Chtělo by to cenovou kontrolu v celém výrobním a obchodním postupu (§ 14 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách) a při zjištění nepřiměřeného majetkového prospěchu některého účastníka (tuším, že maloobchodních řetězců) sáhnout k cenové regulaci např. věcným usměrněním ceny (§ 6 zákona o cenách). Jenže to by muselo Ministerstvo financí hnout zádí. Kompetenci k řešení problému má. Politickou vůli zřejmě ne.
Já si tedy pamatují, že tvoji právníci žalovali špatnou instituci. A ono to bylo vítězství ??? Ale pokud někdo prezentuje jako vítězství i to, že soud přijal jeho žalobu, tak to je jiná....:-)
Nekomentujte právo, když ho neznáte.
U Evropského soudu pro lidská práva je to jinak než u tuzemských soudů. Tuzemský soud nerozhoduje o "přijetí" žaloby, protože když je mu doručena, musí ji projednat a rozhodnout, i kdyby meritum věci (to, oč se žalobce v žalobě soudí) bylo na první pohled totální blbost. Evropský soud pro lidská práva nejprve rozhoduje o přijatelnosti žaloby, tj. jestli je meritum věci v žalobě totální blbost nebo ne. Jestli je to blbost, žalobu nepřijme, neprojedná ji a nerozhodne o ní. Jestli ale žalobu přijme, pak meritum věci v žalobě není blbost, žalobu musí projednat a rozhodnout o ní. Takže ano, jestliže ESLP přijal žalobu, dá se již to prezentovat jako vítězství - meritum věci v žalobě podle ESLP totiž není blbost a Slovensko svým postupem vůči žalobci opravdu mohlo porušit některý z článků Úmluvy.
Zásadní návody, jak se bránit, jsou dva. První, že každé dva týdny poctivě kontrolujete stav zápisů u každé ze svých nemovitostí v katastru nemovitostí. Jestli tam u některé nemovitosti najdete, že stav zápisů je dotčen změnou a vy o žádné změně nevíte, okamžitě startujete na katastrální úřad. Je to sice zadarmo, ale chce to čas. Nebo druhý návod, jednoduchý, ale za jednorázový poplatek (před dvěma roky jsem platila 200,-, dneska nevím) - zařídíte si na katastrálním úřadu službu Sledování katastru, je to na občanku. V případě zahájení jakéhokoliv řízení, týkajícího se kterékoliv z vašich nemovitostí, vám katastrální úřad dá vědět způsobem, který si zvolíte - SMS, e-mail, datovka. Toto oznámení je navíc, protože vyrozumění o zahájení řízení s 20denní ochrannou lhůtou musí katastrální úřad doručit dosavadnímu majiteli tak jako tak.
Mimochodem, paní Šrámčíková, ten podvod se dělá jinak než že by se podplácel pošťák, co vám nese dopis. Ale na to vaše zelené prsty, jak sama o sobě píšete, nemají.
Á, pozor, madam autorka přišla exhibovat na další web! Sbírala strašnou bídu za rádoby odborné články o zahradě, neodborně sestavené z kdovíjakých podkladů, tak se teď se stejnou neodborností vrhla na stavebnictví. Lidi, nenechte se jejími bláboly zblbnout, dokumentaci zahrady fakt nepotřebujete. Ta povinnost mít tzv. dokumentaci skutečného stavu se týká jen staveb, které byly povoleny nebo ohlášeny stavebnímu úřadu. Madam sice blbne lidi, ale má za klik na článek prašule za navěšenou reklamu, tak jí na správném obsahu nezáleží.
Jezdí sem za levným chlastem. Ono by úplně stačilo, kdyby měšťáci vytáhli zadky z kanceláří a z aut a pokutovali na ulici vyřvávající opilce pro rušení nočního klidu od 22:00 do 06:00 a opilce močící tamtéž pro znečišťování veřejného prostranství. Takových deset, dvacet pokut v rámci jednoho tahu pro každého z opilecké tlupy, ne po pětistovkách, ale vždycky na horní hranici zákonného rozmezí. Chlast tady by se jim prodražil tak, že chlastat doma by pro ně bylo levnější.
Chudák babička, to si mladá dovolila dost.Já byl tuhle v Kauflandu po práci a to mléko za super cenu už bylo dávno pryč.Oni ty důchodci vyžerou snad uplně všechno.Asi budu dělat jen odpoledne abych jim mohl konkurovat.
A nezkusil jste požádat těch několik Vietnamců s vozíky napěchovanými právě zlevněným (mimo jiné) mlékem za super cenu, aby aspoň jedno zlevněné mléko nechali i Vám? Mám zkušenost, že slevy nejen v Kauflandu nevyžírají důchodci, ale právě Vietnamci na prodej do večerek.
Aha, matička pravila, že "Cokoliv by mohl teď udělat pro to, aby mohlo být trošku líp." S údajně zablokovanou cizí krční páteří a s údajným cizím psychickým blokem chodit na stanici autobusu ten pán nic udělat nemůže, takže matičce i tatíčkovi z azyláku zřejmě jde o prachy na odškodném.
Tím samozřejmě pána nehájím, děti mlátit nelze, ani vlastní a už vůbec ne cizí. Ale kdoví jak to bylo, co dětičky prováděly teď, co pán jako bývalý starosta pamatuje, že dětičky prováděly předtím a proč mu tzv. bouchly saze.
to jsou paní jenom drobný, musíte přitlačit
Tak já přitlačím: snížit platy poslancům, zrušit jim náhrady, zrušit jim odměny za "práci" ve výborech a za jiné kumulované funkce, zrušit zbytečný senát, zrušit různé agentury pro sociální začleňování a jiné zbytečné neziskovky přisosnuté na státní rozpočet, výrazně snížit platby za mandáty politickým stranám (dnes jsou to stamiliony ročně) atd. atd. Už tohle všechno nejsou drobné. Mám pokračovat?
Rád bych se vyjádřil k jedincům, kteří stále dokola opakují slušně řečeno nesmysl s "nedaněným" tichým vínem a kojeneckou vodou.
Z vína platíte jak DPH(daň z přidané hodnoty), tak daň z příjmu, stejně jako u jakéhokoliv jiného zboží/výrobku - tzn. i kojenecké vody.... Spotřební daň by byla jen další extra daní, která rozpočtu rozhodně žádné 4 miliardy nepřinese, protože zavedení této daně bude mít za následek opětovný nárůst počtu státních zaměstnanců (celníci), šílené byrokracie (u vína už je to tak šílenost) a více než pravděpodobné ukončení činnosti drobných vinařů (to jsou ti co udržují nějakou kulturu, folklór a krajinotvorbu) a tím pádem pokles výběrů daní od jejich subdodavatelů, takže v konečném důsledku se může stát, že stát vybere méně, než když zachová stávající stav. Ostatně spotřební daň na tabákové výrobky je více než vypovídající, rok co rok se zvedá a rok co rok se vybírá méně a méně...
V tomto státě je třeba se rozmyslet jaký stát vlastně chceme (asi nejlépe pomocí referenda, z něhož by měli být vyřazeni všichni placení ze stát. rozpočtu). Chceme štědrý sociální stát? Pak musíme razantně zvednout daně a množství lidí ve státním.
Pokud chceme malý stát, je třeba si uvědomit, že nelze udržet současný stav a redukovat veškeré soc. dávky (pomáhat jen těm, co to opravdu potřebují po krátkou dobu), zrušit inkluzi a zpoplatnit vysoké školství (mohlo by zamezit věčným studentům), začít převádět důchody i do kapitálové části a obecně přenést zodpovědnost za svůj život zpátky na lidi. Pak můžeme také osekat veškerou byrokracii a zjistit, že není co digitalizovat
Spotřební daň na šumivé víno Vám nevadí? Spotřební daň na šumivé víno zůstává v roce 2024 nezměněna a její sazba je 2340 Kč/hektolitr. Běžné šampaňské o objemu 0,75l má potom sazbu spotřební daně ve výši 17,55 Kč. Tiché víno má stále spotřební daň 0 Kč.
Což takhle snížit výdaje? Příkladů je mnoho: zrušit zbytečná lejstra a jejich vyřizující úředníky, přestat tlačit sociální dávky do lidí, co z vlastního rozhodnutí nikdy nemakali a makat nebudou, přestat platit "léčení" smažkám a chlastálkům, přestat platit "inkluzivní" asistenty žáčkům ve školách (ve třídě je pomalu víc asistentů než žáků), přestat rozhazovat dotace pro kámoše, přestat trpět kámošům přiživovat se "malou domů" na státních zakázkách, zdanit tiché víno stejně jako jiný alkohol atd. atd. Jenže do toho se vládě nechce, takže zase jen přitlačí daněmi na pracující občany.
Víte za kolik miliard už se odehrály pojišťovací podvody? Zjistit a potom teprve komentovat.😀
Milý pane pojišťováku, tak vám jeden pojišťovací podvod popíšu. Měli jsme ve starém bytě u této pojišťovny pojistku domácnosti. Měli jsme na celou délku dlouhé úzké předsíně dost drahý tři roky starý vlněný vázaný koberec-běhoun, délka 5 metrů. Vyplavili nás sousedi, běhoun se srazil o půl metru a byl do předsíně nepoužitelný (zakopávalo by se o něj). Pojišťovna nám zaplatila skutečnou škodu - půl metru běhounu. Určila jeho životnost na čtyři roky (!!!, přitom vlněný vázaný peršan je nesmrtelný), takže z ceny toho půlmetru nového si odečetla tři čtvrtiny za tři roky stáří běhounu a vše doplnila poznámkou, že si ten zbytek přece můžeme nastavit půlmetrem jiného koberce do původní délky. Byl to nějaký podvod? Od nás ne, ale od pojišťovny ano. Takže od Generali jsme ihned stáhli všechny naše soukromé i firemní pojistky a s ní už nikdy.
A co má být? Mnohem horší je, že korporáty, ve kterých dělá spousta Čechů, posílají miliardy na Západ.
Tak třeba Vodafone v Česku měl za hospodářský rok 4/23-3/24 čistý obrat před 22 a půl miliardy. Přes 839 milionů poslal rovnou jako dividendu akcionáři na západ. Dalších XXX milionů poslal na západ jako platby z různých smluv s mateřskou společností a s dalšími právními entitami v rámci skupiny VDF (různá zprostředkování, účetnictví, poradenství, zpětné nájmy majetku, který předtím vyvedl do jiné společnosti atd. atd.). Účetní závěrka a Zpráva o vztazích jsou dostupné na internetu. A český spotřebitel platí paletu za data jako blbec.
Jedovaté listy ořešáky nemají,jenom déle trvá než zetlejí,proto se nemají dávat do kompostu. Lze je nahrabat pod strom a on si je sám časem zpracuje
Pod strom NE, šíříte si antraknozu. Do kompostu ANO, ale vrstvy listí z ořechu prokládat vrstvou jiných listů, posekanou trávou nebo štěpkou. Ořechové listí samotné se déle rozkládá, ale prokládané jiným odpadem ze zahrady je kompost hotový za rok. Kompost mám na hromadě, v plastovém kompostéru je málo vzduchu.
Proboha už tenhle web zavřete, nejlépe i s paní autorkou, za šíření poplašných zpráv. Povinnost mít dokumentaci skutečného stavu se zahrady jako nestavebního pozemku fakt netýká, vztahuje se jen na povolené nebo ohlášené stavby na stavebním ! pozemku. Nic nového, stejné platilo i za stavebních předpisů z r. 1976.
Když ale ony ty bláboly paní autorce i webu slušně vynášejí na navěšených reklamách.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zkusila jsem a nikdy více. Květináček se po druhém mírném zalití rozmočil, začal plesnivět a rostlinka nerostla. Lepenková rolička od toaletního papíru je z nejhoršího x-krát recyklovaného papírového odpadu, papírovina má původní vlákna celulózy už rozdrcená na kaši, takže aby lepenka vůbec držela pohromadě, je nacpaná lepidlem a jinými sajrajty. Zlaté kelímky od jogurtů.