Rozpočet na letošní rok mají 8 mld., jako menší město. Pro podporu návrhu na zvýšení tv poplatků, včetně "daně z internetu", by pan ředitel měl předložit personální a finanční audit od nezávislého auditora. Bez auditu ani ťuk. Jenže to nemůže, protože by prasklo turecké hospodářství čt /tím se nijak nechci dotknout Turků 🙂/.
Finanční úřad umí cenovou kontrolou bleskově zjistit, zda v cenách v celém výrobním a dodavatelském řetězci není u někoho z nich zahrnutý nepřiměřený zisk a neoprávněné náklady. To není socialismus, pane Fialo, ale platný zákon o cenách. Jenže k takové kontrole nemá tahle vláda národní katastrofy politickou vůli.
A že není mléko? Poděkujme EU za nucené snížení stavu skotu. Poláci si vymohli i na tohle výjimku, ale naši vyjednavači (Telička a spol.) jen drželi hubu a krok. Není nejvyšší čas EU opustit a ještě zachránit, co se dá?
Za tantiémy, které bere od tzv. ochranných svazů autorských za uvádění svých filmů, by se na Karlštejně mohl rovnou ubytovat. Tak ať nebrečí. A že má malý důchod? To je jen výsledek toho, si v produktivní části života sociální pojištění jako umělec neplatil buď vůbec (v devadesátkách nemusel) nebo si platil minimum. A že si na důchod nenašetřil, i když měl zatraceně z čeho? Jeho boj.
Lidičky, proboha, nenechte se tímhle pomateným článkem o ESG zblbnout.
E = environmental, tj. vztah daného podniku k životnímu prostředí, jak svými aktivitami ovlivňuje kvalitu životního prostředí. S = social, tj. vliv firmy na společnost, jaké pracovní prostředí vytváří pro své zaměstnance (inkluze, pracovní prostředí, firemní školky atd.) a jak působí na společnost jako celek (jaké projekty podporuje atd.). G = governance, tj. způsob vedení společnosti (fungování firmy dovnitř i navenek, transparentnost, není součástí kontroverzních kauz atd.).
ESG reporting bude povinný pro firmy s 250 a více zaměstnanci, ročním čistým obratem přes 40 000 000 € nebo bilanční sumou roční rozvahy přesahující 20 000 000 €. Data o nefinanční výkonnosti budou povinny zveřejňovat střední podnikatelé která splňují dvě ze tří uvedených kritérií.
Majitelů chat a chalup se ESG fakt NETÝKÁ. Ten "expert" z článku je totiž realiťák a asi už neví, jak dotlačit majitele k prodejům, aby realitky měly "vejvar".
Zkusila jsem a nikdy více. Květináček se po druhém mírném zalití rozmočil, začal plesnivět a rostlinka nerostla. Lepenková rolička od toaletního papíru je z nejhoršího x-krát recyklovaného papírového odpadu, papírovina má původní vlákna celulózy už rozdrcená na kaši, takže aby lepenka vůbec držela pohromadě, je nacpaná lepidlem a jinými sajrajty. Zlaté kelímky od jogurtů.
Chtělo by to cenovou kontrolu v celém výrobním a obchodním postupu (§ 14 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách) a při zjištění nepřiměřeného majetkového prospěchu některého účastníka (tuším, že maloobchodních řetězců) sáhnout k cenové regulaci např. věcným usměrněním ceny (§ 6 zákona o cenách). Jenže to by muselo Ministerstvo financí hnout zádí. Kompetenci k řešení problému má. Politickou vůli zřejmě ne.
Zásadní návody, jak se bránit, jsou dva. První, že každé dva týdny poctivě kontrolujete stav zápisů u každé ze svých nemovitostí v katastru nemovitostí. Jestli tam u některé nemovitosti najdete, že stav zápisů je dotčen změnou a vy o žádné změně nevíte, okamžitě startujete na katastrální úřad. Je to sice zadarmo, ale chce to čas. Nebo druhý návod, jednoduchý, ale za jednorázový poplatek (před dvěma roky jsem platila 200,-, dneska nevím) - zařídíte si na katastrálním úřadu službu Sledování katastru, je to na občanku. V případě zahájení jakéhokoliv řízení, týkajícího se kterékoliv z vašich nemovitostí, vám katastrální úřad dá vědět způsobem, který si zvolíte - SMS, e-mail, datovka. Toto oznámení je navíc, protože vyrozumění o zahájení řízení s 20denní ochrannou lhůtou musí katastrální úřad doručit dosavadnímu majiteli tak jako tak.
Mimochodem, paní Šrámčíková, ten podvod se dělá jinak než že by se podplácel pošťák, co vám nese dopis. Ale na to vaše zelené prsty, jak sama o sobě píšete, nemají.
Á, pozor, madam autorka přišla exhibovat na další web! Sbírala strašnou bídu za rádoby odborné články o zahradě, neodborně sestavené z kdovíjakých podkladů, tak se teď se stejnou neodborností vrhla na stavebnictví. Lidi, nenechte se jejími bláboly zblbnout, dokumentaci zahrady fakt nepotřebujete. Ta povinnost mít tzv. dokumentaci skutečného stavu se týká jen staveb, které byly povoleny nebo ohlášeny stavebnímu úřadu. Madam sice blbne lidi, ale má za klik na článek prašule za navěšenou reklamu, tak jí na správném obsahu nezáleží.
Jezdí sem za levným chlastem. Ono by úplně stačilo, kdyby měšťáci vytáhli zadky z kanceláří a z aut a pokutovali na ulici vyřvávající opilce pro rušení nočního klidu od 22:00 do 06:00 a opilce močící tamtéž pro znečišťování veřejného prostranství. Takových deset, dvacet pokut v rámci jednoho tahu pro každého z opilecké tlupy, ne po pětistovkách, ale vždycky na horní hranici zákonného rozmezí. Chlast tady by se jim prodražil tak, že chlastat doma by pro ně bylo levnější.
Aha, matička pravila, že "Cokoliv by mohl teď udělat pro to, aby mohlo být trošku líp." S údajně zablokovanou cizí krční páteří a s údajným cizím psychickým blokem chodit na stanici autobusu ten pán nic udělat nemůže, takže matičce i tatíčkovi z azyláku zřejmě jde o prachy na odškodném.
Tím samozřejmě pána nehájím, děti mlátit nelze, ani vlastní a už vůbec ne cizí. Ale kdoví jak to bylo, co dětičky prováděly teď, co pán jako bývalý starosta pamatuje, že dětičky prováděly předtím a proč mu tzv. bouchly saze.
Což takhle snížit výdaje? Příkladů je mnoho: zrušit zbytečná lejstra a jejich vyřizující úředníky, přestat tlačit sociální dávky do lidí, co z vlastního rozhodnutí nikdy nemakali a makat nebudou, přestat platit "léčení" smažkám a chlastálkům, přestat platit "inkluzivní" asistenty žáčkům ve školách (ve třídě je pomalu víc asistentů než žáků), přestat rozhazovat dotace pro kámoše, přestat trpět kámošům přiživovat se "malou domů" na státních zakázkách, zdanit tiché víno stejně jako jiný alkohol atd. atd. Jenže do toho se vládě nechce, takže zase jen přitlačí daněmi na pracující občany.
Proboha už tenhle web zavřete, nejlépe i s paní autorkou, za šíření poplašných zpráv. Povinnost mít dokumentaci skutečného stavu se zahrady jako nestavebního pozemku fakt netýká, vztahuje se jen na povolené nebo ohlášené stavby na stavebním ! pozemku. Nic nového, stejné platilo i za stavebních předpisů z r. 1976.
Když ale ony ty bláboly paní autorce i webu slušně vynášejí na navěšených reklamách.
Nedělejte si iluze - ty nové byty nejsou pro naše mladé rodiny, ty nemají šanci je hypotéčně zaplatit, ale jsou pro fondy a investory na pronájem "cizím státním příslušníkům" (světovou stranu si snadno domyslíte sám, ale sever, západ a jih to není). Fond nebo investor vezme v téměř každém bytovém projektu v tzv. předprodeji desítky bytů, je jedno jakých, a platí hotově.
Nedostatek bytů se nevyřeší zastavěním každého volného centimetru území, ale návratem obrovského množství bytů využívaných jako kanceláře a hotely zpět do bytového fondu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bytů, hlavně v Praze, je dostatek a není potřeba, aby developeři zastavěli každou proluku a každý parčík.
Pro dostupnost k pronájmu k bydlení by stačilo vrátit do bytového fondu ty byty, které jsou využívány jako kanceláře, a ty, které jsou krátkodobě pronajímány turistům přes platformy typu Booking.com atd. A taky přesvědčit majitele prázdných bytů "pro děti", aby je pronajímali k bydlení. Jenže to by znamenalo především posílení práv majitelů, např. briskně se zbavit nájemníka, který neplatí nebo dělá kravál a bordel nebo byt devastuje.