Takové těžení už je minulostí. Nevýhodné,prodělečné.Grafická karta dost trpí a náklady na novou jsou dost velké.Výhodná doba těžby je dávno pryč.Dnes se už nevyplatí těžit.V číně jsou celé paneláky na těžení krypta.Já jsem začal hned v roce 2002 když vznikl a to bylo super.Počítače mi nejsou cizí a tak jsem to začal tehdy těžit jen tak ze zvědavosti.To tehdy těžilo na světě 10 tis. lidí.Ted jsou to miliony.Než vyděláte na 1 bit,tak jste v důchodě.Já už to neřeším.Stihl jsem nahrabat v době,kdy nebyl ještě populární.Kdybych to ted prodal,tak bych byl asi miliardář.Raději nepočítám a těžím dál.Časem vyperu přes USA banku a postupně převedu na ůčet.Určitě bych dnes nezačínal těžit.
Jestli je to pravda, tak tiše závidím ...
Hlavní důvod razantních modernizací a tím i růst těchto poplatků jsou soláry. Ty způsobují obrovské rozdíly ve výrobě ze dne na den. To si žádá složitou regulaci zdrojů, instalaci chytrých elektroměrů, posilování přenosových soustav. Pokud bychom měli většinu stabilních zdrojů jak tomu bylo donedávna, takové růsty by se konat nemusely. Je to další daň způsobená abnormálním množením fotovoltaik. A to je teprve začátek. Hádám, že jakmile začnou vypínat stávající tepelky, něco podobné se stane i v silové složce elektřiny.
V step-by-step byl skvělej a neměl chybu. Jestli je pravda, co s v článku píše, má u mě další kladné body. Je docela smutné, jak se moderní společnost staví ke partnerským sporům ONA-ON. Vinná strana je prvotně vždy ON a ONA je oběť. Pokud má být vinna ONA, tak ON to musí dokázat. Pak se není čemu divit, že se chlapi nechtějí ženit. Manželství je pro ně docela rizikový podnik.
Nicole dost pomohlo její přísahání na smrt jejího dědy. Já to považuju za výhodu získanou tak trochu podpásovým způsobem. Pokud by vyhrála bez této přísahy, uznal bych ji jako vítězku se beze zbytku. Takto ji ale stále vnímám jako nefér hráčku. I když se teď tváří jako svatá a prohlašuje, že rodina i děda jí to dopředu odsouhlasili, u mě to neobstojí. Z mého pohledu je to takové vítězství s pachutí něčeho nečestného. Ale ovšem je to jen hra a nešlo v ní o život :-)
že se jednalo o šmejda nejtěžšího kalibru jej jasné, střelec byl dost inteligentní a informovaný na to, aby zneškodnil toho "správného". Vraždit pochopitelně nebylo správné, jen to vypovídá o prohnilosti kapitalismu, kde se dá za peníze opravdu "všechno koupit"...
Tak to tě hochu zklamu. Za "socíku", když někdo potřeboval trochu lepší péči, tak musel platit taky - akorát bokem. Panu doktorovi nebo primáři obálku, a tak. A často aby se dostal k specialistovi musel mít navíc známé, jinak bez šance. Na kapitalismus bych to neházel.
Jednou jsem četl nějaký odborný článek na toto téma. Pro mě překvapivé zjištění, že se v EU spaluje spousta dřeva dováženého odjinud. Kvůli emisním povolenkám bylo mnoho uhelných elektráren v EU předěláno na spalování dřeva, které z pohledu green dealu neprodukuje CO2 😮 No a to vede k odlesňování obrovských ploch např. v Americe a jeho dovozu např. do Británie. Zajímavý důsledek zeleného šílenství.
Tak ona vodní pára je na rozdíl od CO2 nejrozšířenější skleníkový plyn. Čím více tepla tím více páry. Proto ty klimatické změny když se planeta otepluje. Což my ale nejsme schopni ovlivnit.
Mimochodem metan je také skleníkový plyn. A světe div se 1 molekula metanu má v roli skleníkového plynu až 10x vyšší účinek oproti molekule oxidu uhličitého. Jinak řečeno, je mnohem lepší metan spálit než jej nechat utéct do atmosféry. Chápu ale, že na volně unikajicí metan (někde v severských oblastech) nelze uvalit žádné daně.
Budíček to bude maximálně pro ty zkostnatělé managery. Elektromobily prochází bouřlivým vývojem zejména v Číně, kde si na obrovském trhu konkuruje přes 100 automobilek.Za takových deset až patnáct let bude Čína chrlit obrovské množství BEV, které budou výkonnější, mnohem ekonomičtější i levnější. Po spalovacím motoru ani pes neštěkne. A Evropa i Japonsko na to budou zírat s otevřenou pusou.
Tak Čína bude za 10-15 automobilová velmoc, ta je jasné. Ovšem, jak to bude vypadat s auty v EU netuším. Během dekády se ale určitě vypne většina tepelných elektráren v EU, postaví se max tak 1,2 jaderné. Ty je nanahradí ani náhodou. Většina zemí EU už teď deklaruje že do 5 let bude muset elektřinu dovážet. Mezitím přibude hromada tepelných čerpadel, k tomu i elektromobily. Jen bude možná problém do nich v kritickou dobu (od listopadu do března) sehnat šťávu. Možná, že za ty spalováky ještě budem rádi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Norsko - země, která svoji tzv. čistou mobilitu buduje na sílu dotacemi elektroaut, což si mohou dovolit díky prodeji ropy a plynu ostatním eu zemím. Větší pokrytectvím neznám.
1 odpověď