změnila sem lékařku, tak uvidím jak dopadnu..a postačilo by myslíte vyšetření jménem denzitometrie, nebo se dělá něco jiného, krevní odběry, jak to prosím funguje? jednu dobu sem taky brala vit. D3+k2 musím znovu .. a celoročně právě, tak snad to ničemu nevadí, když se neudělá žádná pauza
...a čim víc IU vid. D, tak tim asi lépe při problémech že?
To vám bohužel neporadím, atrózu mám rovněž, ale v začátcích, hlavně na kloubech ruky a také u prstu na noze. To už je, bohužel, spojeno s věkem. Jestli se dělá ještě jiné vyšetření ohledně hustoty kostí kromě denzitometrie nevím. Kdysi mi lékařka poradila, ať beru vit. D (podzim, zima) 2000 I.U každý den. Na netu doporučují méně, třeba jen 1000 I.U. Gynekologové většinou předepisují Calcichew D3 (nevím, jak je to s úhradou), ale ten obsahuje jen 200 I.U., aspoň co vím, od kolegyně.
tak na ten vit D. + vit. K. se zaměřím myslíte K2? Mě je 38 let, byla jsem na jaře u gynekoložky, moje babička z otcovi strany měla Osteoporózu, já mám už altrozu i kyčle 1-2st. a doktorka mi řekla, že na to vyšetření denzitometrii jsem ještě mladá, chtěla sem napsat žádanku , že v období menopauzy až.. tak co na to říct.. v rodině máme problémy s klouby, ale jsem mladá.. holt mi nezbyde, než jít jako samoplátce někam
Co říct, to je to naše zdravotnictví 🙈, možná zkusit změnit lékařku nebo pak už opravdu jen jako samoplátce. Ano, beru vit.K2 a D cca od října do března. Přes léto nic nebo někdy ještě na jaře Vít.D s min.mnozstvim IU. Artrózu mam rovněž, zatim v začátcích, občas beru kloubní výživu, tak snad taky pomáhá.
Ale můj obvod´ák se o hustotu kostí vůbec nezajímá.To pro něj není vůbec podstatné.
Já si řekla o vyšetření svojí gynekoložce, je mi 55 let, mám po menopauze a neměla jsem problém. Na vyšetření byla pí dr. překvapena, že mám hodnoty vzorové. Když viděla moji štíhlou postavu, tak předpokládala problém. Řekla jsem jí, že již pár let beru podzim-zima vit. D (2000IU) + vit. K, tak mi to schválila, prý je to určitě i díky tomu. Samozřejmě pohyb, cvičení atd. se také počítá.
Něco takového jsem měla před nedávnem na sobě. Vypadala jsem jak selka, vůbec nelichotily mým křivkám a to nejsem nijak tlustá.
Mně se líbí, ale samozřejmě do toho musí mít žena postavu, všem opravdu nesluší, zejména ty, které jsou na obrázcích v článku. Ale pokud jsou "žabičky" pouze přes prsa a pak už jen volně splývají, tak sluší i ženám s bříškem.
Tak konečně po dlouhé době něco opravdu hezkého..! Ty hrůzy univerzální velikosti s tílkovými a špagátovými ramínky a vychrtlých a nahrbených modelkách s otráveným výrazem ve tváři.. ( nejspíš poslední záchrana teěch neprodejných hadrů), to je skutečně "nádhera"... Viselo to na nich jak na strašákovi na poli. Tohle je prostě klasika, která žije stále...
Přesně, krásná klasika. Taky jsem si jedny letos na letní sezónu koupila 🙂.
Barefoot pomáhá, patní ostruha nezlobí, halux srovnaný, plochá noha a spadlá příčná klenba fuč, chodidlo má krásný obloukovitý tvar a celá noha krásně osvalená. Bolesti SI skloubení fuč.
To vše bez jakéhokoliv cvičení? Jen pomocí barefoot??
Spadlou příčnou klenbu mám také, k tomu hallux (zatím nebolestivý), na ten občas cvičím, barefooty také nosím, teď v létě tedy spíše nechávám nohy dýchat.... ale spadlou klenbu mám pořád.
A rozhodně neprodlužují nohy, jak se píše v článku. Tedy určitě ne ty, které končí pod koleny nebo jsou do půli lýtek. Tato délka spíše nohy zkracuje, ani podpatky nepomůžou. V této variantě (zkrácené + podpatky) pro mě působí spíše směšně. Podpatky jedině k širokým dlouhým, to pak postavu i nohy opticky prodlouží. Zkrácená varianta mi připadá spíše sportovní, takže k ní tenisky nebo sandály bez podpatku.
Jak ráda bych obula lodičky na jehle a kozačky na vysokém podpatku, ale moje spadlá klenba a artróza kloubů na mě hrozí pěstí a myslím, že takových je nás od 50 nahoru víc, takže nožky jako laňka, pokud chci chodit bez bolestí, raději oželím.
Přesně tak, kdysi jsem nosívala boty na podpatku ráda, vypadá to elegantně. Ale výše uvedené problémy + vbočený palec 🙁 mi udělaly s touto parádou utrum.
Takže teď musím dávat přednost nízkým, širokým botám. Ale myslím, že v mé kategorii 50 + je takových žen hodně.
No autorka vynechala to nejzákladnější, ale ono je to pro ni asi trochu nepříjemné - takže večer vše ukliďte na své místo, umyjte, utřete a ukliďte nádobí, prostě udělejte pořádek, protože není nic horšího do nového dne, než vstávat do nepořádku, to vám pak ani ty skvostné rady dle článku nepomohou...
Mám to úplně stejně, ráno chci vstávat do uklizené kuchyně, kde většinou bývá největší nepořádek, třeba po večerní párty 🙂. Takže raději natáhnu večer/noc s úklidem než ráno "rozlepit" oči v nepořádku 🙂.
Prostě nechápu ,jak můžou říct takovou kravinu , že se hubne pohybem , nehubne. Člověk je takový , jaký ho stvořil bůh a jde to vidět hlavně v pozdějších letech a kolem 30.
Hubne se pohybem, nemáte pravdu, že ne. Ruku v ruce úpravou jídelníčku (pokud někdo ujíždí na chipsech, hamburgrech, sladkých limonádách apod.) I úprava/zmenšení porcí dělá hodně. Samozřejmě toto vše se týká zdravého člověka, který nemá problémy s pohybem nebo nemá jiné zdravotní indispozice. Ale mnohdy stačí zařadit i každodenní 1/2 hod. procházky v rychlejším tempu....
Já už měsíc chodím v tričku s dlouhým rukávem a koženkové bundě. 😄 Ráno kolem 2 - 5°C, odpoledne 15°C. Pohodička jaro. Zimní svršky zazimovány. Co se týká článku, popravdě bych si z uvedených modelů nevybrala. Většina jako pytel. Absolutně žádná ženská silueta. To mám v šatníku opravdu hezčí a slušivější kousky.
Naprosto souhlasím, žena by měla být ženou a ne balit postavu do takových pytlů.
a to jako si to maji lidi zkusit a pak souhlasit s utyranim hlady k smrti? co to blabolite?
jak se pise mely minimalne 1 mil korun, klidne mohla pani dozit na LDN v dustojnem prostredi.
jestli schvalujete nebo mate pochopeni pro takovouto vrazdu pak jste podobny odpad jako odsouzena.
mam osobni zkusenost se staranim o nemohouci a je na kazdem zda to zvladne doma nebo prenecha nemocnici, ale vrazda mezi tyto varianty rozhodne nepatri.
Do LDN posílají lékaři z nemocnice, délka pobytu je max. 3 měsíce. Pak se pacient vrací domů. Zde se o něj musí postarat rodina za pomoci např. domácí péče, charity apod. Nebo se podaří umístit seniora do domova důchodců, ale to je běh na dlouhou trať. Odlehčovací péče přijímá jen klienty, kteří se o sebe dokáží alespoň částečně postarat. To jsou mé vlastní zkušenosti. Možná existují nějaké soukromé LDN, ale tam by se asi člověk asi nedoplatil 🙁.
Dobry den, zajima me zda Vas naucily otevirat uzliny nez maminku date do kalhot? Je to velmi dulezite. Jinak to mamince bude ublizovat, bim o cem mluvim, jsem zdravotni maserka. Hezky den. Pavla Bejčková
Maminka už, bohužel, nežije. Ale co vím, tak než šla do kalhot, tak si masírovala uzliny na tříslech. Jinak chodila cca 1x za měsíc na ruční lymfatické masáže, tam jí kromě toho masírovali i uzliny na krku.
To naznačuje, že jíte málo v první polovině dne. Navíc chuť na sladké často značí nedostatek bílkovin (libové maso, vysokoprocentní šunka, vajíčka, bílý jogurt, tvaroh, luštěniny, arašídy, ořechy, tofu, tempeh...).
A jediné, co může pomoct cíleně na břicho, je tak maximálně cvičením zpevnit vnitřní svaly (core). Jinak je ale krutá pravda, že to, kde zhubnete, zkrátka neovlivníte 🙂
Ano, při výdechu max. zatáhnout spodní bříško, aby se nevytvořil "hrbolek". Ale samotné cvičení nepomůže, je to hodně o stravě. Protože core můžeme zpevnit, ale když jsou kolem něho "skryté" tuky, tak to ani nepoznáme. Takže jídelníček a aerobní pohyb, správně cvičit a mělo by to být tam 🙂!
Dívám se na fotky a ačkoliv nechci přivolávat dobu minulou,nevidím tam žádnou ženu v kalhotech,natož v legínách.Což dneska je naopak skoro vyjímka.Žena prostě byla žena.Jistě,každá nemohla šít v salonech,ale domácí švadleny fungovaly všude.A drahé nebyly.Doba samozřejmě udělala své,ale ono i určité "pohodlí".Protože ono je jednodušší na sebe natáhnout tepláky,či legíny a vyrazit ven.Tak jistě,že jinak se obléknu do přírody a jinak do města,natož pak někam za kulturou.Ale je škoda,že té ženské elegance tolik ubylo.
Naprostý souhlas s vámi. Někdy ani nedokáži identifikovat pohlaví - žena, muž? Orvaný kalhoty, škrpály na nohou, nějaká mikina o 2 čísla větší..... Žena by se měla zkrátka oblíkat jako ŽENA a nemusí ji to stát majlant. Jen rozlišovat oblečení vhodné do práce, za zábavou, na výlety, na sport apod. V posledních časech toto vše nějak splývá.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Ano, Váš příběh je bohužel ze života. Vím, co to je, taky jsem se starala osm let o maminku s demencí, poslední půlrok opravdu intenzivně, ale samotnou mě to přivedlo málem ke zhroucení: Odkaz A právě na základě své zkušenosti říkám - myslete hlavně na sebe, VY jste důležití pro partnera a děti. Starejte se, dokud to jde, ale ne na úkor VAŠÍ rodiny. Ten nemocný člověk žije v úplně jiném světě a odplouvá stále dál a dál. On stejně absolutně nevnímá, kde je, když přijdete na návštěvu, nevnímá, jestli jste s ním pět minut nebo celý den. Žádná matka, která miluje své dítě, by mu neměla připravovat peklo na zemi žádostí, aby se o ni postaralo, až bude v tomto stavu. Paní Angelika je možná přesvědčená, že dělá pro všechny to nejlepší, ale ve skutečnosti předčasně bere svým dětem dětství.
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Máte naprostou pravdu, žijeme jen jednou, bohužel. Maminka měla také Alzheimera, který se zhoršoval k tomu ještě další onemocnění, která ji omezovala. Nejdřív ji ještě šlo umísťovat občas do odlehčovacích služeb (rodinné dovolené např.), ale tam musí být člověk alespoň částečně soběstačný. Pak už to nešlo, nakonec se mi podařil sehnat domov důchodců. Navštěvovali jsme ji cca 2x týdně, ale maminka si už ani nepamatovala, že za ní někdo byl ten den. Už začínala žít ve svém svět, jak píšete. Zde byla 1 1/2 měsíce, pak už pro ni (a pro nás všechny) přišlo vysvobození v podobě jejího odchodu z tohoto světa.