Povětšinou lidé spadají do těchto kategorií:
1 - děti chtějí, tak si je udělají
2 - děti nechtějí, ale nehody se stávají
3 - děti až tak moc nechtějí, ale chtějí budit opačný dojem, tak si vymýšlejí důvody, proč to nejde
4 - děti nechtějí a nemají je
5 - děti chtějí, ale zdravotně to nejde
Navíc pisatelka zapomíná na možnost, že je spousta lidí buď singl, nebo bez stálého/stabilního partnera, a to plození potomků znesnadňuje.
Nebo děti chtějí, ale najít partnera, který to vidí stejně a chce rodinu, se prostě nepovede…
jj, Polívka s Donutilem udělali pro popularizaci medvědů nejvíc, každému je jasné jak je medvěd kodiak vysoký... 😁
Akorát si spousta lidí myslí, že major Šebek to s velikostí, o níž mluví, blbě pochopil a že pravdu má jeho bratr, který se mu za ty dva metry sedmdesát vysmívá… A přitom údaj je zcela realistický. 🐻😉
Nezapomeňme taky, že s kodiakem je co do velikosti zcela srovnatelný medvěd kamčatský, který má ale, není-li k smrti vyhladovělý, povětšinou mírnou náturu. Extrémně velký a vykrmený samec to může dotáhnout až na 750-900 kilogramů, jimiž v době svého největšího objemu (když byl krátkodobě cíleně překrmován, aby nesežral svého čerstvě narozeného potomka, se kterým poněkud nestandardně žil v jednom výběhu) disponoval v Brně chovaný Jelizar. A i jeho synek Bruno, momentálně v Zoo Děčín, je pořádný kousek - doporučuji po konci nepravé hibernace navštívit. 🐻😉
Již celkem dlouho se soudí, že "výsernice" je neologismus sahající někam do poloviny dvacátého století. Vymysleli ho průvodci na nějakém hradě či zámku pro obveselení turistů a rozšířil se coby údajný středověký termín. Autentičtější by byl " prevét" nebo třeba zvukomalebný "sroň", případně vznešenější "cloaca" nebo "záchod", který nám i zůstal. A pár dalších výrazů, které by mi asi cenzura odeliminovala, ale jedná se o pěkné a "pubertálně vtipné" termíny - doporučuji pohledat. :-)
Experimentů s náplněmi pralinek bylo a je nesčíslně, tohle jen roztažení pralinky na celou tabulku plus dobrá marketingová strategie.
Mám formičkový silikonový plát na velké pralinky ve tvaru dinosaurů, kteří excentricky doplní i tradiční vánoční tabuli, náplně z různých past, ořechů a ořechových másel, smetany, sušeného ovoce a podobně zkouším běžně, takže nápad dubajské čokolády mne nějak zvlášť nešokuje a nevzrušuje. 😉 🦖
Určitě mezi nimi byl odstup nejméně cca 20 let a to je dost na jiný způsob uvažování.
Knihu kapitána Toma jsem četla, dcery měl až kolem padesátky ve druhém manželství, respektive jeho první manželství bylo anulováno, takže de facto v prvním manželství, kdybychom se v tom chtěli nimrat… 😉 věk, který uvádím, každopádně platí, zmíněné dceři je tedy dnes něco málo přes padesát.
Nezabýval se jenom tím, ale po odeznění následků první světové války i zmenšoval nosy a věnoval se raným operacím spojeným se změnou pohlaví. A samozřejmě operoval třeba lidi těžce popálené po nehodách.
Činnost spojená s prvoválečnými vojáky je samozřejmě jeho největší a nejslavnější zásluhou. O počinech doktora Gilliese a příbězích některých vojáků, z nichž některé byly po zákrocích docela šťastné, kdežto jiné byly trápením, jsou k dispozici velmi zajímavé knihy, například “The Facemaker”, nebo “Faces from the Front”. Velmi doporučuji, byť to je místy děsivé čtení, hlavně vykreslení situace na frontě a taky reakcí na vojáky s těžkými úrazy ve tváři.
Vaše 1. věta "Kopec u Kostelce?". A poslední věta začíná "Stoupání od Kostelce je prudké". Jaký je rozdíl mezi kopcem a prudkým stoupáním?
První neúplná věta je úvodním podivením se typu: “Píšete o kopci u Kostelce? Tak to se nabízí pravděpodobné vysvětlení, proč k nehodě došlo….” Druhý případ je součástí popisu silnice od Kostelce ke kruhovému objezdu.
Nejde o žádný rozdíl nebo rozpor…
Tam je spíš problém, že v relativně přehledném a 90 v pohodě průjezdném úseku mezi poli je 70 a před nebezpečnou zatáčkou na kraji lesa je konec omezené rychlosti (pokud už to nezměnili). To je pro neznalé docela past.
Když člověk vidí, jak v tom přehledném úseku mezi poli, jak to nazýváte, spousta řidičů jedoucích 90 (a více) nezvládá zatáčky a vynáší je to daleko přes středovou čáru do protisměru...
Kopec u Kostelce? S nejvyšší pravděpodobností nepřiměřená rychlost... celá cesta mezi Kostelcem a kruhovým objezdem Jihlava-Pelhřimov-Telč má omezení rychlosti, avšak obrovské procento řidičů ho nedodržuje. Stoupání od Kostelce je prudké a následná silnice je plná zatáček a stromů, omezení má opravdu smysl.
Když ono jde v těch propagovaných "euro-amerických" především o peníze! "Come on, come on, listen to the money talk!" 🙂 Odkaz
A jinde ve světě snad ne? Kolik si může kdo dovolit porazit krav či koz v Africe, kolikadenní bude svatba v Indii a kolik set či tisíc hostů si mohou rodiny dovolit pozvat… všude, kde si to jen TROCHU mohou dovolit, jsou svátky a rituály spojeny s výdaji a demonstrací sociálního postavení. Pokus by si někdo myslel, že to tak není, tak si idealizuje danou kulturu nebo si třeba sám hraje na jediného spravedlivého.
Jedna věc je, že se mi jako jedinci ne všechny importované tradice musejí líbit. Druhá věc, zvláště v případě těch euro-amerických, je ta, že se zkrátka a jednoduše země v rámci této kultury běžně ovlivňují po celá staletí, a tak není důvod kvůli tomu dovozu tradic hysterčit. Kdyby se toho vztekání se a skalního odporu drželi lidé i třeba v devatenáctém století, nemělli bychom například vánoční stromeček... Velmi pravděpodobně bychom také neměli třeba mnoho receptů, které dnes považujeme za "tradiční", ale které sahají do podstatně nedávnější doby, než si myslíme.
Miluji její knížky a neustále a velice ráda se k nim vracím, ale “Paní Lány- Fáry neznám , dokonce jsem o ní nikdy neslyšela. Budu si muset doplnit znalosti 😉. Děkuji
Je to dětská knížka. Když jsem byla malé medvídě, bylo to celkem populární - ve většině příběhů je premisou to, že nějaké dítě zlobí nebo si přespříliš vymýšlí (nimrá se v jídle, hádá se, je nepořádné, nechce chodit spát…), až jsou z toho rodiče zoufalí, a paní Láryfáry jim poradí, jak dítě “vyléčit”, a to nějakou zdánlivě absurdní metodou. V některých příbězích pak jsou děti ubytované na farmě paní Láryfáry a zkoumají neobvyklá zákoutí. Přiznám se, že nevím, co na to dospělý čtenář, který ty příběhy nepoznal už v dětství, ale když mi bylo 6-10, bylo to opravdu suprové! Měla jsem nejprve dvě brožurky, které se bohužel ztratily při stěhování, když mi bylo osm, a následně výbor v pevné vazbě, který vlastním dodnes. 😉
Určitě se na to podívejte, ale je možné, že jako dospělá to vyhodnotíte jako moc naivní. 😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
S alláhem nám můžeš tak akorát víš co.....
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Alláh je slovo, které není spojeno JEN s islámem, znamená prostě Bůh. I arabský křesťan nebo žid bude nazývat Boha, Boha Abrahámova, Jákobova a Izákova, Boha prezentovaného v novozákonní tradici, Alláhem… Je to prostě Bůh abrahámovských náboženství, kam patří všechny tři velké směry.