, která se neměří teploměrem, ale vyjadřuje pocity průměrného člověka (ani zimomřivého, ani teplomilného), jakoby bylo ve stínu tolik a tolik stupňů Celsia či Fahrenheita (Réamura už mladí asi ani neznají).
TA = T + 0,33 e - 0,7 v - 4
kde
TA ve °C je pocitová teplota podle AAT modelu
T je teplota ve °C
v je rychlost větru v m/s
e se vypočítá
e = HR 6,105 / 100 exp(17,27 * T / (237,7 + T))
kde
HR je relativní vlhkost vzduchu v %
T je teplota ve °C
exp je přirozená exponenciální funkce
Pacient by měl platit všechno,tak jako v UA i v USA . Nebo pak komerční pojištění. Nemáš na ošetření ? Tak zemři bez pomoci. Takhle to myslíte,že ?
Ono je to trochu jinak. V USA vás ošetří vždy. A když nemůžete zaplatit, tak Vám dají splátkový kalendář. A jsou různé programy, které se snaží domluvit snížení částky a pomáhají se splácením.
Také existují různé bezplatné federální a státní programy s bezplatným zdravotním pojištěním pro vybrané skupiny obyvatel (s nízkým příjmem).
Vidím jen jedno možné malé riziko. Telefonní číslo není oproti bankovnímu účtu chráněno kontrolním součtem modulo 11, takže uklepnutí v telefonním čísle může znamenat validní platbu na naprosto jiný bankovní účet. To ale bude platit jen v případě, že jsem si s tím kontaktem ještě nezavolal a tedy nemám ověřenou správnost telefonního čísla. Třeba ale odesílající banka bude už při zadání kontaktu zobrazovat údaje o držiteli čísla, takže by se mohlo na chybu přijít ještě před odesláním, ale tam je zase riziko, že si z toho někdo udělá veřejný telefonní seznam 🙂
v Zelle, což je podobný zahraniční systém, se po zadání tel. čísla ukáže jméno majitele účtu, které musíte potvrdit
Tak to je samozřejmé. K tomu, aby mohla vzniknout cover verze písně, musí získat zpěvák souhlas autorů, resp. nositelé autorských práv. V tomto ranku se i stává, že nositel autorských práv souhlas nedá a pak je šíření takové cover verze v rozporu s mezinárodně uznávanými normami a ten zpěvák si koleduje o žalobu. Většinou ale autoři souhlas dávají, neboť je to jednak pro ně zdroj příjmů, jednak je to i jejich reklama.
Jen bych to upřesnil na "zpěvák by měl získat souhlas". Za socialismu vznikla řada coververzí, kde souhlas chyběl a po roce 1989 se díla již nesměla šířit.
11
Sledujících
0
Sleduje
11
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nedovedu si představit, že bych byl ochoten platit někoho, kdo mě předtím vydíral.
Pokud se někomu nelíbí nabízené podmínky, může táhnout kam chce. Nikdo ho nedrží.
6 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
U nás se tomu říká odborová organizace 😄
1 odpověď