Prý autorský fejeton. Chacha. 😀
.
Tenhle vtip znám už 40 - 50 let. Už tehdy to bylo ve Spořitelně, pán přinesl stovku a za naší vládou byl ještě Sovětský svaz. Tehdy měl ten vtip i příchuť rizika ale dneska je to trapné.
.
Autorské je tam jen to Brno (netuším proč) a dost vysoká částka, kterou se autor snaží pro změnu utahovat z cen v Praze.
.
Kolikrát já už si říkal, že co je na Mediu nebudu ani otvírat. Musím si to říci znovu, stále je to většinou ztráta času.
"Hraní nebezpečným způsobem je takový způsob hry, když při pokusu hrát míčem hrozí zranění některého hráče včetně hráče samého..."
.
Takže když brankář skočí pro míč pod nohy chumlu útočníků, je to nebezpečná hra? Nebo když někdo dá krásný gól nůžkami přes hlavu, je to nebezpečná hra? Oběma při tom zranění hrozí.
Zajímavý článek - určitě k zamyšlení. A možná i ( nebo spíše hlavně) pro autorku.
.
Za prvé mě zaujalo, jak si pochvalovala, že po vypnutí Netflixu si vnoučata uvědomila, že má pravdu a vše se napravilo. Ne, vnoučata si jen uvědomila, že je babička dotuje a že by ji neměla moc (raději vůbec) dráždit jiným názorem (především na politiku).
.
Za druhé mě zaujalo to, jak autorka podává, že samozřejmě volí stranu, která je nejštědřejší k důchodcům. Ale současně píše, že mladým platí Netflix, protože pro ně je moc drahý. Přitom z textu ani náznakem nevyplývá, že ona by si kvůli tomu musela "odtrhávat od úst" a nějak strádala (přesto, že jiná strana důchodce právě "okradla", jak si asi myslí). Možná by se tedy mohla zamyslet, jestli je opravdu nutné volit stranu, která si vysloveně důchodce kupuje proto, že jich je hodně. A jestli by nebylo lepší, kdyby v budoucnu třeba ten Netflix nebyl moc drahý i pro její potomky, když pro ni drahý není.
.
Pro ty, kdo by si mysleli, že jsem určitě mladý a důchodcům závidím, tak ne, žena už v důchodu je a mě čeká za necelé tři roky, takže jsem už taky spíše senior, než mladá generace.
"Pokud je ve směru tři a více jízdních pruhů, sníží vzájemný boční odstup řidiči vozidel v levém a středním jízdním pruhu nebo středních jízdních pruzích." To platilo do podzimu 2018 a mělo to logiku - na nájezdech se vozidla IZS nemusela do záchranářské uličky prodírat přes několik řad vozidel. Už více než 6 let se ale záchranářská ulička tvoří mezi levým a všemi ostatními pruhy.
.
Takže - chtělo by to čerstvější informace, takto autor jenom mate ty, kteří si nejsou jisti.
.
Doporučuji pamatovat si, že chudáci záchranáři se musí do "své" uličky pracně prodrat přes co nejvíce jízdních pruhů.
Dnešní doba je celá mnohdy až paradoxně převrácená (či spíše zvrácená?).
.
Ten paradox dobře to vyjádřil polský premíér Donal Tusk:
500 mil. Evropanů prosí 300 mil. Američanů, aby je ochránili před 160 mil. Rusů.
.
Ukrajina je v zoufalé situaci. U nás byli rusi "dočasně" (přičemž jsme měli obrovské štěstí, že se v těch 90. letech uvolnila situace a asi především zásluhou pana Horáčka se podařilo, že jednotkou dočasnosti nebyl jeden "furt") a neměli za úkol nás zlikvidovat. Ukrajině hrozí "trvalá" anexe za účelem asimilace - nastěhování velkého množství etnických Rusů a obrovský útlak všeho ukrajinského. A i kdyby teď Rusko získalo jen těch cca 20 %, bude intenzivně pracovat na tom, aby zbytek Ukrajiny získal proruské vedení a kdyby to náhodou nevyšlo, zaútočí znovu.
.
A dále už nepůjde jen o Ukrajinu, půjde ještě o mnohem více. Opravdu jsem nečekal, že se dožiju toho, že budu mít opravdu obavy z budoucnosti. A když člověk vidí ty populistické, nacionalistické... tendence v tolika donedávna jednoznačně demokratických zemích, ten strach to vyvolává.
"Ruští diplomaté přitom mají naprosto uvolněný vztah k pravdě. Jsou schopní zastávat i ty sebevíce neuvěřitelná stanoviska, ale dokážou je prodávat s kamennou tváří."
.
No, jak už jsme se mohli přesvědčit, tak u Trumpa, Muska a jejich ekipy je to nemlich to samé. Jen je otázkou, jestli to je taky jen jejich strategie. 🥲
Obyčejný perlátor je na nic. Vyplatí se připlatit a pořídit spořiče (úsporné perlátory) s průtokem cca 5 litrů. Samotný kohoutek nebo levný perlátor má průtok 12 - 15 litrů za vteřinu, takže úspora je fakt znatelná. Přitom na mytí... ten rozdíl skoro nepoznáte. Já si to vždycky uvědomím, když doma napouštím vodu na čaj 12 vteřin (počítám do 12 a vody je cca litr), zatímco v práci je hned skoro plná konvice.
.
A vynikající věc je myčka. Ale musí se opravdu využívat na vše, co se do ní může dát a musí být vždy tak akorát plná. Takže žádné takové to "ty dva hrnky od kafe a tři lžičky přece opláchnu ručně" nebo "přece nebudu čekat do rána na nádobí od snídaně aby byla myčka plná.
AI prý určitě změní vědu k lepšímu. To možná ano, ale jak změní vědce a lidstvo obecně?
.
Mám pocit, že už dnes spoléháme na technologie více, než je zdrávo. Kdysi jsme si pamatovali i desítky telefonních čísel a dnes? Ruku na srdce - kolik si jich pamatujete? Nebo navigace - kdo by se dnes vydal autem na druhý konec republiky nebo třeba k moři jen s autoatlasem? A hlavně, kdo by podle něj bez problémů dojel?
.
Současná generace vědců vyrůstala bez AI a má tak spoustu znalostí a zkušeností, které musela pracně získat, takže je má zažité. AI je pak pro ně velmi užitečný nástroj. Ale dnešní mladí, kteří vyjdou ze škol, nebudou muset ty znalosti a zkušenosti pracně získávat (klidné metodou pokus - omyl), ti se budou spoléhat na AI. A je otázkou, zda vůbec budou schopni pochopit a naformulovat problém, který by pak AI řešila.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Můžu být jeden z tisíce (i když tady by to mělo být jeden z devíti).
.
Ale co znamená to, že patřím MEZI jednoho člověka z těch x?