Zákaz pálení veškerého odpadu ze zahrady, byl přijat už v roce 2020 zákonem 541/2020, aniž si toho všimli novináři, hasiči a většina zastupitelstev. §13 jasně definuje, jak se může odpad ze zahrady likvidovat. Takže pálit se nesmí už pět let. Je úžasné sledovat, jak současná aktualizace zákona o ovzduší 24/2025, která řeší nesoulad s formulací v zákonu 201/2012 a jasně definuje, co a jak se spalovat může, vyvolá takovou smršť komentářů a nesmyslných závěrů, kdo za to teď může. Ten kdo to nastavil, byli naši zákonodárci v roce 2020.
Půta vystrnadil v roce 2012 z křesla ODS s ČSSD vládnoucí v kraji rukou společnou. Zástupci stran se vyjádřili, že na něj něco najdou maximálně do půl roku a půjde. Takže nakonec to trvalo 12 let neustálých kauz, které se později nepotvrdily. Proto ho většina v kraji opakovaně volila. Příliš ho znám, abych si myslel, že by byl takové jelito, když věděl, jak po něm celou dobu jdou. Zdůvodnění zločinu v různých článcích zatím působí srovnatelně zmatečně, jako když jedy v řece neškodně tekly 3,5 km a pak naráz nastal Armagedon. I takové zdůvodnění rozsudku jsme už zažili. Se zájmem si počkám na nějaké vysvětlení, které bude dávat smysl. Čas je nejlepší přítel pravdy.
Nesmyslný popis. Jediné co je na komentáři pravda, že technik opravoval telefon. Technik žádnou baterii nevyjímá, naopak nějakou malou součástku vkládá. Vybuchuje jiná baterie, která ležela na stole mimo telefon. Na stole je ve 23 vteřině ohnivá koule 20 cm od nedotčeného opravovaného telefonu. Nepsal náhodou popisek k této nehodě znalec Klicpera?
Čím dál častěji je evidentní, že na propuštění Kramného stačí nebýt součástí ostravského inkvizičního gangu a přečíst si pitevní zprávu z Egypta. Rozsudek z Ostravy se vyhýbá informacím o rozleptaných žaludcích a účelově si vybírá, jen co se hodí. V rozsudku není ani náznakem objasněn mechanismus vraždy elektrickým proudem, natož aby se někdo pokusil o rekonstrukci. Tady se vytváří dojem, že tamní doktoři co prováděli pitvu jezdí na hadech. Dále se tváříme, že neexistuje fotodokumentace z pitvy, která vraždu elektřinou vylučuje. Rozleptaný žaludek těžko způsobí elektřina. A pro ty kabely, co s nimi zabíjel, si skočil to tamní elektry? To by tam musela nějaká být. A s klubem drátu do letadla projdete dost těžko. Chápu, že dav volal po lynči nesympatického chlápka a soudci potřebovali získat body pro další kariérní postup. Nebude ani první ani poslední komu budeme platit.
Je to příběh na který jsem byl nucen po konzultacích s kamarády potápěči kompletně změnit názor.
Na začátku to bylo celkem jasné. Čtyři výbuchy v hloubce 80 m, které vyvolaly zemětřesení o síle 3,5 stupně Richterovy stupnice. Nad plynovody se motá ruská loď SS 750 s vypnutým transpondérem s s ponorkou na palubě, schopnou přemístit náklad do 500 kg. Loď je prokazatelně zachycená radarem z družic. Vše monitorují dánské válečné lodě, které zajímá, proč se tam ti Rusové tak motají. Ze záběrů podvodního dronu je po výbuchu patrné, že chybí 50 m potrubí, které je ve sváru roztržené jakoby zevnitř. Příběh s jachtou s českými, pak polskými a nakonec ukrajinskými potápěči vypadal, jak další z ruských bajek. Bylo nereálné technicky provést takovou akci z jachty třídy Bavaria, kterou můžete běžně vidět na Slapech.
Ke změně mého názoru vedly dvě zásadní informace. Provozní tlak v potrubí byl 200 bar a použitá výbušnina byl oktogen. Potrubí je tedy kilometry dlouhá tlaková nádoba se stejným tlakem, jaký se běžně používá pro plnění tlakových lahví. Vysledný efekt zemětřesení a rozmetání potrubí o průměru jeden metr, tedy nebyla práce výbušniny, ale energie stlačeného plynu v potrubí. Tlak v potrubí byl 22x větší než okolní tlak vody. Použitá trhavina je silnější než TNT a pro lokální poškození tlakové nádoby ji bylo potřeba relativně malé množství. Zbytek dokonal tlak v potrubí. Potopení do 100m je s technikou rebreatheru dnes možné s relativně malým množstvím plynu, který se vejde na jachtu.
Pokutu osm milionů udělila v roce 2016 Česká inspekce životního prostředí dále ĆIŽP. Jediný, kdo to mohl vyžehlit, byl ministr životního prostředí Brabec. Celé to postavil na tvrzení, že nikdo není schopen prokázat, odkud kysličník siřičitý utekl. Podle soudu se asi hromada síry pálí na náměstích úplně běžně. ČIŽP byl vyhodnocen z hlediska dalších budoucích průšvihů chemických provozů Agrofertu jako nebezpečná instituce. Byl proto zcela ovládnut prolobováním Erika Geusse do jeho čela. Po odchodu neloajálních zaměstnanců se ČIŽP stal prakticky součástí skupiny Agrofert a došlo tak naplnění touhy voličů řídit stát jako firmu. To zajistilo, že v roce 2020 ČIŽP vyšetřil další havárii za pouhých pět dní a 25.9. 2020 předává hotový případ včetně určení viníka i mechanismu otravy policii a znalci. Ministr Brabec tuto znalost nechtěně propálil tentýž den v prohlášení, že viník bude znám v řádu hodin. On byl totiž v ten moment podle dnes dostupných dokumentů již jasně určen. Znalec s policií tak vůbec nevyšetřuje původce havárie, jak se veřejnost mylně domnívá. Podle zadání má pouze za úkol předložit důkazy pro trestní stíhání jasně daného pachatele a jasně daného mechanismu otravy. Ani po půl roce není logicky schopen tento úkol splnit a sám veřejně prohlásí, že viníka zná, ale že mu to nevychází. Posun nastane až v okamžiku, kdy znalec předkládá posudek v němž jsou klíčové důkazy uměle poskládány a vytvořeny tak, aby splnily zadání. Vyšetřování tak proběhlo plně pod kontrolou a podle úplně jiného scénáře než v roce 2016.
To bychom jim mohli nabídnout pomoc s vyšetřováním. Máme tady znalce, kterému dáte jakékoli zadání a do půl roku máte posudek i s důkazy. A pokud ho někdo přistihne při lži, tak se z toho vykecá, zahalen mlhou odborných výrazů, kterým občas nerozumí ani on sám. A když ho dostanete opravdu do úzkých, tak prohlásí, že tu metodiku vlastně nevymyslel, že to vymyslela policie. Je fakt dobrej.
Důvěryhodnost soudu také těžce poškozují rozsudky v rozporu s přírodními zákony. Namátkou Bečva a Kramný. Soudci a státní zástupci s tím evidentně problém nemají. Jim stačí pěkně vystavěný příběh. Zřejmě s tím i v minulosti měli problém. Jinak by nevznikla Werichova pohádka Královna koloběžka první.
Bouře ve sklenici vody. Chemikálie vždy byly běžnou součástí gymnaziální laboratoře, protože není jiná cesta jak vychovat odborníky. Dnešní výuka přes internet je fajn, fantasticky pomáhá výuce, ale nikdy nemůže plně nahradit praxi v laboratoři. Výsledkem jsou lidi, co se děsí chemie, všechno by dělali bez chemie, kteří nechápou, že chemie je všechno kolem nás, počínaje vodou z kohoutku a solí do polévky. Díky elementárním neznalostem se sebemenší prkotina řeší často nesmyslnými manévry hasičů v atombordelu, jako kdyby došlo k napadení zbraní hromadného ničení.
Tak se nám to skládá. Dnes už je jasné, že z celkového chromu, který stanovovala laboratoř hasičů a mají ho v odpadních vodách všichni, někdo udělal dodatečně editorem chrom šestimocný, který má v odpadních vodách pouze Energoaqua. Akorát nebyl důsledný a ve stanovení nechal limit 18ug/l, který platí pro chrom celkový.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě, že to nevyšetřují ostravští detektivové. To bychom se po půl roce dozvěděli, že zemřeli na úraz elektrickým proudem.