„Hlavní poučení z Mnichova je to, že se hranice v Evropě nemají měnit silou, protože to nevede k ničemu dobrému - s tím lze jen souhlasit. Potom mi nedává logiku, že jsme nekritizovali a nekritizujeme násilné odtržení (vojenskou silou) Kosova od Srbska a ještě s tímto krokem s některými dalšími zeměmi souhlasíme.
Ústavní soud opět nezklamal. Pokud se jedná o důchodce, tak současně vyvolení (vláda, parlament na sílu, prezident) se vždy přikloní na stranu, kterou reprezentují a není problém zákon kdykoliv z různých důvodů změnit. Pokud se však jedná o výhody pro vyvolené (např. zvýšení jejich platů), tak změna zákonu nepřipadá v úvahu a pokud náhodou dojde proti očekávání ke snížení platů, tak je to protizákonné a hlavně u soudců protiústavní.
Nějak současní vládci zapomněli na funkcionáře Národní fronty zejména Čsl. strany lidové, další soudní funkcionáře, učitele marxismu-leninismu na vysokých školách, některé velvyslance za bývalého režimu a možná ještě další, jako jsou rozvědčíci a pod. Důvod je možná známý, třeba by se týkal i některých spřízněných osob.
Zvyklosti v senátu: Nechat se zvolit několika procenty občanů (stačí příbuzní, kamarádi, známí...), ponechat si civilní povolání (starostové, lékaři, advokáti, podnikatelé...), v senátu přibrat funkce v dozorčích radách, senátních výborech atd., v senátu to odsedět, to co přeloží spřátelení kolegové ze sněmovny po "důležitém" projednání schválit. Tak jsou pravděpodobně vnímány "zvyklosti" v senátu.
To muselo být "napínavé". Ale senát jako vždy nezklamal. Poslušně schválil to co jeho kamarádi z vlády a poslanecké sněmovny silou protlačili. Teď ještě divadlo při podpisu prezidenta, ale je záruka, že také nezklame a s neškodnými připomínkami podepíše. O případné činnosti nemá cenu hovořit pokud by se jednalo o ústavní soud, tam je jistota, že případná ústavní stížnost by neměla naději na úspěch. Ti, kteří o důchodovém paskvilu rozhodli, jsou na důchod zabezpečeni.
Vzpírat se můžou, ale stejně "hrdinně" odkývají, tak jako vždy, když to slepenec parlamentem odsouhlasil. To samé s "hrdinnými" připomínkami tak bude postupovat koalici poslušný prezident a případně o ústavním soudu je zbytečně hovořit. V paměti je jistě památné zdůvodnění, budu parafrázovat - došlo k porušení zákona, ale jen málo...
Plzeň v poslední době ustoupila od trendu, za kterého dosahovala dobrých výsledků. Vše bylo založeno na dobré práci s vlastními odchovanci, nebo odchovanci z blízkého okolí např. z Klatov. V poslední době se hledají neurčité posily zejména s ciziny, které asi nikdo nechce, mládež nic moc, farma v Klatovech zrušena a důsledek je vidět.
Pokud by to ti, kterých se to většinou netýká "demokraticky" rozhodli (mají k dispozici někdy vozidlo i s řidičem - např. senátoři, poslanci, přestárlí soudci... předpokládám, že by to bylo "zadarmo" a ne zase nějaké finanční přispění pro kamarády, známé a pod., kteří by si založili výnosnou živnost.
Ona to dělat nemusí. Je jen manželkou prezidenta, jímž byla i před jeho volbou. Má svobodnou volbu, buďto jezdit s ním po světě a věnovat se souvisejícím činnostem , být v domácnosti (bere výsluhu), nebo být v nějakém zaměstnání (při jejím vzdělání zaměřeném na minulou politiku by to mohl být problém).. V neposlední řadě si myslím, že rodina prezidenta by z jeho platu bezproblémově vyžila.
Pokud se jedná o převedení náhrad se strany prezidenta na svoji manželku předpokládám, že ti co o tom rozhodují to vymyslí. Zvýší prezidentovi náhrady a ty potom převedou na jeho manželku - nebo se mýlím?
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Koryto ve zbytečném evropském parlamentu díky SOCDEM v minulosti získal, teď když už tato partaj není v kurzu tak "sbohem", možná že se nějaké koryto v jiné partě najde...