Dobrý den,
asi došlo k omylu, Rusko vyváží do Evropy ca 74 % plynu (r. 2021, viz odkazy dole). Domníváte se, že by bylo pro ČR výhodnější stavět infrastrukturu pro přímý dovoz plynu z Ruska, než kupovat skrze německé zprostředkovatele? Mimochodem německé investice do Česka jsou průměrně dost vysoké částky, např. za rok 2016 v částce 26,3 milionů euro, v roce 2007 to bylo 21 mil. eur. Ve střední Evropě dlouhodobě vítězíme v přílivu německých investic. Nezlobte se prosím, ale pokud uvádíte mylná data a využíváte je jako argument pro zmanipulovanost a hloupost, budete spíše vnímán jako ten, kdo s tímto schází.
Ať se daří.
Plyn:
Německé investice:
Jedno je opravdu jasné jak slunce: pro studium člověka se nahromadilo takové množství pramenů, že se to bude zpracovávat a využívat ještě hodně dlouho. A každý z nás asi prošel zkušeností, jak poklidné vody české společnosti a jeho vlastního okolí může taková zkušenost rozbouřit. Přeji každému, ať to všechno dobře zužitkuje.
Diskutovat o charakteru režimů by bylo na několik hodin trvající diskuzi! Jen se zeptám, vy jste zažil tzv. Karibskou krizi, tuším v roce 1956? Děkuji za odpověď.
Nene, jenom můj otec, v té době krátce po službě v armádě, takže ty chvíle docela intenzivně prožíval. Se současnou krizí vidím rozdíl v tom, že u hranic s RF nikdo nerozmisťuje jaderné hlavice, UA už vůbec ne. Diskuze o režimech by jistě dlouhá byla, nicméně vzhledem ke zkušenostem z minulého a současného jsem si vybral. Ten minulý se totiž začíná zas tak trochu ozývat.
Na to jsem se tě, žáku Bursáku, neptal! Odpovídej na otázku, jinak máš za 5!
Forma diktátu se Vám zřejmě zamlouvá a rád si nechám dát ze 5 jestli Vás to potěší 🙂. Nicméně když stojíte o vysvětlení mého postoje:
Jak by se zachovaly USA není možné říci z jednoho prostého důvodu - ta situace se nyní ze zcela zřejmých důvodů neděje a až se k ní bude schylovat, můžeme o tom spekulovat. Jelikož se to ale může stát jenom v jiném světě, kde by pro ostatní bylo přijatelné vojensky kooperovat s RF a pro okolí USA byl byl důvod se před ním chránit, jednalo by podle mě USA tak, že by vojensky zakročilo úplně stejně jako RF (což jste patrně chtěl slyšet). Tento krok by byl pak stejně nepřijatelný. Jelikož je to ale celé zcela mimo a USA není RF, nemá cenu si pane Nováku tyto otázky pokládat. Problém rozšiřování NATO na východ spočívá právě v tom, že spojenectví s RF - pokud nejste silnější, jako např. Čína - vypadá třeba jako Bělorusko. Současné kroky Ruska v tom celý svět jen utvrzují. Není to jen o poměřování sil, ale i o charakteru režimů, co za nimi stojí.
Bursáku, jak by se asi chovaly USA, kdyby byly obkličovány ruskou armádou?! Napiš něco chytrého!
Ruská armáda u USA? Vzhledem k charakteru režimu RF dosažitelné pouze silou. My jsme suverénní stát, který např. na rozdíl od UA má něčím krytá záda. Za současné situace je ten pocit o to víc příjemnější. Hledat omluvu za ruskou agresi v tom, že se někomu nechce stát se Běloruskem a chce k tomu určité záruky nelze.
Nikdo nemluví o zalezení do chaloupky. Sankce budou, pomoc Ukrajině taky. Ale hrát si na hrdiny, kteří budou drsnější než celý západ, to není chytré.
V pořádku. Záleží ale v jakém kontextu hovoříme o chytrosti - jestli se na to díváte jako na diplomatickou hru nebo na čest a odpovědnost. V prvním případě se chytře nechováme, v druhém ano. Vzhledem k mizivému dopadu na světovou politiku můžeme jít aspoň morálním vzorem - třeba se ostatní chytnou za nos. I kdyby je to k ničemu nevedlo, my budeme mít svědomí čistější. Zlu se neuhýbá, nepřistupuje se na jeho hru. Je třeba mu říci jasné ne a snažit se ho zastavit všemi dostupnými prostředky.
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
Děkuji za Vaší práci a gratuluji. Kéž by takových jako Tomáš Halík bylo víc.