Svrab jako důvod dřívějšího odchodu do důchodu - tak to mě fakt položilo. Proboha, copak je tak složité nasadit adekvátní účinnou léčbu tohoto parazitárního onemocnění? A pokud pacient není doléčen (řešit se musí samozřejmě i jeho okolí - členové rodiny atd.), tak sám toto onemocnění šíří dál a způsobuje, že další a další jedinci budou moci odejít do důchodu dříve. Hlavním důvodem bude patrně vědomí, že jsem byl/-a "prašivý/-á" a už se to se mnou navždy potáhne.
A což potom prodělání dermatofytózy? Anebo takové vši?
Po bitvě teď je každý generálem... Laik těžko zhodnotí, nakolik je bolest na hrudi závažná, spoléhá na lékaře a ten mnohdy potíže bagatelizuje a pak je již pozdě.
Ovšem nechápu výrok doktora Šonky, který ženu v produktivním věku označuje za seniorku a dokonce zpochybňuje její schopnost popsat lékaři vlastní potíže. Čteno mezi řádky - ženská v tomhle věku je pro něj prostě již babka bláznivá, která si furt něco vymýšlí. Co skutečně lékaři řekla, se nikdo nedozví, záznam v kartě zahrnující zmíněné potíže samozřejmě nebude. Každopádně toto je ideál důchodové reformy. Skonat těsně před nástupem....
Doporučené ceny? Tak za 1. by na ně především naběhl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jednalo by se o kartelovou dohodu. Za 2. povídali, že požadovaná cena zubařského zákroku se řídí jasným výpočtem vycházejícím z nákladů té či které ordinace. A to je logické. Jeden zubař ordinuje v obecních pronajatých prostorách, druhý si postavil obří kliniku, splácí mega úvěr a ještě si k tomu koupil Lamborghini. Takže náklady nemohou mít stejné, že ano?
Knírači mají uzavvřené ucho a jsou dost chlupatí. V době kupírování uší jsem se se zánětem zvukovodu u tohoto plemene prakticky nesetkal, není je to časté. Statisticky je to jasné. Srovnávám kupírované a nekupírované jedince téhož plamene. Otázka francouzkých buldočků je to plemeno dost citlivé a přešlechtěné. A ovčáci, prodtě citlivější plemeno. Opakuji, musíte srovnáchat jedno plemeno.
Nekupirovany knírač má ucho klopene, čili i nadále vetrane. Je třeba vzít v potaz i skutečnost, že zarostlejsi zvukovody mají jedinci s jemnější srstí. Někdy před 25 či 30 lety byl tento tzv americký typ děsně kritizován proti původním kníračům s kvalitní hrubou srstí. Souběžně s jejich přílivem do chovu se objevuje i zákaz kupirovani. Těch faktorů je vždycky víc.
Naivní? Dlouholetá zkušenost. Naivní je věřit všemu, co tlachají rádoby ochránci zvířat.
Nechápu, co myslíte tlachanim. Znění zákona je jednoznačné. Podívejte, je to o zvyku. Svého času jsme se při pohledu na nekupirovanou dogu či dobrmana chytali za hlavu. Dnes už je to naprosto normální. Jak mi prosím na základě vaší dlouhodobě zkušenosti vysvetlite, proč je tolik opakovaných zánětů zevního zvukovodu u německých ovčáků a francouzských buldočků? Myslíte, že by jim pomohlo kupirovani? Vás názor mě zajímá :D
Víte Vy vůbec, proč se psům jako je knírač či dobrman kupírovali uši? A proč se zkracovali ocasy RTW a dobrmanům? Byly to zdravotní důvody.
Milý pane. Ocasy se kupírovat mohou i nadále. Uši nikoliv. Domnívat se, že stojící ucho lépe větrá a tudíž netrpí záněty je hooooooodně naivní. Příčiny chronických zánětů jsou především z kategorie alergií. Ovšem zde se bavíme o tom, že propagace kupírování uší je v rozporu se zákonem na ochranu zvířat. A to by měli na Streamu vědět.
Ano, prosím. Jásáte nad svým zjištěním, že 12:4=3? První kvartál zahrnuje leden, únor, březen. DPH za 1Q je řádně vyuctovano a uhrazeno do 25. dubna. Takže k dnešnímu dni stát nemůže tušit, kolik za 1Q vybere. Ano, někdo je plátce čtvrtletní, někdo měsíční. Ale to vyjde na podobno. Odvody za březen prostě neodesilate úderem půlnoci 31.3. Účetní by vás s takovým požadavkem poslal/-a víte kam.
Problém není, že kritizujte první dámu, ale to, že svým submisivním pohledem prehlížíte přesah symboliky. Věci mohou mít význam i v širších souvislostech, ale vy nehledíte hlouběji, jen se omezeně a plytce soustředíte na povrch.
Ano, já chápu tu plytkost. Však se také snažím vnímat především tu trikolóru, ale fakt za to nemůžu, nic proti první dámě nemám, ale prostě ten první dojem zůstane vždy stejný. Sanitářka vyběhla na cigárko. A je mi líto, že takto může vyznívat stylistova snaha o maximální symboliku.
Osobně si myslím, že na dresscode bude ještě co vylepšovat. Můj první dojem z pohledu na modré šatičky ledabyle překryté červeným kabátem byl, že si sanitářka ze špitálu přehodila kabát přes ramena a vyběhla na dvorek na cigárko. Prostě mi to evokoval použitý barevný odstín. Až posléze jsem se dozvěděla, že se vlastně jedná o symboliku v podobě trikolóry. Nicméně ten prvotní dojem v podobě sanitářky se pořád vrací.
Fialovou barvu obecně nemám ráda, takže inaugurační komplet první dámě logicky nezávidím. Jen bych pro příště doporučila neutahovat tak v pase. Působí to komicky a neelegantně.
Ovšem obávám se, že v současné době je jakákoli negativní kritika první dámy nepřípustná. Samozřejmě - pokud porovnáváme s odíváním paní Zemanové, která již díky své figuře stylistům nedávala mnoho šancí, pak to máme vždy příjemnou změnu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Snaha omezit i tak šílenou produkci odpadů ve zdravotnictví je chvályhodná. Obávám se však, že si všichni na jednorázové pomůcky zvykli natolik, že se jich nevzdaji. Jednorázové pomůcky každopádně šetří práci pomocného personálu, který by je jinak musel pečlivě čistit a připravit ke sterilizaci. Asi se nakonec vyplatí všechno hodit do koše, než se s tím umývat a zaručit perfektní očistu. Ovšem to plýtvání je strašné. Vyhodit po jednom použití nůžky, pinzetu i jehelec považuji za zhyralost. Na druhou stranu predstavte si takový flexibilní endoskop. Katetr neumějí/nechtějí umejt a sterilizovat a endoskop ano? Je jeho sterilizace spolehlivá?
1 odpověď