Zadejte si na YouTube "urbanismus - lidová architektura" A vyskočí vám videa, jejichž obsah je vždy věnován jednotlivým typům staveb typických pro jednotlivé české regiony napříč staletími. Tato videa vznikla v období covidu, kdy se výuka řešila formou distančních hodin a pan Pešta má k těmto videim i precizně zpracovanou obrazovou prezentaci. Jeho výklad mi velmi pomohl při tvorbě historického náhledu na mou rodnou vesnici, který v současné době zpracovávám. Především je ve velmi hezký vyložen vznik vrchnostenskych dvorů atd. Je toho moc a je to velmi příjemný poslech. Pokud jste podobně orientovaná, čeká vás několik hodin příjemného poslechu doprovázeného kvalitními prezentacemi.
Moc Vám dekuji, jdu na to
Přečtěte si celý článek. Třeba se dozvíte, že záchranáři druhy ptáků nemíchají. Vždy svůj k svému. Čáp k čápovi, výr k výrovi... Naopak jiřička pozná cizí mládě ( byť svého druhu) a vyhodí ho z hnízda.
ale vy jste taky nečetla pozorně. Píše se, že k dobrým adoptivním rodičům patří (mimo jiné) rorýsi a jiřičky. Naopak vlaštovky a poštolky cizí mláďata vyhazují. Ale nic ve zlém
Skvělá práce a velký obdiv. Na jistém videokanále si pouštím přednášky od ing.arch. Jana Pešty, který velmi kultivovaně a znalecky hovoří o urbanismu a lidové architektuře. Mimo jiné zmiňuje i některé podobně zachráněné stavby, sýpky nebo i celé statky a dvory. Velmi doporučuji ke zhlédnutí koho toto zajímá
Mě to zajímá velmi, nemůžete zveřejnit odkaz? Je fajn se něco zajímavého dozvědět a potěšit se pohledem na zachráněné památky, kterých je u nás nepočítaně.
Pár nadšených slušných starších lidí na venkově to nevytrhne. Ale také mne to dojalo.
Nevytrhne? Zase zbytečně pesimistický názor. Kdyby takto uvažoval každý, tak z našich vesnic a krajiny nenávratně zmizí spousta historických památek. Tato měla obrovské štěstí, že ji koupili a zrekonstruovali úžasní lidé. Smekám před nimi
Nevycházím z údivu - jak mohl pan Vaněk, takový detailista a přísný módní guru, vytvořit z ženy s běžnou postavou takový ošklivý neforemný zámotek ? Buď se jí opravdu chtěl pomstít nebo si třeba myslel, že v té kukly vyletí na konci festivalu krásný motýl... Nevím. Každopádně tím kredenciozním modelem shodil jak paní Dášu, tak i sám sebe... Můj názor.
Paní Dagmar nemá tak úplně běžnou postavu. Velká prsa, chybějící pas, ne zrovna dlouhý krk. Zato poměrně úzké boky a krásně tvarované nohy....A tím by se měl řídit návrhář nebo stylista. Pan Vaněk je super, módě rozumí a jeho hodnocení outfitů mě nejen baví, ale jsou většinou trefná a fundovaná. O to víc mě překvapil tento sešpendlený model (sám se k tomu přiznal), který Dagmar nejenže nelichotí, ale totálně ji zabil. Když už musel řasit drapérie, tak rozhodně ne na místech, kde to opravdu není třeba. Mohl třeba kombinovat hladké a přiléhavé partie s těmi řasenými, aby vyrovnal proporce...Ale jak se říká: I mistr tesař se někdy utne.
To je fuk, Pekarova je strizena podle hrnce, a to ma mestske moznosti 😉
Ha ha ha, chtěla jste být asi vtipná, ale právě Pekarová tady měla zářit jako skvělý příklad ženy, které krátký střih nesmírně sluší. Stejně tak modelce Laškové, která možná díky svému střihu zabodovala v Miss. A Děrgelová vypadá v krátkém, rozverném účesu velmi svěže a půvabně.
„Člověk se sveze s tím, co říká většinová společnost – každou sezonu nakupujeme nové oblečení, protože na instagramu nemůžeme mít dvě fotky ve stejných šatech. A vy to uděláte, protože chcete být součástí této společnosti,“ dodává česká expertka.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tohle je ale ženská záležitost být každý den v jiném oblečení a fotit se na instagram není povinné a nikdo vás nenutí být součastí těhle nesmyslů. Chlap klidně může nosit jedno oblečení několik dní za sebou, pokud ho viditělně nezašpiní, prostě se kupodivu chová ekologičtěji, než váš způsob života být furt in.
Milý pane, být tzv. IN neznamená mít každý den jiné oblečení ( a tím pádem skříně praskající ve švech). Naopak, být IN znamená mít styl a umět si vytvořit skladebný šatník, který obsahuje pár kvalitních základních kousků vzájemně kombinovatelných. Věci, které nepodléhají "trendům", ale jsou nadčasové a vydrží mnoho let. Takové kousky z kvalitních materiálů a dobře ušité se dají sehnat i z druhé ruky ( v secondhandech, nebo na různých internetových burzách)...Takže být IN je podle mého velmi ekonomické, ekologické a zároveň příkladné. Jenomže k takovému způsobu oblékání se musí člověk dopracovat a hodně o něm přemýšlet. Je lákavé jít do obchodu a koupit si novou věc, ale předtím je třeba položit si otázku, zda tu věc opravdu nezbytně potřebuji. Nemohla bych ty peníze využít nějak užitečněji..
A ještě k těm influencerům: Ti si oblečení většinou nekupují, ale půjčují a tím dělají reklamu módním značkám a zároveň tak vydělávají. Je to oboustranný obchod. Ale vše je hlavně o zdravém rozumu a každý by měl začít hlavně u sebe.
Přesně takto si asi většina lidí představuje pojem "být sexy": Čím méně látky, tím větší svůdnost?!!!
A neměla by tam být spíš špetka rafinovanosti a fantazii vzbuzujícící tajemnosti? U těchto modelů není ani jedno. Když výstřih až do pasu, tak už ne rozparek a naopak. To by měla být zásada...jinak mohly jít rovnou v bikinách.
Jedna věc je ona a druhá jsou ti “profíci”, kteří jí to doporučili. Předpokládám, že ti dva ztratí zákazníky. Stylistu a návrhářku oslovují proto, že sám sebe nemusím dobře odhadnout, ale co předvedli tihle dva 🤯
Paní Hanka je nádherná žena. Její smůla, že se svěřila do rukou těmto "odborníkům" na módu. Vypadá to, jakoby ji chtěli záměrně ublížit. Vůbec nemají smysl pro proporce a všechno je na tomto modelu špatně.
Kde po celém světě ? Ať hledám, jak chci, nikde jsem nenašla, že by nějaké kukly byly módní trend. V 60 letech se nosily dost turbany, ty se dělali jako módní doplněk i ke svatbě - ne ovšem k velké bílé. Ale turban není kukla. Na zimu a do mrazu kuklu snad. Jestli ji nosí jako módní doplněk ne jen v mrazu nějaké dvě Americké maškary, co na tom.
Paní Marcela má pravdu. V 60. letech se staly kukly součástí kolekcí ve futuristickém duchu. Např. nedávno zesnulý módní návrhář Paco Rabanne je u svých modelů používal dost často. A v Čechách? Těžko to byl odraz světových módních trendů, ale háčkované nebo pletené kukly se nosily i tady.
Tak ve Finsku určitě průměrný plat 140.000 není, to možná tak v Norsku. A i kdyby byl dělalo by to cca 6 300 euro (to může být v současnosti reálný plat lékaře či právníka), což ale znamená, že přibližně 3 000 euro (cca 40-50% z příjmu, pokud je příjem takto vysoký) zaplatíte měsíčně na dani z příjmů, aby právě bylo na ten sociální stát. Zároveň (kromě situace kdy kupujete ve Finsku nějakou nemovitost) je všechno dražší = životní náklady jsou vyšší, takže když se to vezme kolem a kolem, průměrný Fin si toho nemůže dovolit o moc víc než průměrný Čech (hovoříme-li o střední třídě). 🤔 Rozdíl je skutečně v mentalitě lidí. 😉
Přesně tak...mají hodně vysoké životní náklady a vysoké daně
Zima tam sice je, ale krásná...čistá, bílá, jiskřivá...taková, jakou tady neznáme ani na horách. Dokonce i dálnice jsou bílé, žádné solení a břečka.
Ve Finsku jsem byla mockrát a mám spíše pozitivní zkušenosti. Finové jsou velmi srdeční a přátelští a pokud vás přijmou mezi sebe, rozdali by se. Jsou velmi pracovití, zdravě ctižádostiví a stále se vzdělávají...Takové jsem je poznala já...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Opět článek o módě, který je úplně k ničemu. Bez fotek a příkladů?! Každá žena třeba neví, co si představit pod pojmem "bucket hat".
2 odpovědi