Pokud se ženský tvar přirozeně nabízí, nevidím v to problém. Viz ministr-ministryně, mechanik-mechanička. V případech jako je host-hostka je ke zvážení nahradit hostku návštěvou, návštěvnicí. Je to o hraní si s češtinou, je dost pestrá. Pokud nechci použít slovo automechanička ani automechanik holka/žena, nabízí se v kontextu spousta variant, jak to celé obejít a ženu pracující v autoservisu neurazit žádným označením. Netřeba psát o tom článek.
Já tohle nikdy nepochopím. Tohle má mít zaměstnavatel ošetřené. Sama jsem kdysi pracovala v ženském kolektivu a setkala se s mnoha matkami. Některé opravdu byly nonstop na OČR, některé měly možnost hlídání. A pak tam samozřejmě byly trpitelky vlezdoprdelky, které samy chodily s horečkami do práce, aby ukázaly, jak jsou té práci oddané. To, že nakazí zbytek kolektivu a ten prostě zůstane s nemocí doma, protože je mu přednější zdraví, než “dobro” firmy. Tyhle trpitelky samozřejmě koukaly na všechny, co zůstaly s nemocí doma skrz prsty..
Všichni tu píšte o překladu, nicméně překlad je na naprostém začátku vytváření celého dabingu. Dabing se dělá takhle: překlad (scénář) jde do rukou úpravce dialogů. Ten “namontuje” repliky na pusu herců, aby čeština seděla délkou stejně jako originál. Také vychytá případné chyby, nesrovnalosti. Další osobou, která tento už upravený scénář dostane do ruky, je režisér. Ten samozřejmě při natáčení taky může ve scénáři leccos změnit. To už máte tři lidi, kterým to projde rukama. Překladatel, úpravce, režisér. A pak ještě dramaturgie. Název snad volí nakonec zadavatel dabingu.
Jsou fér a nefér zaměstnavatelé. V profesích, kde člověk musí něco umět, se asi nebude vyhazovat jako na běžícím pásu. Ale na místech, jako jsou supermarkety a ostatní práce, u kterých člověku stačí IQ 60, si to dokážu představit. To jsou místa, kde se nový zaměstnanci vždycky najdou. Stačí se znelíbit vedoucí a je to… Tyhle vážně neopodstatněné vyhazovy se prostě dít budou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Napadá mě jedna věc. Co kdyby se o takhle těžký případy prostě a jednoduše nechtěl nikdo starat? A taky že spousta zařízení nechce. Prostě nevezmou mezi své mírumilovné postižené agresivního jedince, který by jim naboural chod zařízení. A lze se jim divit? Ne. Ano, jistě jsou tací, kteří vnímají péči o těžké případy jako své poslání, ale je jich očividně málo. Jak chcete donutit psychiatry, pečovatele, aby se starali o tyto lidi? Když prostě nechtějí? Pečovatel si najde zaměstnání v ústavu pro běžně mentálně postižené a psychiatr si vybere být klasickým psychiatrem bez specializace na tyto případy.. takže znovu.. jak je donutíte, aby se věnovali agresivním dospělým pacientům?