Nemá smysl vysvětlovat něco zcela očividně zaujatému člověku, který je zastáncem toho, že pedagogové mají kdo ví jak super platy. Bere to Váš čas, energii a duševní klid. Pouze my zasvěcení, kteří v daném oboru skutečně pracujeme, víme své - ostatní mají "svoji" pravdu, ačkoliv danou profesi nikdy nevykonávali, jen tak soudí na základě informací z webových portálů.
👍
V ČR je také na mnoha veřejných školách oblíbená mantra "to nejde, to nám nikdo nezaplatí" např. jako důvod, proč nemohou třeba žáci o přestávce na školní dvůr, protože nejsou přiděleny peníze na mzdu pedagoga vykonávajícího tam dozor.
Je pak poněkud nefér srovnávat mzdu tuzemských pedagogů se zahraničními, kde v některých zemích k práci učitele patří třeba automaticky to, že vede po konci vyučování ještě zdarma kroužky pro děti.
Tak např. v MŠ jsou běžně ve volném čase konzultační hodiny s rodiči, různé besídky, dílničky s rodiči, psaní příprav + pomůcky, psaní charakteristik dětí, splněných vzdělávacích cílů, podpůrných plánů pro integrované děti a cizince, několikrát do týdne vkládání fotografií dětí na web s popisem činností, které jsme s dětmi dělali + různá sdělení pro rodiče, výzdoba tříd, šaten - nástěnky apod.
ZŠ a SŠ na tom s drobnými rozdíly na tom budou podobně.
Práce s dětmi mě baví, ale některé názory okolí mě opravdu mrzí. Obzvláště, když jsme neustále nemocné od těch malých dětí. Jesle pro úplně nejmenší děti skoro nejsou nebo jsou drahé, a proto jsou dvouleté děti už v MŠ, kde je máme především vzdělávat a vše nejlépe i nafotit a dát na web. A jestli maminkám zkrátí mateřskou, tak to bude ještě zajímavější, když chybí jesle.
Do MŠ, kde jsem kdysi pracovala jezdili na návštěvu Dánové a byli překvapeni, kolik dětí je u nás na jednu učitelku.
Ale píše. PA paní Adamová psala o 70% průměrné mzdy vysokoškoláka. A pokud vím tak učitelé mají 8 týdnů dovolené, 12 dní studijní volno, na ZŠ stanoven týdenní rozsah PPČ 22 hodin týdně, na práce související připadá 18 hodin týdně. To nejde srovnat s podmínkami v soukromém sektoru.
O studijním volnu si nechte zdát, většina ředitelů ho moc zrovna nedává, aspoň tedy v MŠ. To je spíše určeno na školení apod.
A teď si představte kolik bere uklízečka v ZŠ či MŠ....tady věřím že za ten plat by plno lidí nestávalo
A většina uklízeček má VŠ vzdělání? A co vidím u nás v MŠ, tak uklízečky jsou značnou část pracovní doby zalezlé u sebe v kamrlíku. Tedy ty na osmihodinovku, ta odpolední, co dělá na čtyři hodiny, se potom může strhat za opravdu malé peníze. To bych spíše přidala peníze kuchařkám.
Ale no tak...zas tak špatně na tom nejste chudáci.
To, že někteří z nás nepodporujeme stálé vaše nářky a stále zvyšování platů, když jsme v té krizi, z nás dělá ovce? Opravdu? Jsou mnohem důležitější profese, které je nutné finančně podpořit (hasiči, záchranáři atd.).
A nelžete, že téměř půl roku nemáte nohy v teple a klidu, neboť vím jak to zhruba funguje.
Ano, pokud by nebyla krize a ostatní profese by byly adekvátně placené, pak bych neřekl ani popel, ale to vaše stále stěžování si na chudé výdělky je oproti ostatním nefér - a proč? Protože vám naše vláda téměř vždy vyhoví, kdežto na ostatní kašle.
Mějte se krásně a užívejte vánoční prázdniny.
To je zvláštní, že v době kovidu, kdy byly ZŠ ještě zavřené, tak MŠ byly otevřené. Čím to asi bude?
Asi tím, že ty malé děti nemohou zůstat doma samy, a proto by nemohli jít rodiče malých dětí do práce. Třeba např. ti hasiči, policisté, zdravotní sestry, prodavačky.
Lidi, nelámejte si hlavu, když jste dopadli špatně. Některé odpovědi jsou formulovány neuvěřitelně blbě.
Také jsem dala kavky, je hodně dokumentů o tom. Tenhle kvíz je hodně zavádějící.
Platové tabulky pro pedagogy se zvýšily od 1. ledna 2022 o dvě procenta, tabulkové platy pro nepedagogy od září o deset procent... JENŽE 10% z16000 je o dost nižší než 2% ze 38000!!! A učitelkam se tím navyšují i příplatky, o kterých se lidem ani nezdá...pokud v té oblasti něco skutečně dělají,tak v rámci pracovní doby, za 4 až 5 h "práce" denně s min 10 min přestávkami a se 3 měsíci dovolene... Na každou hodinu kdy leccos předvádějí před zraky nebohých dětí mají další hodinu tzv.pripravy,kterou mohou dělat mimo pracoviště. Realita- 15let jedna příprava a mustr... A 20h týdne placeného volna. Jsou to bezostyšné nány...
Budete se divit, ale učitelky v MŠ třeba nepracují 20h týdně a nemají 38 000. My jsme také pedagogové a vzděláváme děti a rozhodně po prac. době se neflákáme - výzdoba třídy, nástěnky, konzultační hodiny s rodiči, besídky, různé dílničky, vkládání info na web pro rodiče + fotografie a popis činností s dětmi, které jsme dělali, psaní příprav, charakteristik dětí, hodnocení plnění cílů, podpůrných plánů u integrovaných dětí a cizinců apod., učitelé v ZŠ, SŠ na tom s nějakými rozdíly budou podobně.
V MŠ ještě s tím rozdílem, že malé děti se dost často i počůrají a pokakají a jsou nemocné a učitelky od nich.
I přesto mě práce s dětmi baví, jenom mě mrzí, jak si každý myslí jaká je to brnkačka se spoustou volného času.
Mě zaráží, kolik lidí tady na tu informaci nadává a rozčiluje se. Že pán ví houbelec o “normálním” životě, že jsou to knížecí rady, že to nejde,… Když přijdu k doktorovi na preventivní prohlídku a on mi řekne, že bych měl 20 kg zhubnout, tak taky budu říkat, že jsou to knížecí rady? Že doktor nemá ponětí, jak se žije tlustým lidem, když sám je hubený? Že mi nemá co kecat do života? Samozřejmě můžu, ale jsem si celkem jistý, že to můj stav nezlepší. Anebo si spíš řeknu, že na tom něco je, že samozřejmě nezhubnu 20 kg za den, ale je to ideální stav, ke kterému bych se měl snažit postupně přibližovat?
Úplně stejně je to u těch financí. Buď můžu nadávat, že jsou to kecy, anebo to můžu brát jako cíl ve svých financích, byť může být hodně vzdálený. Jaká z těch dvou možností mně v žádném případě nepomůže a jaká z nich může eventuálně vést k úspěchu, je, myslím, celkem jasné.
Keci v kleci.
.
Za tu minimální mzdu pracuje cca 3% občanů v aktivním věku a to jsou v tom i třeba ti co berou část mzdy na černo „vedle bokem„ a třeba číšníci, kteří by normálně za ní nedělali, ale ví , že si třeba jednou tolik vydělají na tuzérech. Takže je to o ničem. Mimochodem jaký druh lidí dělá opravdu za tu almužnu?
Toto se děje i ve stavebnictví apod.
To je naprosto silene. Nezbyva nez doufat ze v r.2024 uz tato vlada u moci nebude. Kdyz uz zde firmy vyplaceji lidem tretinove vydelky nez v Nemecku, melo by se z toho, co na zamestnancich uspori odcerpat prave do duchodoveho systemu. Lide cely zivot pracuji pro firmy a pak nemaji mit ani slusny duchod? Jen at si firmy laskave zapoctou do nákladů i vydaje na duchody pote, co pracovni sila, kterou po cely aktivni zivot vyuzivaly a z ni bohatly, uz silu pracovat nemá. Jinak bychom zili v systemu horsim, nez otrokarstvi.
Horší spíše je, že řada firem zaplatí lidem minimální mzdu a zbytek keš, aby ušetřila na daních. Ten člověk bude mít potom v budoucnu malý důchod.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
A to se vám paní Stránská zdá normální, nebo chcete stejné podmínky jako oni. Věřte, že v soukromém sektoru spousta inženýrů nemá ani takové ohodnocení jako ti středoškolští učitelé, a místy ručí za zadané úkoly v řádech milionů korun. Oni, na rozdíl od těch učitelů se nemohou vymlouvat na inteligenci žáků že nic neumí když mnohdy je chyba na jejich straně že jich nic nenaučili a jen si to tam těch osm hodin "odkroutili".
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
A co život dítěte, ten má jakou hodnotu?