Přečetla jsem si několik příspěvků v této diskusi, z kterých je zcela zřejmé, že se jí v drtivé většině účastní fanatičtí obhájci a majitelé zbraní, kteří v těchto diskusích vynikají svou agresivitou, nesmyslnými a hloupými argumenty (viz třeba zákaz armády), tvrzením, že střelce nikdy nikdo nemůže ničím zastavit, absencí aspoň minimální empatie k pozůstalým zastřelených, urážením prezidenta. Jde to až tak daleko, že argumentují omezováním svobody. V minulosti jsem se zúčastnila podobné diskuse, spojené s vražděním na fakultě a ta se nesla ve stejném duchu. Myslím, že zákonodárci s touto agresivní komunitou majitelů zbraní budou mít ještě velké problémy.
Podotýkám, že každé omezení, každý zákaz má nějaký smysl a to si uvědomují i tito majitelé zbraní, proto tak reagují, proto takový povyk.
V článku se připomíná utrpení kastrovaných, která už je ovšem minulosti, ale zapomíná se na současnost, na ženskou obřízku, která také může končit smrtí. Toto barbarské, bezdůvodné mrzačení se stále na tomto světě vykonává na milionech žen a muži i v zemích, kde se to neděje, to většinou komentují tak, že to je zvyk, do kterého se nemá zasahovat. Jeden rozdíl tu je, obřezané ženy mohou mít i děti, ale také nemohou protože mají takové zdravotní následky, že neotěhotní nebo nemohou porodit.
Trvalé příměří, to je výhra jedině pro Hamás a navíc se nemůže dodržovat. Je to, jako kdyby Izrael složil zbraně. Jak sleduji, co je Hamás zač, jak skvěle si vybudoval podzemní nory a jak dobře je vyzbrojen, tak se nedivím Izraeli, že má obavy, že trvalé příměří by znamenalo jediné, zmrtvýchvstání Hamásu. Hamás musí být totálně poražen.
Hlavní problém je v tom, že tato vláda předkládá skutečně příšerné zákony, které škodí občanům a navíc je ještě předkládá nelegitimním způsobem, jakýmisi přílepky. Nelze se tedy divit, že opozice je o to více agresivní. Navíc za celé vládnutí se vláda ani jednou nesnažila opozici v něčem ustoupit, skutečně se s ní dohodnout, Jen opozici vydírá, aby jí všechny zákony hladce schválila. Nejen, že vydírá, ona po opozici žádá, aby jí navrhovala, jak má problém řešit -viz důchodová reforma.
Primátor už není schopen poznat, jaká částka je přestřelená. Já jsem asi naivní, ale domnívala jsem se, že úředník, který pracuje ve státních službách, podléhá nějakým platovým třídám a tarifům a taková částka by měla být mimo tyto tarify a taková odměna tedy svědčí o tom, že je něco divného ve státě dánském.
Když Ústavní soud rozhodne ve prospěch stávající vlády, tak je vše v pořádku, To se chválí jeho nezaujatost a nezávislost. Běda ovšem, když rozhodně ve prospěch opozice. Připadá mně, že špatně podaný zákon je větší ohrožení demokracie, než média v rukách politiků. Vůbec nevím o jejich působení, nikdy jsem o nich neslyšela, hlavně vnímám neobjektivnost veřejnoprávní televize, která je hlásnou troubou vlády a její advokátkou,
Michálek ale nepochopil, že takto se zákony nepředkládají. Ostatně to platí i pro zbývající čtyřkoalici, která se snaží "nenápadně" přilepit nějaký zákon k jinému zákonu a přitom tyto přílepky jsou mnohdy pro občany důležité a dotýkají se jejich života většinou negativně, nejsou to zanedbatelné věci. U Pirátů mě to ale mrzí, takže je rozhodně volit nebudu.
Církev není nad zákonem, není to stát ve státě, nebo to bude mít církev to výlučné postavení, tu moc, jako ve středověku? Někdo v diskusi tady napsal, že kněží mají zabraňovat, aby se zločiny staly a zpovědní tajemství je v pořádku, ale když už se zločin stane, tak by naopak mělo být porušeno, pokud vede k odhalení zločince. Jinak naopak církev napomáhá páchání trestné činnosti.
Ekologičtí aktivisté přidali další argument už k stávajícím, tedy ničení biotopů, vzácných zvířat atd. Nyní vtipně využili i povodně. Z jejich pohledu docela chytré. Na Moravě povodně způsobily doopravdy děsivou, obrovskou škodu a to i v minulosti. Nechápu, že se Moraváci nedožadují nějakých protipovodňových opatření. Jsem zvědavá, až se bude stavět nějaká přehrada, zda si ekologičtí aktivisté proti ní protestovat.
Nechápu, že někdo neví koho má volit. Máme tady určité strany, to je prostě realita. POkud vznikne nějaká nová strana, tak bude nezkušená, sice je to určitá výhoda, ale stávající strany - vládní i opoziční s ní rychle zametou, což se v minulosti stalo už několikrát, zvláště ODS je v tomto směru přebornice, tedy v likvidaci nových stran. Pokud nechceme volit současné strany, které jsou u vlády, tak musíme volit ty opoziční. Je to prostě jednoduché. Voliči, kteří nevědí koho mají volit, tak si musí uvědomit, že tím nahrávají stávajícím stranám vládní koalice, protože přesně s tímto uvažováním počítají, je to uvažování ve stylu volby menšího zla a to je to nejhorší uvažování jaké může být. Pokud je zvolíte, tak je jedno, že to byla volba menšího zla, na to se tyto strany rozhodně ohlížet nebudou. Tyto strany současné vládní koalice se ani nebudou muset nějak moc snažit tyto nerozhodnuté volič získat. Menší zlo to za ně udělá a budeme tu mít velké zlo.
Co se týká Babiše, tak ten už ani nemusí být premiérem, ANO se ho může zbavit.
Takže lide, vezmi rozum do hrsti.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Myslím, že záleží na chuti. Já osobně mám raději majonézy s nižším obsahem žloutků. Ty s vyšším obsahem mají někdy až moc výraznou sladkokyselou chuť a přebíjí chuť samotného salátu nebo pomazánky. Většina značek má minimálně dvě varianty 10 % žloutků, nebo 6 % taky 8 %.Já mám nejraději Kaniu z Lidlu s 6 % žloutků. Je hustá, pevná, nemám ráda řídké majonézy. V Penny Karlova koruna není špatná, Albert také má docela dobrou majonézu, Poličanka mně nechutná, Hellmans kupuji v největší nouzi, kdysi měli Delikátní, tu už nemají. Takže si nemyslím, že větší obsah žloutků rovná se vyšší kvalita.
1 odpověď