má to jeden problém a to., že geograficky neexistuje nepřítel. Rusko je v současnosti zcela vyčerpáno a musí mít posily ze Severní Koreje, a další potenciální nepřítel prakticky neexistuje. Indie , Čína, Írán, je daleko. Článek tedy o skoro o ničem. Jen zmiňuje stav přepravní infrastruktury, silnice, dálnice, železnice. Strašit válkou a zbrojením, že se nestydíte.
Většina lidí ví v čem je problém. Důvodů je hned několik a je již vyjmenovaných v příspěvcích v této diskuzi. Nastavení emisních povolenek, jak píše předseda drakonické pokuty za CO2....apod. Nastavení ekologické politiky EU a jak píše předseda "... není snaha uhnout...". Ono to to totiž vypadá, že jakmile se v EU něco zavede, není legálního nástroje to změnit. Všichni v diskuzi, lidé z okolí co znám, naši někteří poslanci by to chtěli změnit, ale ono není jak. Prostě to nejde. Co to je za systém, který zavede ko..otinu, a není opravného prostředku? Není lepší z tohoto systému opravdu odejít? A propos, doposud jsem byl odpůrcem vystoupení z EU, nyní to začínám vnímat jinak.
pokud si STAN prosadil zvyšení příjmů pro kraje a obce tak se rostoucímu dluhu nevyhneme. Když šetřit tak všude. Zrušení superhrubé mzdy taky stoji za zvýšenim dluhu. Pan Babiš a ODS to prosadili ač věděli jaké to bude mít důsledky pro rozpočet. Následkem byla vyšší inflace. Co takhle kdyby se ty odvody pro kraje obce města ponížili o 20%? Když šetřit a škrtat tak ne jen pro stat, ale i pro již zmíněné instituce.
Nesplňuje cosi.. ale zase splňuje mé očekávání. Nemá elektroniku a je o kousek tedy spolehlivější. než čerpadlo s elektronkou. Vydrží tedy déle. Co preferuje zákazník a co si koupí zákazník, do toho by nemělo státním úředníkům nic být. Je zajímavý, že se prodávají pračky, myčky nádobí s životností 5 let a tohle neřeší nikdo. Ať jde celá Eu do ... Vystoupit z Eu a přejít do svazku s Británíí.
Když rodina nedodržuje německé zákony, neměla by na ně ani spoléhat. Mají právo pobytu, ale nemají právo chovat se stále kriminálním způsobem. Němci budou tak dlouho zákonně pindat, až se toho chytnou úplně jiní a dle současného stavu už to nepotrvá dlouho.
pak poběží do okolních zemí, a my nebudeme zvládat ten příliv uprchlíků
české firmy zaměstnávají na stavbách převážně cizince a zdaňují zde. Aby dodržely cenu a vešli se do ní tak co myslíte že udělají. Domácí dodavatelé oceli cementu a samotné firmy dopravci, kteří nejsou zrovna laciné budou při výstavbě nahrazeni nově založenými "českými firmami". Tyto firmy zrovna jako naše firmy si takém najmou zahraniční pracovníky a nakoupí také levný cement a ocel v zahraničí. Co se týká zdanění, tak budou danit zde, a nebo v jakékoliv zemi v EU.
Možná že ani zde nebudou danit, tyto firmy budou nákladově tak, vysoko, že budou bez zisku a daňový výběr bude mizivý. Výdělek bude u subdodavatelů v Koreji. ono se to nezdá, ale korejcům jde o hodně. Jedna věc je zisk, ale ikdyž "nově založené české " místní firmy budou bez zisku , tak alespoň budou mít zisk zahraniční subdodavatelé v Koreji. Oni se prostě vzdají zisku místních nových firem. Prostě to je tvrdý byznys. Důležitý je mít perfektní reference a prestiž korejské firmy. Je to prostě korejský přístup, který je jim vlastní a tím je uspět. Jak psal nějaký podnikatel že když na nějaký výrobek už jen koupíte materiál, tak jste cenově výše, než výrobek již hotový zakoupený ve světě. Prostě ten celý řetězec je již tak nenažraný a má tak vysoké marže, že to tak vychází. Energie, doprava, mzdové náklady, sklady, vývoj, samotná výroba, dodavatel kanc. papíru a tužek, ... a celý ten řetězec kdy se sečte tak je pak výsledný produkt hodně drahý a nekonkurenceschopný. To je současný problém celé EU, která si s tím neumí zatím poradit.
Proč to sem natáhli? Odpovědí je ,že je potřeba zrušit štědrý sociální systém zavedeny po roce 1945. Dobrovolně to po roce 1989 nešlo, tak se na to jde trochu jinak. Zastavíte migraci tím, že zrušíte sociální systém, a útlumem hospodářství srovnáte životní úroveň, aby nebyly takové velké rozdíly. Zavedení štědrého sociálního systému, bylo součástí opatření proti rozlézání komunistických režimů po světě. Byla oprávněná obava, že by taky o majetky mohli přijít na západě. Tak si dobrovolně zvýšili daně. Obranou bylo posílení bezpečnostních složek, vydržování velké armády a v neposlední řadě i štědrého sociálního systému. Po roce 1989, kdy hrozba již pominula a nebylo potřeba nákladných opatření. Bezp. složky a armády v západních zemích byly silně redukovány. Jenže ten sociální systém zůstal a nebyla politická vůle to změnit. Snahy byly, ale nešlo to. Vydržujete velmi drahý sociální systém, který již není potřeba. Toto co se děje jsou výsledky onoho snažení.
Jediný spravedlivý systém je v USA. Každý at si platí svůj důchodový účet a zdravotní pojištění, a to podle svých příjmů. Jenže od Bismarka zavedený průběžný systém financování, nelze přerušit. To je ten problém. U zdravotního pojištění to samé. Jsem mladý nemarodím, jsem ve věku, kdy to potřebuji více. V podstatě to samé.
Elektoauto je jen pro ty co maji vlastni dům a málo jezdí. V městě nebo před panelaky neni ani kde zaparkovat. Natož někde nabijet a to především v noci. Fotovoltaika nám bude k ničemu. Způsobí to jen nedostatek el. energie a růst jeji ceny. Řešení výroby a výměny drahých baterii je další nereseny problem. Jejich recyklace atd.
A co cena elektrické energie a distribučních poplatků včetně platby za OZE. Distribuce jen sazba D02 2,50 Kč/kWh + silovka a jsme na 7Kč. Pro elekromobil to bude samozřejmě jinde, ale ne zas o tolik. Pak si kupte elektrovůz.
Provozovat hutě v místě, kde se v okolí široko daleko nikde netěží železná ruda a navíc se v okolí utlumuje i těžba černého uhlím těžko může dávat nějaký ekonomický smysl.
Bohužel je to tak, ale uhlí se v Polsku těží dál a ruda z Ukrajiny. Ještě by to šlo, ale jak píšete, tak po ukončení těžby uhlí to opravdu smyl již nedává.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tak sem pozvěte výrobce značky BYD, aby tu vyráběl EV ve stávajících továrnách značky VW. Pak výroba může pokračovat jen že ty náklady. Cena energií plynu či el. energie , pracovní síla, emisní povolenky vše drahé .....To musí být někde jinde než v Německu a Eu. Ještě k tomu daně, no asi to fakt nejde.