Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
Zdejší novináři mají podezření na vměšování z Ruska. Nicméně o vměšování ze strany USA máme důkazy minimálně v podobě prohlášení amerického ministerstva zahraničí.
Zrušení voleb skupinou jmenovaných úředníků - ústavních soudců je samo o sobě obrovskou ranou demokracii v Rumunsku. Stávající proamerická elita prostě neunesla riziko ohrožení vlastních mocenských pozic a Američané si nepřáli ohrožení svých vojenských základen v zemi. Odnesou to obyčejní Rumuni, kteří se stanou otroky ve vlastní zemi tak, jako jimi byli za Ceausesca.
Kontextový komentář k dezinformačnímu článku: OBSE má 57 členů z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Odchod šesti ministrů ze sálu při projevu Lavrova (za Česko, Polsko, Ukrajinu, plus 3 postsovětské země Litvu, Lotyško, Estonsko) nelze považovat za žádný bojkot, ale pouze za naivní protest představitelů ekonomicky nepříliš významných zemí. Navic, Lipavský rozhodně není žádný státník.
Tak nevím, jestli je Stolternberg tak naivní, nebo si dělá legraci. Stav který popisuje, kdy by na Ukrajině zůstal současný vládnoucí režim nepřátelský Rusku, Ruskem okupovaná území by byla po uzavřeném příměří "dočasně" postoupena Rusku, aniž by se jich Ukrajina trvale vzdala, bude pro Rusko jen těžko geopoliticky přijatelný. Vzniklo by tak dlouhodobě nestabilní uspořádání, hrozící rizikem dalšího konfliktu. Ukrajina by nepochybně dále požadovala členství v NATO. Dříve či později by po uzavřeném příměří, a při nesoudnosti evropských politiků, toto členství získala. Následně by se vládnoucí ukrajinští nacionalisté snažili získat Ruskem okupovaná území zpět podporou různých sabotáží a partyzánských aktivit. K válce mezi NATO a Ruskem by pak už byl jen krůček.
Oslava volebního vítězství Donalda Trumpa některými Evropany, může být ve skutečnosti nepřímým vyjádřením potřeby zbavit se jha evropských regulací (a Green Dealu a migračního paktu) vnucovanými Evropskou komisí. Trump bude hájit výhradně americké zájmy. Evropskou unii zcela jistě přivede do ještě větších ekonomických problémů, než v jakých už tato až po krk vězí. Tyto problémy snad povedou k bouřím odporu obyvatelstva ve velkých evropských zemích a snad i ke kolapsu centrální bruselské moci. Tato touha po svobodě pro národní státy a jejich oprávněné zájmy, může být příčinou Trumpovy podpory ze strany nemála Evropanů.
Skutečnost, že Němec má nárok na státem placeného tlumočníka, přičemž Francouz, Ital či Španěl si musí tlumočníka zaplatit, je nepřijatelná. Jedná se o positivní diskriminaci jednoho (kdysi) výrazně ekonomicky dominantního etnika v EU. Počet občanů německé národnosti žijících v ČR je pramalý, pouze cca 24 tis. osob rozptýlených po celém území a všichni česky hovoří.
Stát, který připustí, aby zahraniční soudní těleso určovalo pravidla politického systému, přestává být svrchovaným státem a vydává se zcela všanc agresivní cizí moci. Vstoupí-li cizinci do politických stran, získají právo volit vedení těchto stran a ovlivnit tak nejen politiku komunální, ale i celostátní.
Názory lidí, jako Tomáš Pojar, na fungování ICC je třeba brát s rezervou. Jedná se totiž o člověka židovské národnosti, který je loajální k Israeli a k židovské diaspoře v ČR, přestože zastává vysokou funkci tajemníka Bezpečnostní rady státu. Lidé jeho druhu nepovažují zájmy českých občanů za důležité a s českými lidmi nepociťují prakticky žádnou sounáležitost.
Nóty o českého ministerstva zahraničí, vedeného nezdravě ambiciózním a fanaticky protiruským Bc. Lipavským, těžko bude někdo v Latinské Americe brát vážně. Míla Ransdorf by propuštění našeho demo-teroristy hladce dojednal, je však již bohužel po smrti. Snad by to mohla zkusit Jan Maláčová, ta by mohla mít ve Venezuele šanci.
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
Vskutku zlodějské plémě, tihle Arabové.