Byl-li bych hnidopich, vyslovoval bych NÍKÉ. To je řecky vítězství a ve starém Řecku anglicky nemluvili. Je to stejné jako "sajdr". Správně "sidr", po francouzsku, jenže bych byl za bl-ce. Jazyk, kde a = ej, i = aj, e = i je hodně pošahaný, byť mnozí si myslí, že dokonalejšího není. A "en" se francouzsky vyslovuje nsoově jako "an". Takže spíš Živan..
Proboha! Studenti, co svět světem stojí, tíhli k recesi. Už ve středověku! A také při majálesových průvodech za komunistů. Je příznačné, že slovenský ministr reaguje obdobně, tj podrážděně, jako na studentské recese reagovali komunisté v 60. letech. Jetě by to chtělo nasadit pohotovostní pluk SNB, aktéry vyloučit ze studia a bude to dokonalé. Autoritářským a diktátorským režimům a činovníkům chybí skoro vždy smysl pro humor.
Chtělo by se naříkat na nedostatečným vzdělání dívky. Jenže já vím z vyprávění svého dědy, který se narodil v roce 1894, jak byl nešťastný, že někdy ve třicátých letech mladé absolutně nezajímalo, co zažili za první války. A vůbec bych se nedivil, kdyby ti opravdu mladí tehdy ani nevěděli, kdy a čím válka začala. Před rokem 89 jsem chvíli učil na učňáku, a s hrůzou jsem zjistil, že žádná z mých dívek ve třídě neznala jméno Masaryk (ani to režimní, že střílel do dělníků) a žily v přesvědčení, že prvním prezidentem Československa byl buď Gottwald nebo Zápotocký.
Nic nového. Dávno již tomu, co jsem jako auditor dostal od klienta podklady k bankovnímu úvěru. Pan účetní se usmíval, že zůstatek v účetnictví nesedí na potvrzení banky. Stejná situace: štos papírů, tlustá obálka. Závěr: Nedoplatek 1 Kč. Takovéto dokumenty se automaticky tisknou a SW neumí odlišit skutečný dluh nebo přeplatek od bagatelních částek. Bohužel ti, co tvoří programy, uvažují přísně matematicky a dluh 1,- Kč je pro ně jstejný jako dluh 1 00 000,. Kč.
Nemyslím si, že by Pavel byl oslňující řečník. Tento dar řada vysoce postavených politků neměla a nemá. Namátkou Beneš, myslím i Masaryk... Havel byl člověkem pera a předpokládám, že projevy si psal sám. Zeman mluvit uměl, jenže se málokdy uměl orpostit od svých jízlivostí, někdy i urážek. U Pavla si myslím, že dal poradcům kostru, o čem chce mluvit a ti mu pak projev dotvořili. Obřad byl přesně takový, jaký by měl být. Hodně se říká, že byl důstojný, ale ono to opravdu důstojné bylo.
Nu, já bych spíš žaloval jako lživé výroky o vinné klobáse a meruňkové buchtě. Můj názor je, že St. měla být zdrženlivější a více si hlídat, co říká. Byť podle mého říkala čistou pravdu. Spíš bych se zajímal, zda ze strany spolupracovníků nedošlo k zanedbání povinné péče. O velmi špatném stavu svého šéfa museli vědět a nelze vyloučit, že jim to vyhovovalo.
Lze předpokládat, že mnozí z těch, co házeli po holčičce láhve a shnilá rajčata, byli rozhorčeni, když se dozvěděli, co pováděli nacisté Židům. Dějiny jsou opravdu barevné. Učíme se, že v Rusku TEPRVE v r. 1861 car Alexander II. zrušil nevolnictví. OK, jenže v té době bylo v USA, etalonu demokracie, ještě legální a běžné otroctví.
Nechápu jedno. Babiš byl před r. 1989 pracovník zahraničního obchodu. Cestoval jako delegát do ciziny. Tehdy se musely podávat o cestách písemné zprávy zaměstnavateli, zvláště šlo-li o kapitalistický západ. Dokonce i v mém podniku (VÚMS), kde se to flikovalo všelijak, byl cyklostylovaný formulář, který jsme vyplňovali, když jsme se vrátili třeba z Jugoslávie z Makarské. Kde, s kým, o čem atd. Jistě, vše se proškrtlo, ale "foršrift" na to byl. A pracovníci ZO - delegáti, tam to formalita nebyla. Zprávy musely být podrobné a lze důvodně předpokládat, že jedna kopie šla na STB. Babiš, protože cestoval hodně, byl zřejmě angažován oficiálně, na vyšším levelu. Já na jeho místě bych to klidně přiznal. Protože pokud by skutečně někomu svými raporty ublížil, už by se to dávno provalilo. Ostatně dnes - předpokládám - má BIS také své informátory.
Nemyslím si, že bychom se chovali v cizině jinak, než jiní Evropané, resp. jiní cestující lidé. Je to opět paušalizování typu "Češi jsou...". Každý na této planetě je neopakovatelný originál. V Egyptě jsem byl 3x, prolezl jsem všechny přístupné pyramidy a chrámy. V Turecku jsem byl 7x, i na východě při hranicích se Sýrií. A nebyl jsem sám. Takže to paušalizování se mně nelíbí. Jsou tací, kteří si zaplatí týden v hurghádském hotelu, ze kterého nevytáhnou paty. Jsou tací, kteří se vydají - byť s cestovkou (jako třeba já) - na detailní poznání země. Jsou tací, kteří to zkombinují. Jsou tací - těch tolik nebude - kteří vezmou bágl a jedou nebo dokonce jdou a říkají si "Pánu Bohu poručeno, nějak to dopadne."
Nic nového pod sluncem. Takovéto trojice občas byly, jen se tomu neříkalo polyamorie. Nemýlím-li se, v obdobném vztahu žil třeba autor textu české hymny J. K. Tyl. A uvědomte si, že je to zpráva bulvární. Zverejěná především proto, aby přilákala čtenáře, diskutující, komentáře a tedy reklamu. Vztekáte se tedy zcela zbytečně.
Takových článků, jak bejvávalo dobře a dnes není, už bylo stovky. Když jsem asi před 20 lety dostal podobný řetězový e-mail, byl jsem nadšený. Dnes už je to poněkud obehraná písnička. Doba je jiná, není ani lepší ani horší, je zkrátka jiná, v něčem lepší, v něčem horší a já nenaříkám ani si nestěžuju. I ten OSPOD byl, jen se tomu jinak říkalo. A to, že dnes mám mít helmu na kole, je logické. Když jsem jel počátkem sedmdesátých let u babičky do lesa na houby na kole, někdy jsem nepotkal ani jedno auto.
V něčem pravda, ale za 60 let bude stejně skuhrat a nostalgicky vzpomínat dnešní osmnáctiletý. Jak si povídal s kamarády na síti atd. Moji rodiče zažili opravdu strašlivou válku, zvlášť heydrichiáda byla děsivá. I za mého mladí byly povodně a hurikány, jen se o tom méně informovalo. Za mého mladí jdden rozřezal kluka v kině Metro, Hepnarová pozabijela x lidi …
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Musí být CD státní podnik? Já myslím, že nikoli.
1 odpověď