Co s tím má Praha společného? Většinu jeho realizací zaplatili soukromí investoři a je na soukromých objektech. I Musoleum na Zlíchově je soukromý projekt.
Po odeslání mého příspěvku jsem v něm zjistila několik nepřesností:
-cihelna není Hilgertova,ale Hergetova
-a pan Jiří Černý má 100% pravdu v tom, že v Praze nebo kdekoliv, může být i nekonečné množství děl jednoho autora,třeba D.Černého,pokud vzájemně obě strany uzavřou smlouvu a nic na tom nezmění fakt, že když je něčeho moc,tak je toho příliš
V rámci akce Open House jsem v sobotu a v neděli procházela Prahou,abych viděla interiér, většinou v průběhu roku,nepřístupných budov. Náhodou jsem tedy byla v oba dny před Májem.Byly zde zástupy lidí vč.cizinců,kteří fotili a diskutovali o těchto Černého motýlech.Názory na ty motýly a Černého tvorbu byly a budou asi stále rozdílné,ale mě se zdá,že přinejmenším v Praze už snad je na veřejných místech Černého “děl”přespříliš (obrácený kůň se sv.Václavem v pasáži Lucerna,otáčející se hlava Franze Kafky za Májem,fontánka čurajícího chlapa do kašničky ve tvaru naší republiky v Hilgertově cihelně na Malé Straně,2 mimina-pár let byla v parku na Kampě nebo na Žižkovské TV věži,ještě že z růžového tanku zůstalo na Smíchově před vstupem do parku jen torzo a teď ty motýli.
A od loňského roku navíc ještě muzeum s jeho pracemi ve smíchovském lihovaru za vstupné 300 Kč. Snad jsem na žádné další jeho dílo v Praze nezapomněla…Klobouk dolů před jeho obchodním talentem,že se dokáže tolik prosadit v jednom městě,ale Praha by snad měla moderní tvorbu prezentovat od více současných autorů…
Velice přínosný článek v dnešní době,kdy mezilidské vztahy nejsou ideální a je dobré mít co nejvíce relevantních informací.Aby byl článek 100% i po gramatické stránce,tak si vás dovoluji opravit:v poslední větě posledního odstavce pasáže s názvem Zletilý a nezletilý máte ve větě “Stejně tak zůstavitelovi kočky nebo psi…..hrubou gramatickou chybu! Ve slově zůstavitelovi píšete chybně po v měkké i,ale má být y.Abyste nemusel v těchto těžších gramatických případech nad správnou českou gramatickou dlouho “špekulovat”,stačí použít jednoduchou mnemotechnickou pomůcku: vždycky si dosaďte za příslušné podstatné jméno buď slovo matčini nebo matčiny a hned v kontextu věty slyšíte,že správně je v tomto případě zůstavitelovy kočky nebo psi…
Máme to 4 km z naší střediskové obce do Suchdola ( v této lokalitě je to poslední pražská čtvrť a my už jsme okres Praha-západ).Většinou lidi dojíždějí za prací do Prahy,ale školek je tu několik.Včera jsem ve schránce našla leták,kterým jedna z nich nabízí volná místa ve školce.A byly tam i základní finanční požadavky: 6500,-/měsíc + platby za obědy na 1 dítě. To předškolní vzdělávání dětí,jak tady mnohé čtenářky píší,že je vhodné více než ten poslední rok před začátkem povinné školní docházky,docela mladým rodinám leze do rozpočtu…
Z článku jsem se dozvěděla další informace o tomto kontroverzním člověku.Pro komplexnější pohled doporučuji přečíst si knihu Paměti růže,kterou o nejednoduchém manželství napsala paní Consuelo a povolila zveřejnění až po 100 letech od své smrti. V divadle Viola v Praze bohužel tak maximálně jednou měsíčně vystupuje ve hře Život jako smršť paní Medvecká a pan Martin Hofmann, což je další pohled do jejich nelehkého soužití. Hra má jednu chybu - je okamžitě vyprodáno.
Na konci článku autorovi chybí ty nejpodstatnější údaje,týkající se Kennedyho úspěšného vyjednávání ohledně ukončení karibské krize po zpackané akci v Zátoce sviní v dubnu 1961.Vyjednávání bylo úspěšně ukončeno propuštěním zajatců (což byly vesměs Kubánci,kteří dříve emigrovali do USA)a zaplacení Kubě 53 milionů dolarů,potravin a léků.
Díky komentářům ostatních čtenářů k článku jsem se podívala na web.stránky pana Hutky.Celkem do konce roku uvádí 25 “koncertů”.Většinou 2 měsíčně,jen listopad je bohatší.Ale vesměs jsou uvedena jen města s dovětkem,že bude upřesněno,takže možná zatím v jednání a není tudíž 100%jasno,zda vůbec budou.A např.v Praze je tam např.uvedena trafika na Újezdě,Balbínova literární kavárna.Na Šumavě u Hartmanic je uveden sice nádherný kostelík,ale tam se vejde pár lidí.Z toho letošního “koncertního” plánu je asi uživit početnou rodinu dost problém.Pak je v článku uvedeno,jak je pořád na cestách, mimo rodinu.No z bydliště v Dittrichově ulici na “ koncert” do trafiky na Újezd to má tramvají i s přestupem max.půl hoďky a do Balbínovy kavárny na Praze 2 taky.Takže fakta v článku je třeba brát trochu s rezervou…A v nejbližších letech O2 arénu asi nevyprodá…
Článek v tomto rozsahu nemůže detailně popsat všechny krásy a pamětihodnosti Španělska a také já doporučuji se tam vydat, a to nejen na pláže, ale právě za poznáním a nejlépe v době různých církevních svátků, které Španělé nejen udržují, ale i oslavují, a to je pastva pro oči.Některé pamětihodnosti zasáhla "jen" občanská válka, ale tím,že Španělsko generála Franca bylo nacistickým spojencem, nezažilo boje 2. světové války a kulturní poklady zůstaly zachovány.
V závěru článku je krátká zmínka o katalánských vlajkách, katalánštině a autonomii.Ale k zásadním změnám ve státním uspořádáním království a případnému odtržení Katalánska asi dojít nemůže, ať se katalánští politikové budou sebevíc snažit (viz boje a snahy o referenda před pár lety). Tato provincie má sice největší podíl na vyprodukovaném HDP, ale španělská ústava má takovéto případné snahy chytře ošetřené. Podle článku ústavy je španělské království nedělitelné!Takže záleží na tom, jak benevolentně bude parlament, soudy a případně král jakékoliv případné politické kroky separatistů, např.stávky, bouře, referenda,petice, posuzovat. Ale jeďte i na další místa Španělska:nádherná je v horách Andalusie vesnička Ronda,Granada s Alhambrou,svoje kouzlo má Sevilla -ať už katedrála na seznamu Unesco nebo tzv.Plaza de Espaňa,kde vám při procházce budou zpívat a tančit flamenco potulní umělci.A kdybyste se z Madridu vydali do původního hlavního města -Toledo, myslím do jeho středověkého centra na kopci, tak vás určitě nadchne obrovská gotická katedrála.Španělsko je krásné-vivat Espaňa.
Jsou v dnešní době aktuálnější a podstatnější témata k zamyšlení než poměry,pravidla,mravy a výchova před cca 200 lety.Když už se autorka rozhodla srovnávat manýry babičky naší paní Boženy Němcové,jak ji nazýval Zdeněk Nejedlý,se současností,tak by Božena Němcová podle dnešního právního řádu seděla v kriminále.Zanedbávala výchovu dětí(na 9 měsíců odjela na Slovensko sbírat folklór,přičemž manžel sloužil v Uhrách a děti zůstaly v Praze samy nebo cca od 3 let nejmladší dcerka Dora musela chodit posluhovat,aby přinesla něco do rozpočtu,paní Božena nezvládala domácí práce,nejstaršího syna poslala do Mnichova na výtvarnou akademii bez prostředků,atd.).Nebo později básník,bohém a anarchista S.K.Neumann kromě jiného roznášel syfilis, jeho 2.žena (také Božena)jako nakažená přenesla chorobu na nenarozenou dceru Soňu,která pak nikdy nemohla mít děti a další a další.Je lepší zabývat se u známých lidí jen jejich dílem a odkazem než rozebírat jejich soukromí.Jsme jenom lidé a ještě k tomu hříšní.
Určitě si se slzou v oku četli článek o luxusní chalupě běžkyně,ale i bývalé prezidentky Přípravného výboru pro pořádání MS v Liberci 2009, všichni drobní podnikatelé Liberecka,kterým nezaplatili za nasmlouvané a provedené práce nebo kteří dokonce kvůli podvodům Josefa Jindry a spol. zkrachovali.Každý vedoucí nese za hospodaření svěřené oblasti odpovědnost,Neumannová se ale jen na pár let uklidila z veřejného prostoru.Nikdy nepřijmu omluvu,že neměla ekonomické vzdělání,manažerské zkušenosti a jen podepisovala připravené faktury.Stát do akce vrazil 2 miliardy a ty peníze byly z našich daní! Zmizelo údajně přes 500 miliónů! Proč nenazýváte fakta pravými jmény,ale hezky Josefa Jindru pouze bývalým partnerem a záletníkem, když k jeho jménu právem patří silnější výrazy. Běžecké lyžování jsem úplně přestala sledovat a když při přenosech ze závodů slyším odborný komentář Neumannové,tak televizi vypínám.
Autor nebo redakce původní článek opravila, jak je vidět z několika diskusních příspěvků níže (od pí Zdeňky Kabešové a pana Rudolfa Soudka), kdy autora opravili, protože u komunistického politika Obziny v článku uvedl, že byl ministrem obrany. Nyní, po několika hodinách, je v autorově článku správně, že Obzina byl ministrem vnitra. I já jsem v mém původním příspěvku uvedla autorovu chybu, kdy psal, že Indira Gandhíová byla dcerou Máhátma Gándhího, a proto jsem na tento omyl také upozornila. A najednou vidím, že v článku část věty o Gándhím chybí....
Tento postup dodatečných úprav článků není podle mě správný, pokud už se autor dopustí chyb a mělo by dojít k nápravě, pak by oprava měla být provedena nějakým opravným dodatkem, podle závažnosti chyby případně s omluvou a ne tím způsobem, že se dodatečně změní již publikovaný text. Články, autor i celá tato rubrika působí pak nevěrohodně a ostatní čtenáři, v případě, že diskusní příspěvky ostatních čtou, pak nechápou, co za bláboly diskutující k původnímu článku připsali.
Jsou na světě rozhodně mnohem důležitější věci než tato rubrika, tyto články a čtenářské diskusní příspěvky, ale když už jste se do této volné tribuny čtenářů pustili, tak by měla mít nějakou úroveň.
Děkuji.
Pane Anderle, ke konci článku máte faktickou chybu:Indira Gándhí nebyla dcerou Mahatma Gándhího.Jde jen o shodu jmen i proto, že tam nebyl příbuzenecký vztah.To se mylně říkalo a jak je vidět, v podvědomí lidí tento omyl zůstává. Jejími rodiči byli Džavaharlál Nehrú a Kamala Nehrú. Jejím manželem byl Ferózé Gándhí.
A ty mezilidské vztahy na Šumavě jsou stejné jako jinde,žádná románová idylka o přímých a rovných usedlících.Lidi s dobrými i špatnými charaktery.Vím, o čem mluvím.Prožila jsem tam dětství a mládí a dodneška tam do domu po rodičích pravidelně jezdím.A Werich jezdil pravidelně do svého domku-chaty ve Velharticích,blízko pstruhového potoka Ostružná.Přijížděl často z Prahy v noci autem a u mého otce v nádražní hospodě v Kolinci si kupoval bochník chleba,láhev rumu a šišku salámu.To bylo v letech 1963-1964.Nepopírám tím, že jako vášnivý rybář nezajel i na Modravu.
Pokud vím,tak Beneš byl v londýnském exilu o chystaném atentátu na Heydricha informován.Nesouhlasil s ním,ale postavil se k němu lakonicky - po svém. Vyjádřil se v tom smyslu,že pokud přes jeho nesouhlas,atentát provedou,tak on o tom nechce nic vědět…
Možná jako dodatek k článku by se mělo uvést,že žena Lina a dětí válku nejen přežily,ale v klidu všichni prožili i zbytek života.
A navíc jedna asociace:když v obchodě vidím v regále čokoládové oplatky od současné firmy Sedita s názvem Lina, tak se mi bohužel vždycky vybaví tato naše národní tragédie a otázka,jak napadl výrobce tento název…
Pane,Váš článek je povrchní a hlavně plný omylů,tudíž zbytečný, jelikož jiné články o něm včetně dokumentárního filmu, který před pár dny opakovali na ČT2,jsou kvalitnější.Např. uvádíte,že pan Suchý ve svých začátcích pracoval jako výtvarník v barrandovských ateliérech.Ve skutečnosti byl ve výrobním družstvu Propagační tvorba.Pan Šlitr odešel na zmíněnou schůzku 26.12.1969 po obědě,ne večer, jak uvádíte,atd.Zkuste dělat něco jiného,než špatně přepisovat cizí texty.
Jak Wikipedie,tak nedávno pořad Showtime TV Prima uvádějí,že se narodil 2.února 1983.Tudíž máte v kvízu asi chybku,což je pro kvíz docela zásadní nedostatek chybovat ve faktech.Na druhou stranu je to vlastně jedno,protože tento hudebník má k velikánům populární i vážné hudby před sebou ještě dlouhou cestu…
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V osmdesátých létech Effova manželka pracovala jako sekretářka v PZO (zkratka pro podnik zahraničního obchodu)Strojimport.Tehdy už byla paní středního věku,nakrátko ostříhaná malá odbarvená blondýna,která neměla žádné hvězdné manýry.Občas si postěžovala na zápornou stránku herecké kariéry manžela,kdy líčila i jeho opilecké návraty z natáčení.