By mě zajímalo, co je na šedesátiletém stromu, navíc mimo vší pochybnost nepůvodním, tak vzácného. Ano, našlo se i řešení se zachováním stromu. Doplatí ten pán rozdíl v ceně? Podle podobného klíče bychom mohli stavět třeba klikaté dálnice, abychom se vyhnuli každému pozemku, ke kterému má někdo citový vztah.
Ještě maličkost: Netanjahu (jak ho osobně moc nemusím) se pokoušel blokádu Gazy uvolňovat. Moc se o tom nemluví, ale před 7. říjnem bylo postupně vydáno 20 tisíc pracovních povolení pro pracovníky z Gazy. Důsledek? Informace těchto lidí o místech kde pracovali, zejména o kibucech, byly využity při útoku Hamásu 7. října 2023.
Pan Barghútí tvrdí, že útok ze 7. října je důsledkem konfliktu. V každém konfliktu je ovšem možné volit různé strategie. Kam povede strategie Hamásu bylo poměrně očividné už ve chvíli, kdy se zrodila myšlenka masivního teroristického útoku. Žádný stát by takové jednání nenechal bez odezvy. Položme si zásadní otázku: Čeho tím Hamás hodlal dosáhnout? Vojenského vítězství jistě ne - to nebyla žádná invaze. Změny smýšlení Izraelců o Gazanech - to těžko, protože to spíše přiživilo stereotypy o násilnických a nezvladatelných sousedech. Zdá se, že jediným zamýšleným důsledkem byla eskalace konflitku a to ve chvíli, kdy byla na spadnutí dohoda státu Izrael s několika dalšími muslimskými státy v regionu. Státy, které Hamás moc nemusí a tak bylo celkem zřejmé, že význam této teroristické organizace bude upadat. Můžeme se samozřejmě bavit o vztahu mezi Hamasem a ostatními Gazany. Fakta jsou taková, že Hamas byl a dosud zůstává většinovým politickým reprezentantem Gazy. Stejně jako NSDAP byla politickou představitelkoiu Hitlerovského Německa. Strana většinově zvolená a podporovaná drtivou většinou obyvatel. Gazané si Hamas zvolili. Nezvolili si umírněnější Fatah. A stejně jako v Německu za války a po ní, obyvatelé trpěli důsledky činů reprezentantů, které si zvolili a s jejichž programem spojili svou budoucnost tak je tomu i v Gaze. Je to samozřejmě dvojnásob tragické pro ty, kteří Hamas nevolí a nepodporují. Ale až dosud to byla dominantní politická síla v Gaze. Až útoky Izraele s touto organizací řádně zamávaly a otázka je, jestli to ještě do budoucna bude síla relevantní.
Jak jsem to pochopil pastor neměl povinnost předložit doklad a tak své práva hájil. Policisté usoudily, že zákon jsou oni a platí co řeknou oni. Což v civilizované zemi možno není. Co by si vymysleli příště?
Formulace "není možné občana legitimovat bez opodstatněného důvodu" je poměrně vágní. Pro policisty byl dostatečný důvod, že našli cizího chlapíka na cizím pozemku. Jak měli čuchat, že to není zloděj? Možná by stačilo místo pyskování vytáhnout nějaký průkaz a vysvětlit to. Rozhodně se mi to nezdá tak jednoznačné, jako to říkáte vy.
Jednou přijde masivní erupce ze Slunce a veškerá elektronika vyhoří. Vrátíme se minimálně o 200 let zpátky a bude nám to patřit. Žádné mobily, aplikace, autobusy, bankovnictví, internet letadla, ani voda a světla nebudou fungovat. A dobře nám tak... Celkem se na tu anarchii těším.
V tom případě ovšem nebudou fungovat ani spalovací auta.
Zkuste si to projet na Panoramě na mapy.cz. Z místa nového obchoďáku není na Panskou skálu vůbec vidět a naopak. Narozdíl od vysloveně hnusných rodinných domů, které jsou v bezprostřední blízkosti tohoto krajinného prvku a které zásadním způsobem kazí celkový dojem z místa. Jiná otázka je, jestli opravdu potřebujeme další obchoďák, notabene Normu, která není o mnoho lepší než kdejaká zaplivaná vietnamská tržnice z 90. let.
K čemu je k eutanázii potřeba lékařský dohled pokud to zvládne mašina? Když už tak by tam měl být notář co zapíše souhlas.
Třeba k tomu, aby pacient netrpěl v křeči, aby se neudusil jen zpola a neskončil jako slintající idiot, aby nezůstal jen v komatu atd. atd. Bez ohledu na morální hledisko, jde a) o certifikaci, že daná věc dělá co opravdu dělá b) o lékaře jako odborný dohled, že celý proces proběhne správně.
Dost polovičatá novinářská práce. V článku není uvedeno, že Libníč není obyčejný DD. Je to domov se zvláštním režimem. Za tímto nicneříkajícím názvem se skrývá domov důchodců pro většinou mentálně postižené nebo duševně choré. Svéprávnost tam nemá skoro nikdo. Spíš se divím, jak se mu odtud podařilo pláchnout, protože to vůbec není snadné.
Nepíší jestli je svéprávný. Jestliže ano, může si chodit kam chce, kdy chce a nikdo mu nemá co povolovat nebo zakazovat. Nebo jsou domovy seniorů ekvivalentem bezprávní internace nepohodlných osob ?
Libníč není obyčejny DD. Je to domov se zvláštním režimem. Za tímto nicneříkajícím názvem se skrývá domov důchodců pro většinou mentálně postižené nebo duševně choré. Svéprávnost tam nemá skoro nikdo.
Vaše neschopnost pohybovat se v moderním světě je pouze váš problém.Zvykejte si , jinak budete občan druhé kategorie .
Co tak vyjíždíte? Jde o systém a ergonomii. Pokud si zeleninu navážím rovnou v krámě na váze a vyjedu si čárový kód (jako třeba v tom Kauflandu), pak mě to na samoobslužné (a vlastně ani na klasické) pokladně nezdržuje. Pípnu a jedu. Pokud musíte vše vážit a zadávat až na pokladně, souhlasím, je to opruz.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Církev by měla předně zrušit nesmyslný celibát. Je to výmysl lidský z 11. století. Není to nic, co by Bůh od svých kněží žádal.
Jeho smysl po tisíci letech již zanikl.
36 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je to husita - ti celibát nemají.