Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
Nemyslím si, že by Čína chystala válku s ČR nebo s EU. Pan Koudelka v tomto případě hlasitě hájí americký (patrně je z USA dobře placen) zájem udržet si možnost izolovat Čínu od světových námořních tras. Díky ovládání odštěpenecké provincie Taiwan a spojenectví s jižní Koreou, Japonskem a Filipínami, mohou totiž USA ohrozit námořní spojení Číny se světem. To skutečně může být důvod budoucího ozbrojeného konfliktu mezi Čínou a USA.
Pokud jde o naši závislost na čínských technologiích, je to jen variace na dobře známé téma závislosti "líných a hloupých lidí" na produkci "pracovitých a chytrých" lidí, která má velmi vysokou přidanou hodnotu. Kdysi sestávala Evropa z "pracovitých a chytrých" lidí, kteří své zboží vyváželi do světa a podmanili si Afriku, Blízký i Dálný východ. Bohužel kvalita lidského materiálu v Evropě nám od osmdesátých let minulého století výrazně poklesla a tak se i vztahy evropské a asijských ekonomik výrazně proměnily.
Fico v rámci svého demagogického projevu mimo jiné velebil maršála Koněva.
A to byl pořádný darebák, který měl velký podíl na tom, kolik bylo (nejen na Dukle) naprosto zbytečně padlých. K tomu pak Koněvův podíl na masakrech v Maďarsku v roce 1956 a na invazi SSSR do ČSSR v roce 1968.
Podrobnosti viz například:
Zmínka o Koněvově podílu na invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR je jen blábol určený pro nabuzení zdejších progresivistů zfanatizovaných proválečnou propagandou. V roce 1968 byl už Koněv 5 let v důchodu a měl po sedmdesátce.
"Když bylo synovi mezi ČTYŘMI a PĚTI, uměl už číst a kamarádil se s romskou holčičkou, která NEBYLA STARŠÍ, už CHODILA DO ŠKOLY a zatím jen namáhavě slabikovala. Navíc špatně vyslovovala. „Mami, jak to, že tak špatně čte, vždyť už chodí do DRUHÉ TŘÍDY!"
Ve výše uvedeném souvětí se autorce poněkud rozsypala logická struktura příběhu. Navíc je zřejmé, že celý text není autentický a není psán milující matkou. Je to text z pera progresivistické fanatičky propagující inkluzi.
Takzvané oběti incidentu jsou patrně nevychované socky, které dělají nepořádek na ulici a jsou sprostí na starousedlíky. Když jednomu z nich ujely nervy a snažil se nastolit pořádek před svým domem na vlastní pěst, nepřizpůsobivé socky vycítily příležitost získat nějaké peníze za "nemajetkovou újmu" a nyní běhají po psychiatriích, po nemocnících a hledají spřízněné progresivní novináře, kteří by věc správně rozmázli.
Pro tyto typy osob obecně platí: "Škoda rány, která padne vedle."
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak prečo to tieto komunisticke krajiny nerobia rovnako šikovne ako USA že si získavajú spojencov na svoju stranu uzkymi obchodnymi vztahmi a "garanciou" bezpečnosti namiesto vyhrazania sa ze im ich uzemie nepatri a ze maju nanho narok, ze nemaju narok na samostatnost, demokraciu a pod.? Keby mali cinania skutocny zaujem o dobre priatelske vztahy so svojimi susedmi a spravali by sa tak, nenadhanali by spojencov pre USA. Chyba je v Cine a preto tam ma USA taky vplyv. Takze za mna, radsej v tomto pripade podporovat zaujmy USA ako Ciny...zaujmy Ciny urcite nie su v zaujme demokratickeho sveta a slobody. Samozrejme, o USA si iluzie nerobim ale...je tam velke ale.
1 odpověď
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
Mládí pryč, důchod v nedohlednu, ale život mne pořád baví.
2
Sledujících
0
Sleduje
V daném kontextu dálného východu máte poněkud naivní představy. Filipíny s staly "spojencem" USA tím, že byly obsazeny armádou USA po ukončení Španělsko - Americké války (1898). Japonsko se stalo "spojencem" USA až po svržení dvou atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. V Koreji je to ještě o něco složitější, neboť je to rozdělená země. Současnost závisí na historii velmi výrazně a minulost je třeba znát před tím, než si člověk vytvoří zkratkovitý závěr na základě klišé z denního tisku.
1 odpověď