Co si pod takovou podporou řemeslníka skrze stát a systém představujete? Vůbec totiž nevím, na co se ptáte.
Podpora pro malého podnikatele řemeslníka,že mu stat zvedne základ a sníží odečitatelnou sazbu.Ten malý podnikatel si veškeré náklady platí sám.Koli tomu malému podnikateli zaplatíte za jeho práci?
Protože tato diskuze je na jisté téma,ale Vy jste zde čistě jen jako profesorka opravující písemnou práci na gramatiku Českého jazyka.Obsah je pro Vás jen vedlejší produkt,ktery se týká jen oblasti slohových zadání,v tom případě jste zde jen přínosem gramatiky,v tom případě nemate důvod diskutovat na téma a jste zde omylem.
Jistě mně oznámkujete trojkou za zbytečně opakovaná slova ve větě:,,...v tom případě..."
Protože tato diskuze je na jisté téma,ale Vy jste zde čistě jen jako profesorka opravující písemnou práci na gramatiku Českého jazyka.Obsah je pro Vás jen vedlejší produkt,ktery se týká jen oblasti slohových zadání,v tom případě jste zde jen přínosem gramatiky,v tom případě nemate důvod diskutovat na téma a jste zde omylem.
To není zdravé sebevědomí, to je přehnaný, rodiči živený egoismus. Sebevědomí postavené na vodě a pochlebování rodičů jak jsou úžasní a přitom to není chválení na základě jejich výsledků. První srážka s realitou života končí často pokusem o sebevraždu, nebo min. u psychologa. Zvýšený počet dětí s depresemi není výchovou, ale právě ztrátou mantinelů a jistoty. Děti pořádně neví, kam patří. Jsou vychovávány k tomu, že mohou cokoliv, ale pokud se jim nevyhoví, tak upadají do deprese, nebo jsou naopak agresivní. Benevolentní výchova je největší omyl současnosti. Chápu, že na výchovu nedostávají rodiče žádný recept a bohužel ani druhou šanci, dětství nejde vrátit a zkusit to znovu a právě proto je třeba se vyvarovat podobných experimentů.
Naprosto přesné.
Problém je, že svět na komunikaci, respektu a hledání kompromisů nefunguje.
Svět funguje na fyzikálních principech a kdo to v dětství nepochopí, ten většinou v krizové situaci špatně dopadne.
Chápu, že mladí rodiče, kteří sami většinu života zažili ve zlaté kleci a osobně nezažili žádné opravdové životní problémy, můžou být v iluzi, že se přece nic nemůže stát a stačí všechno vykomunikovat.
Dítě se musí naučit, že si může dělat, co chce, ale jen do určitých mezí, které byly často dávno vykomunikovány. Takže se je musí naučit respektovat.
Jak to vypadá, když dítěti nebyli stanoveny hranice a dokonce vyrůstalo v privilegovaném prostředí, teď vydíme všude po světě, i u nás, v různých volbách.
Tak to je,krom opravdu minimálního počtu vyjímek.
Autorko, zkuste prosím nezevšeobecňovat to, co zrovna vidíte jen kolem sebe!! Jasně že takoví rodiče, o jakých píšete, za socíku byli - ale zdaleka takoví nebyli všichni. Já a řada mých přátel jsme už tehdy vychovávali své děti daleko volněji, podobně jako dnes většina rodičů. A stejně tak i velká část dnešních babiček peče domácí chleba a pěstuje bylinky (a to nejen pro sebe, ale hlavně pro svá vnoučata), protože na to mají na rozdíl od maminek daleko víc času. A ani tentojejich návrat ke starým tradicím neznamená, že zároveň s tím nakupují přes internet
Máte pravdu.
Pokud seženete práci jen za minimální mzdu, tak pokud se ta mzda nařízením zvýší a zaměstnavatel na ni nebude mít, nebo mu za to už stát nebude, tak o ni přijdete. Minimální mzda je to zákonné minimum, ale můžete vydělávat i víc. Jen musíte mít co nabídnout.
Nejenom vzdělaní,čili teorie je směrodatná,praxe, zkušenosti, píle,um a zaučení dalšíchje to co nabízíte to je podle Vás bezpředmětné?
Neodejdou. Protože jsou líní podnikat a nechají se raději zaměstnat. A zaměstnanec je jen nástroj podnikatele. Takže ano, souhlasím s poslední větou.
Myslíte si,že stát a systém dostatečně podporuje malé podnikatele? Malého podnikatele řemeslníka,který bude vždy levnějsí nežvelké firmy? Kolik takovému řemeslníkovi zaplatíte za jeho práci,kterou sám neumíte?
Ono to tak horké nebude, když se dnešní děti s prarodiči vídají mnohem méně než dřív. Jelikož jsou prarodiče pracující. Dřív byli děti většinou s rodiči nebo prarodiči, dnes stráví mnohem více času ve školském zařízení s cizími lidmi. Dřív byli děti většinu prázdnin u prarodičů, dnes jsou buď zalezli doma nebo pokud na to rodiče mají, tak na táboře, opět s cizími lidmi. A všem těmto cizím lidem se musí přizpůsobovat ať chtějí nebo ne, nemají možnost když jsou rodiče i prarodiče v práci. A pak jen rodič nebo prarodiče kroutí hlavou, když přijde dítě ze školky se slovy, učitelka říkala, že Ježíšek neexistuje. Jsou věci do kterých by ani učitel neměl kecat. Třeba zmiňovaný Ježíšek.
Tak to je..
Ale roli hraje rovnost podmínek.
Proč by měla být lidská práce zdaněna více, než kapitálové příjmy? Proč zaměstnanec nemůže započítat náklady na dojíždění, odepisovat auto, které používá na dojíždění? OSVČ na hlavní činnost je zhruba 12 % FO, na celkovém výběru daní se podílejí cca 5,5 %. Nějaké vysvětlení? Nepřijde mi, že by se OSVČ měli tak špatně. Myslím reálně, ne z pohledu daňového přiznání.
Neargumentujte tím, že každý se může stát OSVČ. Tím neodpovídáte na otázku.
Tímto nastavením se tady vytváří systém, kdy lidé bez kapitálu jsou dušeni vyšším zdaněním. A mají tak ztíženou možnost tvořit kapitál. Kdo tu hranici překoná, má jednodušší podmínky pro získání dalšího kapitálu, protože podléhá nižšímu zdanění. To mi nepřijde nijak spravedlivé.
Ještě bych podotknul, že bohatí jsou pokládáni za tahouny ekonomiky o té chvíle, než ti chudší omezí spotřebu. Pak se začne mluvit o tom, že nízká spotřeba brzdí ekonomiku. A podnikatel pak začne natahovat ruku ke státu. Přestože chce nižší zdanění proto, že se o sebe postará sám. Takže jak to objektivně je?
Neoroduji a socialismus, neoroduji za kapitalismus. Čistá forma obou možností je zlo. Za mě je cesta v kombinaci. Nemůžeme dusit jedince v socialismu, ale také nemůžeme pohřbívat společnost v kapitalismu.
Zjištěným faktem je, že v ČR máme klientelistický kapitalismus postižený dotačním hospodářstvím.
Naprosto přesně vystihnuté.
Jenže fakt je ten,že bohatší chtějí být bohatší a vždy na úkor těch co pro ně pracují..a ti co pracují jsou na tom hůř něž ti co pracovat nechtějí( kapitalismus),ale ty protěžují ti bohatí oproti těm pracujícím....
Každý může mít vyšší příjmy. Kdo nechce, tak nemá.
A bohatí jsou ti, co obvykle tvoří hodnoty a krmí ekonomiku. Kdo je chce zdanit víc, ten to v konečném důsledku zaplatí na ceně služby či produktu.
Kéž by tu místo toho nekonečného socíku konečně zavládl kapitalismus, kde by se každý staral sám o sebe.
Bohatý tvoří hodnoty skrze zaměstnance,napadlo vás někdy co by se stalo,kdyby všichni vaši zaměstnanci odešli? Věřím,že ano,na to máte jasnou odpověď,lidí je jak sr.ček,vždycky se najde někdo kdo to za pár šupů bude dělat.
13
Sledujících
0
Sleduje
13
Sledujících
0
Sleduje
Už jsem tu psal, že vlády po Listopadu jen ždímou ty, kteří pracují a platí daně. A to se tedy považuji za havlovce.
Je ostudné hledat peníze do státní kasy tak, že budu oddalovat důchodový věk.
Stát musí umět vybrat peníze od lidí v produktivním věku a to nejen od zaměstnanců, ale i od všech ostatních. To za prvé. Za druhé musí stát umět těmi penězi šetřit a ne je rozmrhávat za nesmyslné sociální dávky. Stát opravdu vyhazuje velké částky z okna lopatou.
A za třetí je jedno, jste-li havíř, zedník, učitel nebo úředník. Přijde věk, kdy už jste udělali své a máte právo na odpočinek a hotovo.
Žijeme v korupčním státě, kde velká a možná rozhodující část lidí neplatí řádně daně do státní kasy. V tom je potřeba udělat pořádek primárně. A uvidíte, jak se budou prašule na důchody hrnout.
9 odpovědí
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Přesně tak to je a mělo by být.Děkuji