Mám pocit, že když někdo řekne, že něco je z důvodu bezpečnosti, tak ve skutečnosti chce jen buď:
a) ušetřit na nákladech, nebo
b) vydělat víc peněz prodejem dražšího zařízení, nebo
c) poškodit konkurenci, která by jinak vyráběla lepší výrobky
V EU je tento trend docela jasně vidět. Kvůli bezpečnosti a ekologii se likviduje běžný průmysl a výroba. Čím dál víc se toho přesouvá do číny, které už v mnoha oblastech nedokážeme ani vzdáleně konkurovat. A čím to je? Mimo nerostných bohatství také tím, že tam nemají každou drobnost zakázanou nebo regulovanou kvůli "bezpečnosti".
Taky Vás nikdo nenutí tyto věci dělat. K samoobslužným pokladnám nechodím, tak Vy taky nemusíte. Pokud je zboží v krabici, tak buď koupím krabici celou, nebo ji rozbalím, a vezmu si takový počet kusů, který chci. Nechápu, proč by někdo měl rozbalovat všechny krabice. Několikrát jsem kupoval cca 400ks nějakých výrobků. Kdyby byly krabice rozbaleny, muselo by se to u pokladny všechno spočítat. Takhle jsem jen vzal pár krabic a počítaly se jen celé krabice třeba po 100 kusech.
To mají ti IT experti za to, že si nechávají do svých systémů automaticky instalovat něco, co si sami předem nevyzkoušeli. Docela se divím té odvaze těch lidí kteří to tak mají. Já kdybych měl spravovat víc jak pár jednotek počítačů, tak bych určitě měl jeden navíc, na kterém bych vždycky něco vyzkoušel a pak to teprve poslal do všech ostatních
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ono to platí obecně, někteří lidé ať už jdou kamkoliv, tak automaticky očekávají, že jim na to někdo přispěje, nebo s tím pomůže.
Já myslím, že tahle pomoc, nebo příspěvky by neměly být automatické. Pokud se rozhodnu něco dělat, měl bych se předtím přesvědčit, že na to mám a budu na to mít i v budoucnu.
Osobě taky nechápu, že někteří si musí držet svůj "status", tedy kupovat si nejnovější techniku, oblečení apod., zatímco mají sotva na základní potřeby. Pokud někdo na ty základní potřeby má, taky by mu stát neměl přispívat na luxus, který stejně ani neumí využít.
Oni ty moderní technologie se taky dají využít pro nějaký zisk, ale to většina neumí. Chtějí to jen pro ten "status".
1 odpověď