wikipedie.cz: "Nemravné chování (anglicky indecency) na veřejnosti je chápáno jako chování na veřejnosti nebo prostranství přístupném veřejnosti, které je všeobecně považováno za nevhodné a nemravné. Patří sem nemravné, resp. nevhodné obnažování a sexuální styk nebo masturbace na veřejnosti. Taková činnost je považována za nelegální"
Nejsme primitivní národ u rovníku a nemáme zapotřebí se dívat na něčí genitálie, že?
Jestli po tom někdo prahne, ať si skočí např. do veřejné sauny.
Kdy jste naposledy zaznamenali policisty zuřivě a soustavně řešící (vesměs zřejmě) dopravní přestupky? Já v posledních minimálně několika letech nikde. A že by policejní menedžment v souvislosti s nenápadným protestem vyhlásil dopravně-bezpečnostní akci typu "Kryštof" a početně oslabený sbor postavil k silnicím je pravděpodobné opravdu jen minimálně. Autor článku má čistě teoreticky a principiálně nepochybně pravdu, souhlasím. Běžného smrtelníka se ovšem tenhle nestandardní postup nijak nedotkne. Stejně jako nijak nedojme naše politické ani jiné špičky. A nezmění trend mizejících policistů a chaoticky/rigidně nezbytné administrativy, která bez debat tvoří většinu času všech použitelných policistů (ti ostatní umějí stejně jen horko těžko sepsat úřední záznam, nebo postávat za nesmyslně vyhozené peníze na fotbalových bezpečnostních opatřeních - tady záhadné utrácení rozpočtových prostředků nikdo neřeší, že?).
Stát by měl napařit každému, včetně novorozenců, něco na způsob "daně za nezávislost". Ať už veřejnoprávní média sleduje, nebo má pocit, že se s programovou nabídkou a způsobem investovaní veřejných prostředků neztotožňuje. A nebát se tuhle daň pravidelně a co nejčastěji zvyšovat. Chcete nezávislá veřejná média? Plaťte! Nechcete je? Plaťte stejně!
PS: Šťoura by se možná pozastavil nad definicí "nezávislosti" i tím, že VM neprodukují jen cenné a nezávislé zpravodajství, ale...
Ta snaha už by byla na místě, z Vrbětic jsou trosky a my se mj. ze seznamzpravy.cz neustále dozvídáme, za jak trapných a amatérských okolností vybuchly. V lepším případě naše bezpečnostní složky o přípravě výbuchu nevěděly, v opačném to je opravdu smutné kino. A vyhoštění 18 maskovaných agentů z ruského vyslanectvi (výjimečně bez dagestánských pasů) nás nejspíš ochránilo jen částečně.
Druhá porevoluční generace jen posílá dál společenské trendy svých rodičů. Heslo doby je nekritické sebevědomí, bezohlednost, a sobectví. Že vás nikdo neučí zdravit, či chovat se slušně a ohleduplně, není vaše chyba, podobně na tom byli už vaši rodičové. Od r. 1989 obdivujete disciplinovanost Němců a skandinávců, ale jakekoli normy jste ochotni dodržovat jen v zahraničí.
Sloužil jsem 26 let, všichni ví, kde je zakopaný pes. Nekonečná administrativa, zejména na základních útvarech, kde je navíc úplně zbytečná a jen odradí hned na začátku kariéry zájemce o službu. Když se k tomu přidá ne úplně hvězdný plat, směny, debilní nápady manažerů (vyslednost, objasněnost, rozpracovanost...) a nespravedlné rozdělování odměn a osobního ohodnocení, není divu, že se nikomu v uniformě - a o tu jde v článku především, pracovat nechce.
O vyšetřování a dalších policejních činnostech už vůbec nemluvě. Marnotratně nastavený systém výsluh nám všem umožnil a dalším v budoucnu umožní bezstarostně prožít druhou polovinu aktivního života a stáří, o tom k jakému výsledku to všechno musí dospět ví celá léta i prospěcháři a sebechvaliči ve vedení policie. Nábory se nedaří, kvalita zájemců je často tristní, na řešení jsem, zcela soukromě, zvědav. Ještě že policie, ve srovnání s devadesátkami, nemá co řešit, v podstatě.
Bezva. Po měsících posmrtného zkoumání jsme se dozvěděli, že pachatel byl cvok, i kdyz vlastně cvok nebyl. Skvělá perspektiva do budoucnosti, protože určitě nebyl poslední (a ani první, viz např. Ajgl, vrah knihovnice v Horní Bříze). Hlavně to všechno administrativně zpracovat, to musela být lahůdka.
Podle mého názoru a zkušeností se v pražské MHD očnímu kontaktu cestující důsledně vyhýbají, stejně jako v ulicích, obchodních domech... možná je to jen prevence zíraní - proč pravě tady frčí antizírací kampaň mi není jasné. Skoro každý se chtě nechtě na atraktivní osobu (muž/žena) podívá, je na jednotlivci, jestli a jak to bude přehánět. Notorické zírače žádné školení neodradí, stejně jako by je neodradil nejspíš ani zuřivý odpor sledovaného objektu. Ale jsem ze vsi, třeba se mýlím 😉
Můj nazor: skvělý zvuk, masky, kostýmy, herecké výkony (překvapivě i T. Pauhofové). První dvě třetiny dost nudné (vyspí se spolu hrdinové v podání T.P. a V.V.?), nepřehledné (je rok 1967, o kterém já nikdy nikde nic zásadního neslyšel) až do téměř neuvěřitelné zápletky vedoucí k pádu prezidenta A. Novotného. Pak už se dějí věci a přesto, že mi jednání hlavních hrdinů připadá v kontextu doby nepochopitelné a naivní, je docela určitě hrdinné a nutí k zamyšlení, jak moc obtížné bylo pak v socialistickém Československu zůstat a čekat, až to převlékači kabátů hrdinům podtrnou a sečtou. Na Oskara ani povinný školní výukový film to nevidím, ale Jiří Mádl příjemně překvapil.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Za mě je suverénně nejšílenější z obrazové přílohy Thermal.
Obluda už v době vzniku, katastrofa v centru města. Neexistuje možnost přestavby, kdo po rekonstrukci byl např. v opěvovaném bazénu, může se přesvědčit jak nesmyslně a neprakticky je stavba projektovaná.
1 odpověď