Nemyslím, že by bylo nemožné ve fotbale zavést časomíru. Jen by to ale nemělo být jako v hokeji. Přerušení by bylo jen v přesně specifikovaných případech, které by bylo ohraničené signálem rozhodčího, že hra znovu začně až po jeho hvizdu - Typicky: Příprava na trestný kop v blizkosti pokutového území nebo příprava na pokutový kop. Střídání. Udělování některých karetních trestů (karta pro hráče z lavičky). Výměna míče při jeho poškození. Ošetřování hráče na hrací ploše.
Naproti tomu bych klidně sebral rozhodčímu právo prodlužovat poločas nebo celý zápas. Měl by právo pouze nechat vrátit časomíru, pokud by nedošlo včas k jejímu vypnutí.
Pamatuji se na dobu před rokem 1989, kdy jsem si dovolil vyslovit veřejně nesouhlas nějakou nepolitickou banální záležitostí a přidali se ke mně také moji spolužáci. Následně jsme byli osočeni redaktorem okresního plátku, který měl v názvu mj. "orgán OV KSČ", že nás někdo dospělý navedl.
Budiž jim připsáno ku cti (jen to jediné), že naši kolektivní odpověď, že jde jen a pouze o náš názor a nemáme potřebu v té věci kohokoliv poslouchat, otiskli také.
Ale je to přesně tak - političtí burani, kteří v ostatních vidí především to nejhorší, co jsou sami schopní udělat, nejsou schopní pochopit, že tito mladí lidé už mohou mít svůj vlastní názor. A dvakrát se jim to nelíbí, pokud je to názor, který je pro ně nepříznivý. (samozřejmě, kdyby to byli jejich podporovatelé, tak by je hájili, jenž zrovna tihle mají příznivce především mezi takovými, kterým dělá problém napsat bez chyb i jen jednu prostou větu a vymyslet jakýkoliv gag je nad jejich intelektuální možnosti)
😂😂😂
Není to tak dávno, co jsem četl diskuzi, kde zarytí příznivci elektronizace dokladů nemohli pochopit skepsi jednoho obyvatele českého pohraničí, který tvrdil, že zavedení elektronických dokladů, které nebudou umět přečíst elektronické systémy ani v sousedním státě, je pro lidi, kteří denně přejíždějí hranice, úplně k ničemu.
Všichni tvrdili, že je to systém, který kompatibilní s budoucími podobnými systémy v EU je.
No, pravda to zjevně není.
Maďaři vedení Orbánem by dávno v EU být neměli. Jenže narozdíl od režimů, ve kterých od se shlíží, EU je demokratický spolek, který respektuje svoje vlastní pravidla, v nichž možnost vyloučení není zakotvena. A tak to političtí hochštapleři jeho typu zneužívají.
Veřejně nadávání, kritizují, znevažují, neveřejně čerpají dotace, příspěvky a tetelí se pod ochranou velkého společenství.
Že jsou ve Švýcarsku lidé méně tolerantní a více sobečtí než je obvyklé jinde, to není nic nového.
Samozřejmě vina toho návštěvníka, který se neseznámil s místními zákony a pravidly, se dá jen těžko oddiskutovat. Ale pro pracovníka ostrahy či manažera prodejny mohlo být minimálním problémem, kdyby si ověřili, že se jen hloupě nevymlouvá a potom to nejlépe se smíchem vyřešili doúčováním tašky.
Jen velmi omezení lidé to totiž mohou nazvat krádeží.
Naprosto nevěřím, že se za poslední roky něco zásadně změnilo. A že nějaký nový předpis něco změní.
Hlavní problém ohledně kvality jídla je totiž v tom, že ta jídelny nakupují jejich vedoucí. A obchoďáci různých dodavatelských firem se je snaží uplatit, aby brali právě od nich. Takže v důsledku není výběr tvořen podle kvality nakupovaných surovin, ale především podle toho, kde jsou nebo nejsou úplatné vedoucí (většinou to opravdu jsou ženy). Tam, kde je vedoucí poctivá, nakupují skutečně podle poměru cena/kvalita. Ale z velké části jde jen o to, kolik mají zrovna obchoďáci v černých fondech k dispozici.
Domnívám se, že tam máte chybu v uvažování.
Při celoročním zachování SEČ by se denní rytmus musel posunout stejně jako se posouvá čas ze SELČ na SEČ, tedy o hodinu zpět.
Hlavní večerní program by tedy nezačínal ve 20:00, ale už v 19:00, děti by do školy nechodily na 8:00 (vím, že někde je to o trochu jinak), ale už na 7:00 a totéž by platilo pro provozní dobu služeb a obchodů. Snad jen směnný provoz v továrnách by se měnit nemusel. Ba dokonce pro tuhle skupinu lidí by posun rytmu zbytku společnosti znamenal možnost míst o hodinu delší odpočinek, protože by bylo možné jít i v létě spát chvíli po západu Slunce po 21. hodině, aniž by je to připravilo o možnost účasti na kulturních akcích, které nyní běžně končí až kolem 22. hodiny.
Důvod je především ten, že je nezbytně nutné co nejdéle zachovat možnost sportovat venku a to především pro děti.
Koukám totiž na anketu ke článku a vidím tam jasně, že si přiznivci pouhého zachování SEČ neuvědomují, jaká jsou obrovská zdravotní rizika a s tím spojené zvýšené náklady pro celou společnost, když už v září nebude možné organizovat venkovní sportovní tréninky po škole nebo po zaměstnání, protože tma by nenastávala v osm, ale už v sedm a v říjnu nikoliv v šest, ale už v pět.
Jen pro přesnost: Počet akcií, které nedrží stát, je něco málo přes 161 milionů kusů.
Při ceně kolem 900 Kč za kus (a plán na vykoupení a následné vytěsnění by ji spíš ještě zvedl) jde o potřebu sebrat ze státního rozpočtu cca 145 mld. CZK. Reálně spíš něco mezi 150 - 200 mld. CZK.
Vím, že z cizího umí Babiš rozdávat velmi statečně (zatímco svoje vlastní zaměstnance platí na úrovni minimální mzdy), ale tohle by ani on s Dluženou na financích nebyl schopen do rozpočtu nacpat.
A to ani nemluvím o tom, že jakýkoliv jiný postup, než je trasparentní vykoupení podílů a následné vytěsnění menšinových akcionárů, by nás jako stát stál nejspíš další desítky miliard na dopředu prohraných arbitrážích.
Politováníhodné, úsměvné, ale není to ani nic nového, ani výjimečného. Dokonce i v zemích, kde se ženská jména neliší od těch mužských si z toho sem tam dělají legraci a k podobným omylům dochází.
Lovise Skarbøvik Andresen - kdo mi bez detailní znalosti řekne jen podle jména, zda se jedná o ženu či muže?
Nicméně to samozřejmě neomlouvá pořadatele, že na to měli být prostě lépe připraveni.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Přitom stačí jen tak málo - neživit síť prodejen s managementem, který narozdíl od prodavaček, které zaměstnává, není rozhodně placen podprůměrně, ale podpořit i méně někoho, kdo bude ochoten pracovat v obchodě se svou rodinou stejně, jako to dělají vietnamští obchodníci i na vesnicích.
Část zboží mají nasmouvanou (pečivo, mléčné výrobky), část přes frančízu a část shánějí sami po různých slevových akcích. Nemusejí mít marže 50 - 200 % a přesto se velmi slušně uživí a navíc jejich otevírací doba je závislá jen na jejich vůli a nikoliv na zákoníku práce.