Proč tedy celý národní tým z doby Nedvěda a spol hrál ve špičkových klubech?? A proč v naší lize klíčoví hráči jsou z většiny cizinci?
Protože se sešla výjimečná generace. Nic víc, nic míň. V časech Pepy Masopusta by to bylo stejné, jen tehdy chodit ven nemohli.
A ti cizinci u nás? Je to stejné jako v jiných státech. Když bylo ve fotbale málo peněz, kupovali se sem maximálně průměrní hráči nebo hráči na začátku kariéry. Teď už si naše kluby mohou dovolit vyšší kvalitu. A reálně nedává smysl kupovat z ciziny hráče, kteří kvalitativně nepřevyšují ty místní.
Vy si vážně myslíte, že v takové Anglii z průměrně nadaného klučina dovedou geniální trenéři mládeže někde na regionální úrovni udělat hráče do Premier League? Že tam jsou všichni super špička, která by snad mohla jít k nám kohokoliv trénování učit?
Byl jste někdy na tréninku v některé akademii třeba v pouhém Hradci Králové?
Právě že ujíždí a to velmi rychle....české strýčkování...rozmělňování prostředků a nekvalita trenérů se ukazují dlouhodobě...kolik předních klubú vychová do špičky českého hráče??
Procentuálně zhruba tolik, kolik jich vychovalo takového hráče před 5, 10, 15, 20 či 25 lety.
Vy si opravdu myslíte, že trenéři v takové Belgii nebo třeba Rakousku (srovnatelné země) jsou na nějaké výrazně vyšší úrovni, pokud tedy porovnáváme stejné kategorie? Jsem bytostně přesvědčen, že ne. Zvláště v dnešní době, kdy je přístup k informacím takřka neomezený.
Sám hledám brankářská cvičení na netu skoro z celého fotbalového světa, zatímco v době mé vrcholné kariéry jsem maximálně mohl okoukávat, co dělají kluci v jiných týmech v okolí.
A náskok zemí jako jsou Německo, Francie, Španělsko, Itálie či Anglie vyplývá především z velikosti jejich základny.
Bohužel platí, že když u nás ztratí základna na úrovni dětí 1/2 oproti situaci před třiceti lety, protože děti prostě sportují dnes méně a nebo si vybírají jiné sporty než jen fotbal, je to v naší malé populaci znát víc než v 6 - 8x větší populaci zmíněných zemí. A fakt to není tím, že tam menší procento dětí nesportuje vůbec nebo volí jiné sporty.
To je prostá statistika. A jestli si někdo myslí, že máme na to, abychom byli 30 let nepřetržitě ve špičce a pořád za tím hledá něco, co tam není, budou vznikat podobné články.
Pro každého, kdo se kolem fotbalu pohybuje více než pár let jsou tohle hrozně legrační názory.
Mohu všechny uklidnit, že vlak českému fotbalu neujíždí o nic víc, než se tak děje ve většině srovnatelných zemí. Všude je to jen o tom, jak se "podaří" jednotlivé generace. A zatímco ve velkých zemích prostě měli, mají i budou mít vždy o mnoho větší výběr, my holt musíme spoléhat na to, že se to někdy podaří lépe.
Příkladem může být generace Nedvěda, Poborského, Kollera apod. Ti chlapi první fotbalové krůčky dělali ještě za dob centrálně řízené tělovýchovy, která předtím cca 15 let neudělala žádnou větší díru do fotbalového světa a před Bělehradem to opět trvalo přes deset let, než se navázalo na úspěchy generace Masopusta a spol.
Takže hezky v klidu. Naši trenéři se učí od stejných lidí, jako trenéři v okolních zemích. A je to jen o troše štěstí, zda se sejde do reprezentace alespoň 11 hráčů, kteří budou lepší předpoklady, než další souputníci z jejich generace.
Pokud je dnes vše tak, jak jste si během života v koncentračním táboře vysnil, proč chcete čekat, až vymřu? On se ten život snad nějak ještě víc zlepší, až tady já a podobní lidé vymřeme?
AI odpovídá na otázku kdy skončili pasové kontroly mezi Francií a Itálií:
Pasové kontroly mezi Francií a Itálií byly zrušeny v roce 1995, kdy vstoupila v platnost Schengenská dohoda. Tato dohoda umožnila volný pohyb osob mezi členskými státy bez nutnosti pasových kontrol na vnitřních hranicích.
Tvl! To je hezký důsledek komunistické výchovy. Motáte hrušky a jablka a ještě mě snad chcete přesvědčit, že mají stejný tvar.
Ne, pasové kontroly na hranicích a dokonce ani zákaz překračovat hranice mimo přesně vymezené místa nejsou totéž, co výjezdní doložka a střelba na vlastní občany, kteří se pokusí přejít hranici bez pokorné žádosti.
A proč musíme čekat, až lidé s pokřiveným uvažováním vymřou? Protože podle těchto svých zvrácených hodnot také volíte. A tím poškozujete ve své sobeckosti budoucnost svých potomků.
Možná máte už dospělá vnoučata. Jestli je to tak, zkuste se jich před příštími volbami zeptat, koho byste měl volit, aby měla pocit, že to je to nejlepší u pohledu jejich budoucnosti.
Takže se tu potkejme za 20 let ju?
Jinak samozřejmě, že se na spoustu věcí umírá méně, na druhou stranu jsou jiné nemoci, na které se umírá více a nové se objevují. S tím statistiky ale nedokáží počítat...
Vy si opravdu myslíte, že statistici jsou nějací tupci, kteří nedokáží do svých modelů promítat různé proměnné?
Zkuste se začít dívat na budoucnost podle citátu spisovatele Ziga Ziglara: Očekávaj to nejlepší, buď připraven na to nejhorší. Využij, co přijde.
Je to velmi optimistické, ale zároveň realistické současně. Vy mi zatím připadáte, že se očekáváte jen to nejhorší, ale připravená nejste na nic. Takže příležitosti vás mohou velmi snadno minout.
Je mi 50 let...Jinak nemyslím si, že to budou stoupat, naopak to bude dle mého klesat. Je daleko větší stres než měli moji rodiče, kteří teď vlastně zvedají tu hranici. Když vidím, kolik spolužáků už tu není (infarkt ve 40 letech apod.), tak jsem zvědavá na tu statistiku za nějakých 20 let
OK, bavme se tedy o perspektivě 30 - 40 let. Pořád je to srovnatelný časový úsek oproti době, která uplynula od změny režimu.
Vaše přemýšlení je skoro až trapné. Důkazy, které vyvracejí vaše domněnky ignorujete a osobní omezené prožitky nadřazujete exaktním číslům.
Mohu vás ovšem ujistit, že se mýlíte. A jestli si v 85 letech vzpomenete na tuhle diskuzu, vyprávějte o tom svým vnoučatům. Jak jste byla egocentrická a myslela si, že generace vašich prarodičů nežila ve stresu.
Mimochodem zrovna včera jsem poslouchal rozhovor s jedním lékařem a ten si pochvaloval, jak se u nás snížil počet úmrtí na infarkt a jak dobře fungují preventivní programy, které to mají za následek. A co myslíte, kecal, nebo prostě o tom ví víc než vy?
Spousta lidí se za socialismu legálně vystěhovala na Západ, spousta lidí tam jezdila pracovně (umělci, filmaři, zpěváci), mnoho lidí tam dokonce studovalo. Cestovat jste mohl do zemí socialistického tábora. A rozhodně necestovali pouze členové KSČ.
A tak se ptám, Danieli Krausi, žil jste v té době?
Žil. A dokonce jsem znal osobně i člověka, který se musel v rámci akce Asanace vystěhovat. Taky legálně.
Sestřenice mého otce se mohla vystěhovat za manželem. Ale my ostatní jsme museli o každou cestu žebrat a byli jsme vydání na milost a nemilost úředníků řízených stranickými orgány. A o víkendové návštěvě i třeba jen "zpřátelených" zemí jsem si mohli nechat jen zdát a divit se, že někdo sedne ve francouzském filmu do auta a prostě jede do Itálie.
Ale jestli to vidíte tak, jak to podáváváte, není vám pomoci a nám ostatním nezbývá než trpělivě čekat, až lidé s takhle narušeným myšlením prostě vymřou.
Nesouhlasím. Babička šla do důchodu v 54 letech a dožila se 73 let. Byla tedy v důchodu 19 let. Já půjdu do důchodu v 67. Velice pochybuji, že se dožiju 86 let, abych byla v důchodu stejně dlouho jako ona. Děda zemřel pár let po ukončení práce. Mamka je v důchodu pár let.
Víte, co je kouzlo statistiky? Že není ovlivněna subjektivními omezenými zkušenostmi jednotlivce.
Znám několik lidí, kteří se i s několika krabičkami cigaret denně a pitím pouze alkoholických nápojů dožili osmdesátky. Ale přesto nebudu tvrdit, že je to normální a většinový stav a doktoři nemají pravdu, když tento životní styl označují pro lidské zdraví devastující a život zkracující.
A jestli se babička dožila průměrného věku pro dobu, v níž dožila, je vysoce pravděpodobné, že totéž bude platit i pro vaši maminku a vás samotnou. Samozřejmě pokud pomineme možnost předčasného úmrtí z důvodu, který genetika nedokáže pojmout (nehody apod.).
Středoevropský národní park. Jedny z nejkrásnějších zdí s ostnatým drátem se nacházejí v současnosti v Izraeli, ploty jsou kolem Polska, Finska, pobaltských států a nesmíme zapomínat na hranice USA/Mexiko.
Jo. Jenže ty nebrání pohybu zevnitř ven, ale naopak.
Prostor, který ohraničuje plot primárně bránící pronikání cizích elementů bez kontroly na vstupu z vně dovnitř, to je domov.
Prostor, který ohraničuje plot, který ohraničuje plot primárně bránící unikání zde žijících jedinců mimo ohraničený prostor, to je vězení.
Ale klid, když nevíte, tak se zeptejte.
Nikdo v těch frontách stát nemusel. Mohli si klidně koupit něco jiného, ale když chce někdo TESLU (elektromobil) tak si holt musí několik let počkat. Dnes je nedostatkového zboží taky dost, ale je mnohem víc náhradních variant podobného zboží. Vy jste schopni tvrdit, že se dřív stáli fronty i na pořadník do vězení, protože bylo málo míst.
Dnes se máme lépe, ale ráj to není. A ať po mně nikdo nechce, abych tvrdil, že jsem žil v koncentráku.
A prostor ohraničený ostnatým drátem, přes který se nesmělo lézt ven, byste chtěl označit jak?
Otroky korporací jsme, to je třeba si objektivně přiznat. A oběti marketingové masírky. Také bych raději nakupovala u české značky. Chybí mě taková ta pýcha na zlaté české ruce, českou tvořivost, řemeslnou zručnost a (bývalou) poctivost našich řemeslníků.
Bohužel, jediné, co nás v současné době zajímá, jsou ceny a dostupnost. Lidi si zvykli všechno dostat hned a co nejlevněji. Kvalita výrobků, leckdy vyráběných ve velmi podivných destinacích, už nikoho nezajímá. A komunisty už do toho netahejte, to je obehraná písnička.
Otroky? Vy za práci nedostáváte mzdu? Mzdu s kupní silou násobně vyšší než na podobné pozici za komunistické vlády?
Dovolím si vás upozornit, že ty "otrokářské" korporace sem mohly přijít jedině z toho důvodu, že české podniky byly po 40 letech vlády komunistů ekonomicky i technicky prakticky neschopné dalšího života a že by mohly obstát na trzích, to byla jen taková chiméra. A jen investice těch "otrokářů" z původně českých firem, které ovšem v absolutní většině byly původně komunity ukradeny po roce 1948, udělaly moderní podniky, které jsou schopné vydělávat na mzdy svých zaměstnanců a samozřejmě i na zisk svým vlastníkům.
A jen pro úplnost - za komunistů bylo sice oficiálně všechno všech, ale kromě výplaty fakticky normální pracující neměl šanci získat nic navíc ani z toho mála skutečně úspěšných firem. Dnes si můžete v pohodě koupit akcie většiny těch velkých nadnárodních korporací a na jejich ziscích se podílet. A co víc, kromě vlastního strachu vám nic nebrání pracovat pouze na sebe sama a s nikým se o své zisky nedělit.
A že nejste pyšná na ty tisíce úspěšných českých firem, které vznikly až pro roce 1989, to je spíš projev vaší neschopnosti nebo možná závisti. Nevím přesně.
Bylo rozhodně lépe všichni měli práci nebyly nezaměstnaný do důchodu v 60 ne jako dnes se důchodu někteří nedočkaj.Dostupní lékaři,zubaři ne jako dnes nejsou a stojej se na registraci k doktorům jako na blbý banány za totáče.Bezdomovci a fetáci se nepovalovali po městech a nemusely jsme se bát migrace a zločinosti jako dnes.To že nas buzerovalo Rusko respektive SSSR je houby jak nám poroučí a buzeruje a nařuzuje Brusel s EU a Amerika
Proboha, člověče! Vy jste zjevně nedodělal úspěšně ani základní školu. A plácáíte hrozné nesmysly. Navíc už tisíckrát vyvrácené.
Ona totiž povinnost pracovat 90 % pracujících nepřinesla nic dobrého. Kupní síla za komančů byla na třetině té současné i pro běžné lidi a vlastně jedině nedostatek skoro všech základních potřeb nám tehdy šetřil peníze. Nebylo ani tu trochu za co utratit.
A že by se měli dnešní dočasně nezaměstnaní (To jsou ti, kteří nemají práci třeba kvůli problémů, zaměstnavatele, ale práci si aktivně hledají a taky v současnosti vcelku snadno do několika týdnů najdou) hůř než zaměstnanci za komančů, to skutečně může tvrdit jen ten, kdo má problém se čtením a s jednoduchou matematikou.
A k těm důchodcům - ano, chodilo se před šedesátkou. Ale muži se dožívali průměrně 68 a ženy 76 let. Dnes je průměr na 77, resp. 83 let.
Takže doba strávená v důchodu je už dnes delší než byla za před rokem 1989.
Rusové za celé 20. století stáli za násilnou smrtí nebo smrtí v důsledku hladomoru či věznění naprosto bezkonkurenčně nejvyššího počtu Slovanů. A to v tom nepočítám Rusy, kteří zemřeli díky Rusům ze stejných důvodů.
Na boj proti slovanskému národu si Rusové zvou Afričany i Asiaty.
Tak kdo, proboha jim stále chce naskakovat na tuhle falešnou panslovanštinu s tímhle prašivým pronárodem v čele?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Proměnou, jakou byl Covid, opravdu ani statistik nemůže předpovídat.
Jako psycholog byste se neuživil 🙂
1 odpověď
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Jsem ekonom. Můj život jsou čísla. Že vy jim nevěříte, to je váš problém. Ale samozřejmě podle Hlavy XXII to nejste schopná poznat. Protože kdybyste byla, vlastně byste ten problém neměla.