Garsonka za 10000? To by se soudruzi zasmáli... To byl maximálně doplatek členského podílu, vy vůbec nemusíte, co bylo bytové družstvo, tak nemá cenu se k vám podrobné vyjadřovat... 🤮
Vy asi děláte zbytečně chytrou....však je naprosto jasné, že šlo o doplatek členského podílu. Už jste viděla družstevníka, který vycáloval celou částku najednou? Tu si přece každý družstevník splácel v měsíčních miničástkách. Po cca 30 letech byla anuita splacena a mohl si požádat o převedení družstevního bytu do osobního vlastnictví. Z vašeho příspěvku je zřejmé, že právě vy nemáte tušení o tom, jak družstvo fungovalo a vlastně stále funguje. Blicího smajlíka si tedy nechte od cesty. Tyto infantilní vyjadřovací metody svědčí o vaší erudovanosti.
Lžete vy. I za družstevní garsonku jste musela zaplatit, a 10.000 odpovídalo podle velikosti v poměru k větším bytům, a že jste měla štěstí při výměně za státní byt, to už je další historie. Takové štěstí však moc lidí nemělo. A následný nárůst ceny bytů po revoluci byl odpovídající nárůstu platů. Tak jednoduché to je.
Ano, šlo o družstevní podíl a bylo to tak málo, protože šlo opravdu pouze o 1 místnost. Ale byli jsme rádi, že bydlíme sami. Výměna zase takové štěstí nebyla. Dříve se ty výměny prostě děly. Ať to chcete uznat nebo ne. A následný nárůst ceny bytů po revoluci opravdu neodpovídal nárůstu platů. Leda byste z 3000 (ty jsem prosím brala ve svém prvním zaměstnání) narostl na 100000 měsíčně. Takže v jediném s čím mohu souhlasit je to, že jednoduché to opravdu bylo. Oproti dnešku.
Opět lež o snadném nabytí bytů starší generací, například privatizací státních bytů. A víte kolik těch státních bytů bylo? Pár procent. Ve státních bytech bydleli jen komunisté, policajti a lampasáci. Ostatní si museli těžce postavit dům nebo družstevní byt vlastníma rukama, nebo koupit družstevní byt. A družstevní byt byl podobně drahý jako dnešní hypotéka. Komu nepomohli rodiče, tak na něj jako mladý nemohl vydělat. A jen pár procent "známých" politiků si ze známosti mohlo zprivatizovat státní byt.
Takže pište objektivní informace.
Nelžete, není to pravda. Státních bytů rozhodně nebylo minimum. Družstevní garsonku jsem měla za 10000, tu jsem. Vyměnila za státní byt 1+2 a v rámci privatizace ho po 2 letech koupila za 50 tisíc. Za 5 let měl hodnotu 300 tisíc a za dalších 5 let už se prodávat za milion. Takze takhle jednoduché to bylo.
To jsou takovy kecy... me je 45 a nic jsem neprivatizoval, narozdil on podobneho fnukani jsem si proste vzal hypoteku a na ten byt si postupne vydelal...
Nooo mě je 50 a přesně takhle jsme zprivatizovali byt. Tenkrát mi bylo 19. Tedy vy v té době ještě na základce jste tuhle možnost neměl. Jak se státní byty rozprodaly, začal ten rozvoj realitní trhu a cena bytů závratné stoupala. A dnes je tam kde je. Musím uznat, že moje děti to mají o dost složitější.
Kdyby pokaždé, když na Bureše nebo jeho lidi vyplave nějaký podvod, měly být volby, tak by musely být minimálně dvakrát do roka. Jak to, že na vysoce postavené politiky z jiných stran, nic nevyplave ani před volbami, vy chytráku. Bureš spolupracoval s českou mafií v devadesátkách, lže a podvádí celý život, ale členy jeho sekty nikdy nic nepřesvědčí, že to je minimálně špatný člověk.
Tak letos byly třeba třikrát. 🤣🤣 V devadesatkach spolupracoval kde kdo a s kde kým. To se netýká jen Babiše.
A kam mladí ty děti přivedou, když nemají šanci dosáhnout na bydlení? To se s nimi mají celý život tahat po ubytovnách, nebo bydlet ve 2 pokojáku u rodičů, nebo u prarodičů? 2 km od nás - ( Bakalův ) 2 pokoják, 11 000 kaček pouze nájem. Kde je inkaso, energie, jídlo, školkovné, oblečení, apod. Geniální, že?
Není lepší hypotéka na vlastní byt?
Tak všichni v Praze nežijou a ani po tom netouží. Takže za, mě spíše výmluva. Setkávám se dost často s kecama typu.... Děti jsou otravný, chceme cestovat, dělám kariéru... Ale ok. Každého věc. Já bych ale byla bez dětí smutná. Ty moje už jsou dospělé a bydlí jinde. A stýská se mi a hned bych přetočila kalendář o 20 let zpět a dala si to znovu. Bylo to fajn. 😉
Plus odměny za činnost ve výborech a komisích,tj.běžně každý zastupitel 4500 Kč/měs. zpravidla za jedno zasedání zastupitelstva měsíčně, protože většinu práce v malých obcích odvede starosta a k tomu jsou možné mimořádné odměny
V jak velké obci žijete? Trochu mě překvapují ty mimořádně odměny. Ty Teda na malých obcích fakt nejsou běžné. To je právě na větších městech a krajích. Tak jsou zastupitelé v mnohem větší anonymitě. Na vsi by vás rozcupovali v hospodě u piva.
Sláva ODS v Jihočeském kraji ... 👍Kdyby ODS vládla sama bez koalice, tak by se premiér Fiala určitě choval stejně jako hejtman Kuba..
Kdyby šla ODS do voleb sama, tak by Fiala, nebyl premiér, MPA by nebyla zřejmě ani v konstruktivní opozici společně s Jurečkou (jak rádi kritizují tu současnou) a přemýšleli by, co se to stalo. A mohlo by se pokračovat dál a dál. Hlavně by nebylo třeba funkce politických náměstků. Konečně tohle někdo řekl nahlas. A navíc z ODS. Funkce vytvořené proto, aby dostali všichni nažráno....
Teda to jsou příklady za všechny prachy.....dozvíme se, že chudák pak podnikatel prodal pozemek a vyplatil se z 5 mega....a ten poslední.....no to je taky příklad. 900000 je cena auta, které zaplatím na leasing za cca 7 let. A on splácí od roku 2007 a ještě mu zbývá několik set tisíc doplatit. Bože můj, proč někdo napíše takový blaf.....Okurková se sezóna už končí, tak se proberte.....
Hezký a tvrdý rozhovor s někým, kdo bude i v poledne tvrdit, že je nejhlubší noc. Bydlím na malé obci 460 obyvatel (historicky dokonce městě: Hora Svaté Kateřiny) a potvrzuji, že je naprosto nesmyslné být samostatným subjektem. Proč si stále myslíme, že jsme v něčem tak výjimeční? Podívejme se za hranice a mějme odvahu si přiznat, že to už někdy někdo vymyslel. Nemají všude jinde, kde na to už přišli tedy liberální demokracii? Přirovnávání ke kolektivizaci v 50. letech jen ukazuje na "hloubku historických znalostí" tohoto génia a je neuctivé k těm, kteří jí byli postiženi.
Víte úplně kulový.
Pro pochopení, zakázku dam tomu na koho mam dobré reference , jedna se s nim dobře , případně o te firmě neco vin, ma dobře technicke zázemí a jsou i jiné parametry než penize…
Třeba zvolené technické řešení , termín , ochota udělat i něco navíc , financni zdraví firmy a hlavně kvalita práce ….
Bohužel i u podlimitních zakázek je rozhodující cena. Nikoliv kvalita či dobré jednání firmy. Což tedy já také neschvaluji. Ale bohužel to tak je. Žádná zlatá střední cesta ve veřejném sektoru opravdu není. Vyhrává jen ta nejnižší cena. Otázkou je, na kolik se konečná cena vyšplhá díky subdodávkám. Mnohdy je to mnohem víc, než by jeden čekal.
21
Sledujících
0
Sleduje
21
Sledujících
0
Sleduje
Nedostatečnou připravenost prvňáků na školu pozoruje 80 procent učitelů. K tomu existuje efektivní nástroj. Říká se tomu odklad školní docházky.
2 odpovědi
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No odklad vše neřeší. Problém je v tom, že MŠMT vymysli rychlokurz online pro ředitelky MŠ a ten jim nahradí požadavek na vysokoškolské vzdělání. A když není erudovaný ředitel, který vytvoří vzdělávací plán, tak nepomůže ani odklad.
1 odpověď