Cena másla ... to jako fakt? Opravdu je to téma na titulní stranu? Kolik kostek másla spotřebuji za týden? Jednu? Nebo dvě? O kolik zdražilo? O 10 Kč? O 20 Kč? Takže rozdíl v ceně za týden je cca cena, kterou platím za hodinu parkování v okresním městě nebo za 15 minut parkování v centru Prahy? To fakt řešíte??
Parkovat nepotřebuje každý, ale chleba s máslem je asi běžnější potřeba. A skromnému jedlíkovi může postačit. I když se žilo i o suchém chlebu a vodě, pravda. A někde ani na ten chleba nemají.
Já bych si přála, aby si i ten nejchudší v naší republice mohl dovolit dát si denně po libosti chleba s máslem, nemusí být na prst vysoko namazaný, nebo třeba brambory na loupačku s máslem či sádlem. Různé náhražky másla, tedy margaríny, jsou už taky docela drahé, zároveň nezdravé. Taktéž sádlo nebo kterékoli sýry už nejsou nic levného, stejně tak tvaroh, kefír atd.
Čerstvá vejce od slepic ve volném výběhu se u nás na vesnici dají od chovatelů pořídit za 3 - 4 koruny, což je fajn. Všimla jsem si, kolik tu letos zůstalo na stromech neotrhaných třešní, které stojí v obchodě nekřesťanské peníze. Teď je tu všude taková spousta jablek a hrušek, stačí si nasbírat, majitelé neví, co s tím. Lískové oříšky na každé mezi. Neurodily se švestky a vlašské ořechy, ale vitaminů na stromech i pod stromy bylo dost. Proč neexistuje nějaká motivace, aby to majitelé stromů mohli někam prodávat? Lidi z města jsou odkázaní na předražené ovoce a zeleninu v supermarketech a tady to hnije.
Všichni si určitě pamatujeme jídla, která nám už ve školce a pak ve škole nechutnala. Některá jídla si člověk oblíbí až s přibývajícím věkem, kdy si je sám připraví chutně, i proto, že určitě nevaří třeba pro tři sta lidí.
Zdravá strava je už dlouhodobým tématem a v dnešní době na ni přešla spousta lidí, internet se hemží nepřeberným množstvím lákavých receptů.
Bylo by asi dobré s tím u dětí začínat už v předškolním věku, aby pak pro ně například luštěniny a ryby, nemluvě o pohance, jáhlech atd., nebyly takovým (nevítaným) překvapením. Mnohé děti také nemilují polévky nebo různé zeleninové pomazánky. To všechno se dá dobře připravit doma a děti na taková jídla navyknout. Při vaření ve velkém asi nebude všechno tak dobré jako od maminky, ale pak tyto "novoty" nebudou pro děti ve školce a ve škole takový šok.
nedivím se tomu, že každý druhý už dnes žije single, jsou to tak diametrálně odlišné světy, že to ani jinak nejde, ten sex si chlap bez řečí a požadavků vždycky zaplatí a může si dělat co chce, nikdo mu nic nepřikazuje, nezakazuje, neomezuje, ženy stejně nevaří, nestarají se o domácnost, chlap naštípe dříví, poseká zahradu a chodí do práce, ale to je málo, ženská nic nestíhá, zato instáč, soc. sítě, nehtíky a kadeřník na to je půl dne čas, dřív selka přišla z kravína, uvařila vepřo knedlo zelo, postarala se i o pět dětí a ještě měla chuť na sex, dnes je to samá feministka, vyčůraná, co chlapa obere o výplatu nebo i majetek, nestará se o nic a běduje jak je to náročné mít 1-2 děti, které neustále cpe prarodičům, asi tak no
Jednou jsem někde slyšela nebo četla, že si máme vybrat takového partnera, na kterém nechceme nic měnit. Což by se mohlo dát za rok dva chození nebo (v dnešní době spíš soužití na zkoušku) docela dobře poznat. Ten výběr partnera je strašně důležitý, jenže vykládejte to mladému zamilovanému oslovi/oslici (nic ve zlém). A člověk se taky mění, mluví se o nějakém sedmiletém cyklu. A to ani nemluvím o slově "pokora", tedy chápáno jako vděčnost za to, co mám, že nemůžu mít všechno, co vidím, tolerance a v neposlední řadě i to, dát partnerovi prostor, aby se mohl věnovat tomu, co jeho baví a rád dělá, nechtít ho mít neustále za zadkem jako sluhu/služku. Dopřát mu určitou volnost a svobodu (nezneužívat však k záletům). Je to těžké nejen udržet, ale i živit dlouhodobý vztah, hlavně když pak děti vyletí z hnízda, zejména někam daleko. A dnes je tak lehké rozbít vztah ještě předtím, než děti odrostou, bohužel.
Já jím celý rok stejně na vánoce jsem nikdy nepřibrala to neznamená že jsou vánoce o obžerství
Je dobré nestat se otrokem čehokoli, taktéž "žrádla". Ale i když si někdo Vánoce zařídí tak, že se tři dny svátků s chutí nacpe, určitě tolik nepřibere za tu krátkou dobu. Když to protáhne až do Nového roku, je to o nějaké to kilo víc, ale i to se dá přežít. U mě nejvíc funguje na shazování kil nějaká lehčí nemoc nebo starosti, o což však nikdo nestojí. A z té přehršle "diet" je mi sympatická jedna, pro mě taktéž účinná: tzv. mléčná. Nemilovníci mléka, kteří ji neznáte, nelekněte se, obsahuje ryby, kuře, vejce, ovoce a zeleninu, první celomléčný den můžete klidně vynechat. A trocha tvarohu nikomu neuškodí. Pak si na tom můžete založit dlouhodobý jídelníček. Nenáročný na nákup potravin a přípravu jídel. Doporučuju, najdete ji na internetu v několika podobách. Jen ať vás ten název neodradí. A dá se aplikovat i pro ty, co chtějí dodržovat přerušovaný půst.
Ty, komu ovesné vločky nechutnají, naprosto chápu. (Já je v dětství jedla suché s cukrem jako mlsání ke knížce, takže asi to moc zdravé nebylo.) Ale zastanu se vloček teď v šedesáti, kdy je třeba používám do sekané (s citem), kdy nahrazuju namočené rohlíky právě vločkami, tak, aby tam nebyly vidět ani cítit. Taky jsem jimi řešila dlouhodobější únavu: kdo nemáte rádi ovesný nápoj, přidejte si aspoň polévkovou lžíci nebo dvě do polévek - myslím, že polévky je snesou všechny, možná i masový vývar. Když jsem měla bolesti žaludku - ze stresu nebo z bůhvíčeho - uvařila jsem si jednoduchou bramboračku s hrstí vloček. Působí jako blahodárný balzám na podrážděnou žaludeční sliznici. A jak jsem někde četla, pak vyzkoušela a osvědčilo se mi: proč mají třeba koně tolik energie? Protože "když jim dáte ovsa, oni skáčou hopsa". Tak to aspoň zkuste a nepřehánějte to s dávkováním. Pak si jich v jídle ani nevšimnete.
Vždycky je to možné, snad někdy trochu těžké a člověk to v té vyhrocené situaci, kdy je už úplně zdeptaný, vidí jako nemožné. Dobré je si uvědomit, že mám právo žít si svůj život a ne se nechat někým neustále vláčet a deptat, jen proto, že jsem "hodná, mírná a trpělivá", jak mi kdysi psali ve škole do posudků. Zažila jsem pár takových "toxických" týpků a měla jsem s nimi dlouho trpělivost a uhýbala, přizpůsobovala se, ale pak už přišla ta poslední kapka a byl konec. Jednou provždy a navždy. Nikdy jsem toho nelitovala. Jen se to má udělat hned, když cítíte, že ten vztah není v pořádku, čekání na to, že se dotyčný "změní" je jen ztráta času, který vám nikdo, a už vůbec ne on, nevrátí a nevynahradí.
Shrňme to.
Poškozený bude ještě čtvrtstoletí platit hypotéku. Tady se banka zahojí.
Zájem banky je, aby byla zastavovaná nemovitost ŘÁDNĚ pojištěna.
Bankovní úředník podepíše žádost o hypotéku a pojištění DOMU. Za to by měli v bankách padat hlavy!
Klient je vždy slabší strana.
Příklad: Já se třeba nevyznám v jističích. Jednoduše věřím odborníkovi, že mi elektřina nevypálí dům.
.
Neberu případy, kdy klienti výslovně odmítají jakékoliv pojištění. Ať si pak spí třeba pod mostem.
Může pisálek/poškozený sdělit jméno banky a pojišťovny?
Ano, máte velkou pravdu. Napsala jsem obšírně totéž. Hlavy úředních šimlů by měly padat. Opravdu se nemůžeme skvěle orientovat ve všech oborech a zejména zákonech atd. A tak, jak budeme věřit např. elektrikářovi, že ví, co dělá, tak by to mělo být i v případě úředníků. Ano, neznalost zákonů a nařízení neomlouvá. Ale bohužel hlavně běžného smrtelníka a dnes asi těžko může být každý zběhlý ve všech oborech a hlavně zákonech.
Pane, v jedné bance jsem pracoval. Úvěrový úředník dělal VŽDY pojištění do VÝŠE hypotéky.
Pak se nedivme, že klient nepozná co je správně.
Jako já věřím elektrikáři, že spravil jistič a dům mi neshoří.
Já si myslím, že (dovolte mi použít také velká písmena) že DOBRÝ ÚŘEDNÍK by měl klientovi všestranně poradit a UPOZORNIT HO NA VŠECHNA MOŽNÁ RIZIKA. Tedy v bance, realitce, na stavebním odboru, na odboru sociálních věcí... atd. Chápu, že je toho hodně a ne každý úředník se orientuje ve všech otázkách. Ale je tak těžké klienta upozornit na něco, připomenout mu něco, varovat ho před možnými riziky? Tak jako někdo trpí tzv. "syndromem bílého pláště" a je vyděšený a zmatený u doktora, někdo může trpět "syndromem úředního šimla/razítka", a i když dnes "všechno můžeme najít na internetu", jak můžete vědět, kam se ještě podívat a co si prostudovat? Když jako běžný občan, který neleží denně v četbě zákonů, nařízení, ... nevíte, že takové či onaké riziko vůbec existuje (teď nemyslím samotnou povodeň, ale pojištění domu u vody, kde ÚŘEDNÍK neupozorní a neprojedná toto hlavní riziko při uzavírání hypotéky nebo pojištění - jak je to vůbec možné?!), tak kam se máte dívat, kde si to předem zjišťovat? Snad se obracím na ODBORNÍKA, ne? Když jdu k doktorovi, tak si taky nejdřív nevystuduju lékařskou fakultu, abych věděla (pro jistotu) všechno. Když potřebuju zedníka nebo instalatéra atd., musím být v jeho oboru poučenější než on?? Přece banka, stavební úřad, pojišťovna atd. - ÚŘEDNÍCÍ v těchto oborech, by vám měli poskytnout VYČERPÁVAJÍCÍ INFORMACE, ne??
Podle toho co Zeman říkal -
tak už musel už být "pod vlivem"!
Že by zbytky Mynářova nákupu ?
Co je Zeman zač , o tom se přesvědčili sami novináři ! Tak sprostého prezidenta jako byl Zeman - za kterého jsme se museli
doslova stydět -
doufám že již nikdy nebude ČR mít !
Hlavně ať z toho není zase nějaká metanolová aféra! Jestli to pálej z nějakého vyjetého oleje... (Prosím bez urážek.)
Paní Kovaná, je hezké, že jste přispěli, ale ten, kdo přispěje ze srdce, to pak nepíše na diskusi a ještě tímto stylem, "jsem na rodičovské a máme 3 děti". Nejste určitě jediní. Lidé přispívají běžně a nemají potřebu se tím chlubit.
Ale zase je dobře, že to paní Kovaná napsala, protože spousta lidí, "co je na mateřské a má tři děti" a možná i víc dětí a dalších problémů všeho druhu, zejména finančních, a koho se tahle katastrofa nedotkla na jeho dosavadním způsobu života, si někdy může říct: "No jo, ale já nemám na rozdávání, sám/sama nevím, jak vyjít s penězma... atd.
Takhle si jen připomeneme, uvědomíme, že fakt můžeme nějakou tu bankovku přece jen postrádat a dát někomu potřebnějšímu, jednou i víckrát, nemusí to být velká bankovka, ale bude to velká pomoc, už třeba jen pro duši... jeho i naši.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
a já vidím, že většina neumí číst. Ani předchozí články o divence. Nakazila se něčím tady, ne tam. Tam se to. teprve projevilo.
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Paní Stařičná určitě číst umí a zřejmě svou otázku myslela tak, že brát tak malé dítě na tak dalekou cestu je poněkud předčasné.