"Jsem proti násilí, protože i když se zdá, že je pro dobrou věc, ta dobrá věc je pouze přechodná, ale zlo, které zplodí, je trvalé." Mahátma Gándhí
Nenacházím kout země, kde by zlehčení či popření těchto slov nenabývalo po desetiletí důsledků, kterého jsme opětovně svědky. Izraelsko-palestinský konflikt je jeden z těch, který žádný blitzkrieg dlouhodobě neuklidnil. "Silní" vůdci, jako je Putin i Trump, ale v jiné dimenzi uvažovat neumí a nebudou.
V nesouhlasu s politikou Likudu a Netanjahua nevnímám nic antisemitského, jelikož jeho politika vadí nejvíce židovským pamětníkům holocaustu. Tetě v jejich sedmi letech odvedli otce do koncentráku, kde i zahynul. Jelikož je dětská doktorka, tak ve svých 90 letech si zoufá, když slyší o obrně dětí v Gaze ve 21. století.
Já chápu, že se v celé zemi volby posunout nedají. Jsem z postižené oblasti, nikdy jsem volby nevynechala, ale teď mi jsou fakt u ....Na většině území proběhnou, v zasažených okrscích budou prapodivné, s vysokou pravděpodobností budou jeji výsledky napadeny a udělají se znovu jenom v našich lokalitách.
Myslím, že tato operace je mnohem vice cílenější na teroristy než operace, kterou jsme sledovali v Gaze. Teroristé vyřazeni na čas z provozu a civilních obětí minimum. Z toho pohledu majstrštyk. Vždy ale, když lidstvo vymyslí nějakou inteligentnější zbraň, tak už tu je. Ví se, že to jde. Vývoj podobného systému pro opačnou stranu už je rychlejši. Stejně jako se stalo s jadernou zbraní. Je otázkou času, kdy začnou mobily vybuchovat v Evropě. Muslimů tu máme hodně a mají své mozky. Pamatuji si z fakulty ještě jméno arabského matematika - Abú Abdaláha Muhameda al Chvarízmí, který založil algebru. Pro tyto hlavy nová výzva.
Já myslím, že obstály složky integrovaného zachraného systému a také meteorologové se svou včasnou předpovědí. Nejhorši práce vlády nastává až teď, když voda ustoupila a před námi je likvidace škod. Vůbec nenastal ještě čas na hodnocení vlády. Lidé od nás teď čekají po vládě rozhodná slova do budoucnosti.
Neznám proces pro odložení voleb. Jistě se ale do příštích voleb musí změnit legislativa tak, aby to bylo při živelné katastrofě operativněji řešitelné. Opravdu máme v okolí Opavy jiné priority než volby. Tak prostě tentokrát nepůjdeme. Je mi ovšem líto těch, kteří ze zákona budou muset sestavit komise a najít.narychlo náhradní prostory. Ti padnou na hubu a budou skřípat zuby. Dnes pan premiér řekl, že priorita je pitná voda, jídlo a zapomněl dodat, že ještě volební lístek.
Kateřinky jsou převážně vysoké paneláky. V roce 1997 jsem zůstala s tátou ve 3. patře, ale dům má 7 pater a patři k těm nižšim. Nic se nám nestalo, koukali jsme na celou povodeň shora. Když voda opadla, tak jsme vylezli ven a všude spoušť jak po válce. Teď bydlím jinde a chápu i lidi, kteří mají zkušenost jako já a navíc si předem nakoupili jídlo balenou vodu a svíčky, že nevidí důvod proč panelák opouštět.
Neumím pochopit proč v dnešní době existuje takové podivné území jako je Pásmo Gazy. Je jich tam 2.3 mil. na území menším než Praha. Hranice ohraničené a hlidané vice než ZOO. Vždyť v takovém prostoru musí být hlava na hlavě. Tam si nemohou vybudovat zemědělství či jiný průmysl. Musí být odkázáni jen na humanitární pomoc. Co to je za život. Kdybych se tam narodila, tak emigruji. Nechtěla bych tam žít. Je to prostředí pro radikalizaci jako stvořené. Palestinců uvádějí, že je včetně emigrantů 5,5 mil. a židů v Izraeli kolem 8 mil. Oba národy by tu zem potřebovali pro sebe celou.Oba tam domovinu vybudovat nemohou. Svou kulturou jsou nám ovšem blíže židé. U nás ve městě je velký opuštěný židovský hřbitov a místo po vypálené synagoze je stále prázdné. Nějak vnímám, že za tento dlouhodobý konflikt můžeme i my.
Já to vidím tak, že je moc lidí na malém prostoru. To je stejné, jako když více generací žije v malém domě. Fungovat to nebude nikdy. V našem městě máme velký opuštěný židovský hřbitov a místo, kde byla vypálená synagoga je také stále volné. Nějak vnímám, že za ten konflikt, který se tu řeší můžeme také.
Všichni, kdo tu přispíváme sedíme na mobilu a řešíme problém ohledně naduživání mobilů pomocí svého mobilu. Jako když přišla televize. Čučeli na ni všechny generace. Snad mohu říci, že ve svém věku už umím vybrat hodnotný program. Jak naučit žáky, aby chytrý telefon využívali chytře ? Možná bych diskuzi vedla tímto směrem.
Komentář, který opět nic nevyřešil. Jen komentuje problém. A dá se to vůbec vyřešit? Hranicí najít nejde, mohlo by se někomu ublížit a to je pravda. Pepíček na vzdělání právo má, o tom pochyb není. Nakonec i on jednou přijde k rozumu, což je také pravda. Mnohdy tyto děti své pochody z mládí ani oni sami neumí zpětně pochopit. Za mě zůstane vše při starém. Pepíček vytvoří hranicí sám tím, jak spolužákovi těžce ublíží na zdraví. To je jediná hranice, která vždy problém částečně vyřeší přeřazením na jinou školu. Graubner si myslí, že bychom mohli diagnostikovat ještě před tímto zlomovým bodem. Také jsem si to kdysi myslela, ale je to naivní. Bez Pepíčkova tvrdého zásahu jsi bez šance, i když už mnoho dní predem víš, že je jen otázkou času, kdy on sám to rozsekne a jasně všem ukáže, že je pro skupinu nebezpečný a skupinová výuka je pro něj samotného traumatem.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
....ale už bez tebe.