Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
Sám jsem žil téměř rok v Nigérii, dále rok v Pakistánu a půl roku v Jemenu. Migranty naprosto chápu. V těch zemích je život tamních obyvatel mimořádně tvrdý, nebezpečí číhá na každém rohu, zejména v rovníkové Africe. Chudoba nevídaná. Pamatuji i neuklizené mrtvoly zemřelých na tyfus, které ležely u krajnice Babangidova mostu v Lagosu. Kdybych byl Nigerijec, též bych chtěl za každou cenu do Evropy. Jsem však Evropan a Čech rodilý, proto vím, že africká mentalita je výrazně odlišná od té naší. Výrazně nižší průměrný intelekt v tamní populaci (a to si opravdu nemyslím, že bychom na tom my Češi byli skvěle), neschpnost udržet pracovní tempo i osvojené dovednosti, emočně nestabilní osobnosti, sklon ke kmiminalitě, zejména násilné. I tam samozřejmě existují slušní, chytří a pracovití lidé. Je jich však relativně málo a charakter komunit povětšinou nezmění. Přivádět takové lidi do naší rozvinuté civilizace znamená tuto civilizaci zásadně ohrozit. Díky vysoké fertilitě by za pár generací i zde počtem převládli a nastolili zde stejný způsob (ne)fungování společnosti, na jaký jsou zvyklí ve svém domácím prostředí. Jelikož jsem jejich domácí prostředí dobře poznal, vím, že to nechci. Naivní mladé trubce s pochybným vzděláním z progresivistických humanitních fakult proto nemohu brát vážně.
Nemyslím si, že by Čína chystala válku s ČR nebo s EU. Pan Koudelka v tomto případě hlasitě hájí americký (patrně je z USA dobře placen) zájem udržet si možnost izolovat Čínu od světových námořních tras. Díky ovládání odštěpenecké provincie Taiwan a spojenectví s jižní Koreou, Japonskem a Filipínami, mohou totiž USA ohrozit námořní spojení Číny se světem. To skutečně může být důvod budoucího ozbrojeného konfliktu mezi Čínou a USA.
Pokud jde o naši závislost na čínských technologiích, je to jen variace na dobře známé téma závislosti "líných a hloupých lidí" na produkci "pracovitých a chytrých" lidí, která má velmi vysokou přidanou hodnotu. Kdysi sestávala Evropa z "pracovitých a chytrých" lidí, kteří své zboží vyváželi do světa a podmanili si Afriku, Blízký i Dálný východ. Bohužel kvalita lidského materiálu v Evropě nám od osmdesátých let minulého století výrazně poklesla a tak se i vztahy evropské a asijských ekonomik výrazně proměnily.
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
Na humanitních fakultách je oněch d....ů velké množství. Kde jinde by se tito dobrali formálního potvrzení - diplomu o dosaženém vysokoškolském vzdělání. Problém je pouze v tom, že dnešní "studující sněhové vločky" neunesou kritiku ani významnou stresovou zátěž. Když jim někdo něco vytkne a naruší tak jejich představu o vlastní dokonalosti a výjimečnosti, jdou si stěžovat, udávají, či sahají po nepřiměřeném násilí. Na výtku "Vy jste d...l!" lze přece nějak vhodně vtipně reagovat. Třeba: "Snad ano, ale Vám, vážený pane docente, v tomto směru nesahám ani po kotníky." Na to je ovšem potřeba jistá emoční stabilita, intelekt a pohotovost, kteréžto vlastnosti většině "studujících sněhových vloček" na humanitních fakultách chybí.
2 odpovědi