Vztahy se Slovenskem by se rozhodně měly obnovit. To, že Fico má jiný pohled na různé události a na politiku, než má Fiala, ještě není důvod, abychom se chovali, jako spratci, kterým někdo zbořil bábovičku na pískovišti. Fico volby vyhrál naprosto regulérně a nemáme právo Slováky kritizovat a ani jinou zemi, kde vyhraje volby někdo, kdo se nám zrovna nelíbí. Není to naše věc. Dobré vztahy se sousedními a nejen sousedními zeměmi by měly fungovat napříč politickými názory.
Hanlivý výraz populismus je soubor zákonů nebo opatření, které nutně potřebujeme, ale neumíme nebo nechceme nebo nesmíme je uvést do praxe. Abychom taková opatření mohli uvést do praxe, museli bychom být suverénní stát. A protože nejsme suverénní stát a nemůžeme uvést do praxe zákony, které potřebujeme k tomu, abychom fungovali správněji, museli jsme si vymyslet tuhle hanlivou nálepku. Prakticky ve věcech nebo záležitostech, které neumíme vyargumentovat, jsme si vymysleli hanlivé nálepky, abychom to mohli smést pohodlně ze stolu.
Tohle nemohl sesmolit člověk při smyslech.
Republika je v katastrofálním stavu. Jsme na hranici rozvojové země, tak ať mi někdo vysvětlí za co přesně mají dostat politici přidáno?
Pokud bude fungovat odvolatelnost politiků a trestněprávní odpovědnot za svoje počínání, tak potom se teprve můžeme zkusit bavit o nějakém přidání. Ale pokud nemám žádnou odpovědnost vůbec za nic, tak opravdu nevím za co si mám sám přidávat plat?
Vždyť je to primitivně jednoduché. Až budou technologie, které vyrobí kvalitní baterie za levné peníze a takové baterie, které nevybuchují a jsou bezpečné a až budeme umět vyrobit elektrickou energii za hubičku, tak se můžeme bavit o elektroautech. Ve všech oblastech průmyslu a výroby je trend, že s dokonalejšími technologiemi se zlevňuje cena. Takže logicky bych očekával, že cena el. energie bude s rostoucími technologiemi neustále klesat v čase. To se ale z nějakého důvodu neděje a naopak ceny energií rostou, což je zcela proti zdravému pokroku. Něco je v systému extrémně špatně. Takže zatím jsem zásadně proti násilnému protlačování elektroaut.
Na tom článku není jediné zrnko pravdy. Snad jen s tou národní hrdostí, ale ani ta nám nepomůže, pokud nebudeme mít kvalitní politicky suverénní reprezentaci, která je odpovědná za veškeré dění ve státě. Nemáme prostě politiky, kteří by byli dost odvážní a kvalitní. A pokud by se už někdo našel, tak média ho na objednávku okmžitě roztrhají na kusy.
Jsme stejný spotřebitelský vzorek, jako v jiných zemích. Nejsme žádnou vyjímkou v ničem. Jsme stejní, jak všude jinde.
A že se zavedením Eura bude najednou vše zalité sluncem je donebevolající totální nesmysl. Spolu s Greendealem spíš naopak. Hodně naopak.
Pokud bychom se podrobněji podívali na Maastrichtská kritéria, tak zjistíme, že původní záměr byl takový, že jednotlivé ekonomiky v rámci Evropy budou harmonizované a sladěné a tato kritéria budou ekonomicky dlouhodobě plnitelná pro všechny státy bez jakéhokoliv úsilí a to mělo být řekněme důvodem k tomu, že je už možné přijmout společnou měnu. Dnes se to ovšem EU podařilo překroutit tak, jako koneckonců všechno, že stačí jen půl roku udržet tato kritéria a máme štempl, že můžeme zavést Euro, ale to je zcela špatně. Takže ne, že my ta kritéria na chviličku pracně zuby nehty udržíme a už můžeme zavést Euro a pak to zase pustíme. Navíc evropské ekonomiky nejsou hrmonizované ani v nejdivočejším snu. Měna má být nástrojem, aby se ekonomice dařilo a ne cílem. A my vnímáme Euro stále, jako cíl a ne jako nástroj. A to je špatně. Cíl má být dobrá životní úroveň, aby ekonomika prosperovala a měna má být nástrojem této prosperity a ne, že obětujeme prosperitu, abychom získali nějakou měnu.
Když se koukneme na EU a porovnáme ekonomickou úspěšnost EU s ekonomikami hlavních světových zón, tak zjistíme, že výrazně a hravě Evropu předhání Asie, Severní Amerika, Jižní Amerika a dokonce i Afrika dnes roste rychleji a úspěšněji, než Eurozóna a Euro nemají. Takže EU není vůbec se svým Eurem a svými obřími dluhy jednotlivých států úspěšná zóna a proč tomu tak je, to by bylo na další stránky textů.
Pokud porovnáme objem Eura v mezinárodních platebních transakcích v současné době, tak zjistíme, že jeho podíl významě klesá. Snad je to vysvětleno jasně pro autora článku, který nesedí na gauči.
Nepřjemný faktor by mohl být i ten, že bychom byli součástí eurovalu a tím i platit dluhy za další státy. Nesplňujeme ani Maastrichtská kritéria. A v neposlední řadě by bylo snažší zavést digitální Euro,což už by byl jen krůček k sociálně kreditovému systému. Navíc, neměli bychom už žádnou kontrolu nad vývojem měny. Naše ekonomika by Euro bez zdražování nezvládla, ale zdražení by byl ten nejmenší problém. Zvedlo by to zcela jistě inflaci. Na Slovensku je inflace vyšší, než u nás a mají Euro. Pobaltské státy to samé. Pokud bychom před 2 lety, kdy byla inflace 18% měli Euro, tak ekonomové z ČNB spočítali, že by inflace byla u nás až 25% tak, jako měly pobaltské země s Eurem. Nejhorší problém by ale nastal s konkurenceschopností české země. Když jsme si na 3,5 roku vyzkoušeli kurzovní režim, kdy ČNB intervenovala proti české koruně, čímž částečně nasimulovala přijetí Eura, tak se začala výrazně rozcházet produktivita práce a mzdy. Čili mzdy se vyvíjely rychleji, než produktivita práce a to způsobilo nižší konkurenceschopnost naší země. Museli bychom svoji konkurenceschopnost zvyšovat tím, že budeme levní. Ale to je cesta opravdu velmi nepříjemná a chudobná. Snižovala by se tím schopnost dobře platit lidi a dobře vyrábět. Podnikům, které si to dnes neuvědomují a volají po Euru, by se mohlo za 10-15 let stát, že by si jim zhoršily výrazně možnosti vývozu. Už dnes je český průmysl a zemědělství ničeno Greendealem. Pokud do toho ještě zavedeme Euro, tak dojde určitě k chudobě. Prostě zatím by přjetí Eura z dlouhodobého pohledu, pohledem naší ekonomické situace, by nebylo výhodné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je to naprosto nechutné. Mladí fracci by rozhodně neměli takovým způsobem parodovat některou část něčích voličů. Je to naprosté selhání liberálně progresivistické školy a znevažování seniorů, kteří jsou v drtivě většině případů mnohem zkušenější, než tito rozmazlení fracci, kteří nic nedokázali.
1 odpověď