Jednadvacetiletá Ta’Kiya Youngová, matka dvou dětí a se třetím v šestém měsíci těhotenství hovoří za vše.
A první mělo šest let. Takže rodila v 15. Článek má vzbudit lítost nad slušnou mladou maminkou v očekávání. Jen tak někde pod čarou se píše, že se pokusila zabít vozidlem policistu. A to že “jen” kradla je vlastně z nouze ctnost
Tendenčně psaný článek. To že kradla, opravdu není podstatnou informací. pokud opravdu chtěla autem přejet policistu, pak byl ohrožen na životě a bránil se. Další zvláštností je, že zde autor čĺanku může psát, že se jednalo o “černošku”. Tady to nikomu nevadí a není to rasistické. Ale nedej Bůh, aby napsal: černoch zastřelil bělošku. To už by rasistické bylo.
Proč prostě nelze psát faktické články bez zabarvení?
Pane Perdo, mám tak nějak pocity stejné jako Vy, v tomto případě mě nejvíc zaráží postoj a role otce dítěte. O něm se nemluví, on se neřeší, on jakoby neexistoval. A tak nějak podvědomě mám pocit, že právě on je klíčem k tomu všemu. Ta veterinářka byla přece normální máma. Nikde se nepíše, že u ní docházelo k zanedbání péče, k týrání děcka, navíc jak je vidět s malým žila u svých rodičů. O dítě se zřejmě doteď pořádně starala. Patrně došlo k rozchodu s jeho otcem, je jedno, proč, třeba s ním nemohla vydržet a patrně on ji chtěl vytrestat a o dítě se soudil. Chudák věděla asi, že proti němu nemá šanci. Dítě by vyrůstalo s její minimální účastí. Ten, kdo chce vzít mámě dítě, ten odstartuje lavinu událostí, která může špatně skončit. Jako tady. Jasně. Nikdo nic nevíme. Můžeme se jenom dohadovat. Podle mě chudák už neviděla jiné východisko, než to skončit. Nechtěla o syna přijít. Už spolu budou navždycky tam nahoře. Stačilo tak málo, stačilo, aby těn vysoce postavený úředník projevil lidskost, cit a srdce. A ti dva mohli žít.
Mluvíte mi z duše
Čemu přesně jste neporozuměla ta slově "třeba"? Prosím, viditelně označte.
Krom toho, pokud zabila vlastní dítě a spáchala sebevraždu, tak jednoznačně labilní byla a to tak, že velmi.
Třeba byla jen zoufalá matka svého jediného dítěte, o které ji chtěl bývalý partner připravit. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Bohužel. Dětem by se matky brát neměly a matkám jejich děti. Chlap absolutně nepochopí mateřskou lásku. On toho drobečka nenosil 9 měsíců pod srdcem, natrápil se hodiny bolestí u porodu, aby pak zažil ten nejsilnější okamžik a lásku, jaká vůbec existuje. Ve 40 letech, bez partnera a najednou bez toho jediného, co má naplnit roli ženy- matky, tedy bez jejího třeba vytouženého dítěte. Věřím, že ještě u soudu musela cítit kojením rozkousané bradavky, protože 3 leté dítě, to je fakt mamánek. Takže všichni ti, co ji tady teď soudí, zkuste si představit, že to zoufalství bylo tak silné, že se stala tragédie. A sorry, ale o svěření do péče by u nás neměli rozhodovat soudci, kteří často mají zaměření úplně jiné než rodinné právo, ale lidé z oblasti psychologie, sociální péče apod. Tyhle posudky u soudu často chybí, stejně jako nařízení rodinné psychoterapie, kterou by měly absolvovat všechny rozvádějící se rodiny, kde se partneři nemohou domluvit.
Ta naše spisovatelka je paradoxně z Havířova, dnes žije v Ostravě. A proto ví, že dnes Havířovem nejezdí ani kamiony, ani tranzitní doprava. Havířovem jezdí hlavně Havířováci a ten pseudoobchvat tento provoz nevyřeší. Naopak díky němu se tranzitní doprava v Havířově zvýší a ty kamiony přes Životice teprve začnou jezdit. Existují k tomu i studie, pokud by Vás zajímalo, jak se díky tomu zhorší život lidem v Havířově, ráda si s Vámi k tomu sednu. Jsem také z Havířova, jako vy.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Podobnou úvahu autorky můžeme ale přenést do dalších sportů. Asi si nemusíme představit, jak energeticky náročný je hokej, resp. příprava a údržba ledové plochy pro něj. A co třeba fotbal, zavlažování a hnojení trávníku nebo naopak likvidace plevele je pro přírodu také velmi zatěžující. A kolem rozsáhlé betonové plochy se sedačkami či parkovišti. O golfu ani nemluvím. Tolik drahocenné vody. A co teprve koupaliště a bazény. Kubiky a kubíky pitné vody, která slouží nejen k napouštění bazénu, ale také ve sprchách k následnému oplachu od chemie.
A takhle bychom mohli pokračovat. Ano, buď budeme ekologickou nebo konzumní společností. Ale ruku na srdce, není to jen o lyžování.
1 odpověď