Po Kazancevovi zpracoval stejný motiv (havárie mimozemské lodi s jaderným pohonem) Stanislav Lem v Astronautech (1951). Kniha je pozoruhodná i skvělými ilustracemi Teodora Rotrekla. Lem tuhle svou prvotinu v oblibě neměl a jistě pak napsal i lepší věci, ale pokud na ni člověk narazil ve správném dětském věku, hltal ji jedním dechem.
Nechápu, že kvůli tomu, že člověk chce přispět do diskuse, se na Aktuálně musí přihlašovat. Přitom jde o nenáročné články, kvízy, zajímavosti nebo milou vzpomínku - naposledy jsem tu viděla super zajímavý článek o McDonalds, nebo teď o Beverly Hills 90210. Abych byla trochu sentimentální, mám se hlásit? Tohle Aktuálně nedomyslelo.
Jsem opravdu letitý pamětník. A i když jsem dávno Eurovizní soutěž neviděla a televizi nevlastním už 12 let, ty staré písničky a zpěváky si pamatuji. Bosou Sandie Shaw, Cliffa Richarda, propadák Udo Jürgense Tausend Fenster, se kterým už tehdy hvězdný Gott snad v 68. získal tuším 12. nebo 13. místo... Irskou zpěvačku Danu s All Kind if Everything, ABBU v roce 1974 s Waterloo. Mám pocit, že úroveň té soutěže šla pomalu, ale jistě dolů a celé to tak nějak zplanělo, jako tolik jiných věcí v oblasti kultury. A zpolitizovalo se. Viz štvanice na izraelskou účast. Myslím, že Juval by byla morální vítězkou, i kdyby ji diváci nepostavili na stříbrný stupeň. Už jen to, že tam šla, že zpívala, je projevem velké morální síly a odvahy. Zároveň je celá atmosféra kolem její účasti smutným důkazem, že antisemitismus se nikam nevytratil, je stále přítomný, ať ho nenávistníci maskují jakými chtějí hesly.
Zajímavé povídání „zevnitř“ kurzu. Vaření je mou zálibou, ač vzhledem k různým omezením a okolostojíčnostem na pravé hovězí steaky už nejspíš nedojde. Připadá mi, že kvalita masa i postup jsou na tom stejně. Špatná technologie zabije i to nej nej masíčko, ale ani nejsofistikovanější a nejpoučenější postup neudělá z předního steak. Vy jste ovšem ze zajímavého tématu vyrobila sympatický a čtivý text, takže kvalita i postup se vám náramně vyvedly! Díky za počtení!
Nevidím nic špatného na jednodenním výletu do Bergama. Možná je to pro člověka přínosnější než letět někam na více dnů za účelem povalování se na pláži u moře. Proti gustu žádný dišputát. Nemyslím, že právě takto jednodenně cestují armády lidí ve stovkách letadel, aby to mělo nějaký zřetelný eko dopad. Co mě ale napadá, že je možná v textu překlep - Bartolomeo Colleoni sice byl de facto voják, ale asi tam mělo být spíše významný rodák. Byl daleko víc, než pouhý voják. Autorce za zajímavý text díky, i přes tu americkou pizzu 🙂))))).
36
Sledujících
1
Sleduje
36
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ivančice za Lichkov. Z Vančáků Lichkováci. To je změna jak hrom! Jinak nádražky mají často hodně do sebe, díky za seznámení s touto.