Za mě to není o nedůvěře v podnikání jako takové, ale hlavně o work-life balance. Založit něco vlastního obvykle znamená se tomu naplno věnovat, vysoce nad rámec 5 x 9-5. Za mě v pořádku v mladých letech, ale každý nemá prioritu práci a vydělávání co nejvíce peněz.
Taky je to o tom, v jakém prostředí člověk vyrůstá. My jsme v rodině žádné podnikatele neměli takže pro mě byl už je ten malý krok založit firmu o jedné osobě poměrně zásadní a vnímal jsem ho s obavami.
Jako někdo, kdo už byl v Jižní Americe a zažil si tam svoje přepadení, musím říct, že Jan byl velmi naivní. Tak snad se z toho poučí.
My si teda velmi dávali pozor a nikdy jsme nechodili kam nemáme, ani jsme nevěřili místním dokud jsme je trochu nepoznali. To přepadení se nám stalo, když jsme kvůli nemoci polevili v ostražitosti a ocitli se ve čtvrti plné feťáků. Stačilo 5 minut nedávat pozor.
Všichni by měli vědět, že neexistuje jediná relevantní studie, která by našla dlouhodobý pozitivní efekt fyzických trestů dětí, právě naopak. To znamená že pokud se i tak k němu rodič uchýlí, je to jeho selhání.
Srozumitelná a dostupná osvěta je samozřejmě potřeba protože spousta rodičů jen aplikuje, to co zná ze své výchovy, a jsou ujišťováni svým okolím že je to v pořádku.
Takhle, na jednu stranu je v západních zemích najemní bydlení opravdu mnohem obvyklejší. Moji přátelé v Rakousku a Německu kolem 40-50 let běžně žijí v nájmu a někdy dokonce i jejich rodiče, přitom se vůbec nemají finančně špatně.
Ale to neznamená že to u nás s nemovitostmi není průšvih. Přitom je spousta opatření jak to narovnat. V některých zemích se upřednostňují místní před cizinci. Ve Vídni je rozsáhlý sociální bytový fond vlastněný nebo spolufinancovaný městem který je pro běžné lidi velmi dostupný. Obojí tlačí cenu nemovitostí a nájmů dolů. Jasně, je to běh na dlouhou trať, ale o to lepší argument začít co nejdřív.
Díky za článek. S většinou souhlasím. Neustále řešení toho, co mohl Zelensky udělat jinak, jestli nenaštval Trumpu tím a tím, jestli dostatečně děkoval, je logicky mimo.
O jejich vztahu bylo rozhodnuto dávno před setkáním v Oválné pracovně. Už v době, kdy Zelensky nechtěl pomoct Trumpovi ve vyhrabání špíny na Bidenovi. Už od Trumpova 1. prezidenství, kdy Trump jasně vykazoval autoritářské až diktátorské tendence a ukazoval, jak dokáže podlézat jiným diktátorům, a hlavně Putinovi. Už dávno Trump jede na dezinformační vlně (pamatuje si někdo mexické přistěhovalce kterak měli jíst americké psy a kočky?).
Souhlasím, že je dobré v tom hledat pozitiva. Je to pro Evropu budíček a signál, že se musí spolehnout sama na sebe. To nás může posílit ekonomicky, když budeme o to víc investovat "doma", ale i co do sebevědomí, protože najednou je zodpovědnost za obranu jen na nás.
Asi nás čekají nějaká bolestivější léta, ale jsem přesvědčený, že na konci z nich vyjdeme silnější.
"Rutte připomněl, že během prvního Trumpovo prezidentství Spojené státy schválily prodej protitankového raketového systému Javelin, který Ukrajině umožnil se bránit"
Prodej, ne dar, tak by se Trump nemel moc placat po zadech. Uz behem prvniho prezidentstvi mel problem s podlezanim diktatorum, hlavne Putinovi.
A co cekat nez jen servilnost od sefa NATO, kde vedouci slovo ma USA. Zelensky neni ten, kdo ty vztahy poskodil. To bylo vcera v primem prenosu z Oval Office zjevne.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Je to o atraktivitě rodičovství a sociální bublině. Dřív nebylo úplně normální nemít děti, zatímco dneska se zdá že člověk musí učinit volbu. Buď si chce užívat život trendy stylem - cestováním, zážitky, luxusem, anebo na toto rezignovat a mít dítě. Hodně pak záleží na tom, jak mají tyto hodnoty nastavené lidi kolem nás, protože podle nich se řídíme. Za mě tahle volba není absolutní, protože člověk si může užívat i s dítětem, jen holt s mírou, což není problém pokud se zamlada vybláznil.