Jenomže tento záporný Ekonomicky cyklus si způsobili sami Němci. Když musejí každou KWH zaplatit dodavatelům, přesto že si mohli vyrobit dost vlastní elektřiny a navíc tam živí spoustu práceneschopných hladovců, které si tam sami pozvali, tak to k prosperitě samozřejmě nevede.
Tak to není jen o elektřině, je tam více faktorů a vždy to někdo musí způsobit, to platí napříč všemi recesemi. A mj. zatímco Evropa se z krize nyní pomalu vyhrabává, Čína do ní směřuje. No a brzy se to zase otočí a tak pořád dokola, tak to prostě je.
Prosím Vás. Vždyť většina zemí v EU se potýká se státními dluhy. Proč má potom Evropa strach z dovozu zboží z Asie? Protože není konkurenceschopná. Drahé a nedostatkové energie jsou toho hlavní příčinou. Proč se bouří Švédsko a Norsko, že kvůli Německa má drahou elektřinu? A kde by bylo Německo, kdyby všechny země, které jim prodává vlastní elektřinu najednou řekly dost! Kdysi bylo Německo hlavním tahounem evropské ekonomiky, kde je teď?
Se státními dluhy se potýká většina zemí na celém světě a proč má Evropa strach z dovozu zboží z Asie, no to má 2 hlavní důvody, rád vám je popíši: 1. Čína své zboží extrémně dotuje, proto se zvažují cla a za 2. v Asii je mnohem nižší životní úroveň, takže, zjednodušeně, když např. platíte zaměstnanci o polovinu nižší mzdy než je průměr EU (Čína), tak vyrobíte to zboží o polovinu levněji.
Na elektřinu nejsem expert, tak k tomu se nebudu vyjadřovat, ale to že je teď Německo "dole", to je normální, jednou jste nahoře a jednou zase dole, tomu se říká Ekonomický cyklus.
Gruzie je ve sféře vlivu Ruska.
USA se tam snaží expandovat, dělají celosvětového policajta.
Proto ty nepokoje - nejprve v Kosovu (nyní tam USA zřídily druhou největší základnu "Steel Bond" s pěti tisíci vojáky), pak v UA, pak v Gruzii a teď problémy s volbami v Rumunsku.
Vše skrz rozšiřování NATO (pardon, USA) na Východ.
Každá velmoc má svoji sféru vlivu.
Čím je velmoc silnější, tím je agresivnější tím má sféru vlivu větší. A naopak. To platí po celou historii.
Malé státy by se měly do velmocenských hrátek zapojovat jen v tehdy, je-li to výhodné pro jejich obyvatele. Jinak se jedná o vlastizradu vlád těchto malých států.
Gruzie je demokratický stát a nikdo nemá právo tam do čehokoliv zasahovat, ať už se jedná o USA, Rusko nebo někoho jiného.
Rozdíl je v tom, že Rusko se snaží donutit tyto státy dostat pod svůj vliv násilím, NATO nikoho ke vstupu nenutí, je problém Ruska, že je nespolehlivý partner a nikdo s ním nechce jít do "holportu", argument o rozšiřování NATO je tudíž hloupý.
Ty malé státy, jak vy říkáte, se žádných velmocenských hrátek účastnit nechtějí, chtějí si o sobě rozhodovat samy a s tím má Rusko problém.
A co na to mám psát, Rusové tam nebojovali jako první, v tom státě je bojovat problém, samé hory, samé klany a taky na to doplatili a stáhli se, to samé Američané v koalici s Evropany, ano oni se domlouvali, po ztrátách a bez úspěchu s Talibanem, že ze země vypadnou, jenže nakonec z toho byl chaotický úprk, kde zanechali techniku za miliardy dolarů a myslím že se Biden musí zodpovídat za to, že tam zbraně zanechali. Ono je snadné se smát Rusům, ale to samé se stalo Amíkům a s ještě větší ostudou.
Jenže Amíci se netvářili jaká to byla výhra, ono ani tak nejde o to, že Rusové prchali až se jim od noh prášilo, ale o to, že to Putin prohlašuje pomalu za vítězství.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Jak budou mluvit všichni až skončí válka? Zcela jistě budou chtit suroviny kterými rusko oplývá a je zakladatelem bric.
6 odpovědí
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Stejně, suroviny budeme mít od jinud (už v podstatě máme), takže o Rusko si nikdo ani "neopře kolo".