Pan Kocáb argumentuje Německem, že tam by se nestalo, aby nacista byl jmenován prezidentem. No, moc nechybělo. Protože v případě zvolení prezidenta Richarda von Weizsäckera je třeba připomenout, že jeho otec v době hitlerovského nacismu působil na ministerstvu zahraničí (mj. pomáhal dohodnout pakt Molotov-Ribbentrop) a sám Richard v W. bojoval na východní frontě. O postech bývalých nacistů v NATO ani nemluvě. Vojenskému výboru NATO předsedal i hitlerův generál Adolf Heusinger. Stejný funkci zastával o desítky let později prezident Pavel.
Bydlet mimo město znamená, že máte náklady na dojíždění a ceny v okolí měst jsou dnes přemrštěné také.
P. s. bydlím také mimo město 🙂
Nevýhody mimo město. Náklady na dopravu. Čas. Musíte víc plánovat. Pro každou blbost i nákupy musíte do města. Přes město jedete sice půl hodiny, ale každých deset minut jeede tramvaj, mimo město jede autobus třeba jen 3x za odpoledne (příklad).
1) Kde jste se dočetla, že rychlost koloběžky měla nějaký vliv na výrok soudu?
2) Ať je ráda, že dostala vůbec něco. Udělala přestupek úplně stejně jako ženská, která ji srazila. Kdyby sledovala, co se kolem ní děje (což byla povinnost obou, ale koloběžkářka jako zranitelnější účastník silničního provozu to měla dělat tím spíš), k nehodě by vůbec nedošlo.
Soud z procesního hlediska zcela bezpochyby přihlížel k tomu, že vyšší rychlost jízdy na koloběžce vzhledem k rozdílu rychlosti chůze měla a musela mít určitý (částečný) vliv na nehodu. Už jen proto, že během chůze by dotyčná s koloběžkou případně mohla zastavit, pokud by si vyhodnotila, že projíždějící auto nestihne před přechodem zastavit. A na přechodu by si měl každý chodec hlídat, že je pro všechny viditelný jeho záměr přejít. Bez ohledu na povinnost řidiče dát přednost a zastavit před přechodem.
Je to snadné. Kdyby onen mladík nefetoval a následně neskákal po cizích(!) autech, tak tam policie nemusela zasahovat a nikomu by se nic zlého nestalo... Mladík tedy šel svému osudu naproti. Zasahujícího policisty je mi líto. Sorry!
Otázka zní, zda ztráta života způsobená policistou během zatýkání je úměrná míře provinění. Za několikanásobnou vraždu se dává max. doživotí. A za pošlapané auto a odpor při zatýkání to byl defacto trest smrti. On s tím bude žít do konce života,, ale vzhledem k jeho odvolání po podmínečném rozsudku se obávám, že je mu to jedno.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nebudu řešit jakej je tento pán jako člověk ...jen Vás trošičku poopravím ve vašich bludných úvahách 😉 u PČR byl bezmála 35 let a ve vysoké funkci - tudíž renta o kterou nepřišel protože odešel na vlastní žádost nebude malá a k zahození . Dále měl jako vysoká funkce určitě vysokou školu,kurzy,praxi takže ve vámi zmiňované práci u závory a zapisování SPZ bude dělat vyššího šéfa těmto lidem 😉 takže jednoduše sečteno a podtrženo ...a jeho renta bude vyšší než váš dosavadní plat 😘 a vedoucího závor bude brát jen jako odreagování 😁 smutné co...ale takový je život 😘
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zamítavé rozhodnutí soudu je logické. Ředitel Policie by měl chápat právní dopady svého vlastního rozhodnutí. Pokud je nechápe, je s podivem, že byl vůbec jmenován ředitelem.