Škoda, že fanoušci týmu (jakéhokoliv) neuvažují mozkem ale "srdcem". To ještě není nic špatného, ale účelové bagatelizování síly a kvality soupeřů a neopodstatněné jejich snižování jen proto, že nejsem z jejich hnízda, je krátkozraké a neuctivé. Ale jak bych mohl od českého fotbalového fanouška očekávat uctivost, respekt k soupeři a nedej bože slušnost.
Je to důsledek hloupého a nedomyšleného zákona, který říká, že sleva může být uváděna pouze z nejnižší částky, za které se zboží prodávalo posledních 30 dnů. Takže je potřeba si vytvořit umělým zdražením základnu pro výpočet úžasné 30ti, 50ti ...procentní slevy. U konzerv je to vcelku jednoduché, jelikož mají dlouhou trvanlivost. Na měsíc zvednu cenu o 100% a vůbec mi nevadí, že to nikdo nekoupí. Pak udělám 50% slevu a lidi se můžou přetrhnout.
Slyšeli jste někdo o tzv. efektu motýlích křídel? Bylo nám řečeno ve škole, že jakákoliv malinká změna v atmosféře může způsobit tím, že účinky se s časem násobí, katastrofu na jiném konci zeměkoule.
A teď rozum do hrsti. Jakýkoliv zásah do přirozeného plynutí světa ze strany člověka způsobí nějaký posun mimo dosavadní stav. To znamená, že fotovoltaické panely "pochytají" sluneční energii, která do té doby dopadala na zemský povrch a zahřívala ho. Větrné elektrárny zachytí přirozené proudění větru, které bylo součástí tvorby klimatu. Tepelná čerpadla se zemními vrty odebírají teplo "Zeměkouli" a tím mění zavedené přírodní pochody. Ale mnoho lidí si myslí, že obnovitelné zdroje jsou nevyčerpatelné a šetří přírodu. Myslím, že ne.
Jste všichni spadli z mimoprostoru? Vždyť to není tak dlouho (nevybavuji si kolik let, ale cca 10), kdy správy silnic jednotlivých krajů prováděli údržbu silnic svými silami a prostředky samy. Pak přišel "génius" a jeho spolugéniové prosadili, že údržbu budou provádět soukromé subjekty, na základě vysoutěžených zakázek, a že to tak bude lepší, modernější, levnější ... A hlavně se na veřejných penězích zase někdo patřičně přiživí. No a toto je výsledek.
Zákaz používání jakéhokoliv zařízení (auta, kotle, ledničky...), které byly kdysi pořízeny v souladu se zákonem, je nesmysl (možná by to mohl dát i někdo k soudu). Staré věci se samozřejmě časem opotřebují a musí být nahrazeny novými, a tady již může nastat ten moment, kdy nám někdo bude určovat, co si můžeme koupit, resp. co budou prodejci nabízet. Ale aby nám stát zakazoval používat námi pořízené a léta udržované funkční zařízení ve prospěch svého image je z mého pohledu zvěrstvo a čirý populismus.
Moc dlouhé. To je na škodu, jelikož to stejně nikdo nedočte.
Mě by zajímalo, co vlastně ti dnešní komunisti hlásají. To se nikde nedočtete. Jen samé výhrady proti tomu či onomu. Hlásají nutnost znárodnění? Konec soukromého vlastnictví výrobních prostředků? Rovnost mezi všemi lidmi (pracujícími i nepracujícími)? Zákaz podnikání? Zákaz vyjadřování svých názorů? Pokud to nějaký komunista čte, ať nám to vysvětlí.
Popsal jste to přesně pane Fico. V roce 1968 jsme kvůli vybočení z lajny "ruského socialismu" a prosazování jiného názoru narazili na vojska RVHP, protože jsme s nimi nedrželi správný směr. Po roce 1989 jsme se tomu vymanili a mohli jsme si dělat, co si občané svobodně zvolili. Jenže v roce 2024 jste se dostal k moci vy a od té doby už se zase prosazuje na Slovensku politika jediného správného názoru a to je ten váš. Proč vyhazujete ředitele kulturních institucí, proč rušíte veřejnoprávní média a převádíte je na společnosti, které vám budou zobat z ruky, proč vidíte ve všech, kdo s vámi nesouhlasí nepřítele, kterého je potřeba eliminovat? A navíc se snažite vetřít do přízně vojskům, která vás i nás v roce 1968 napadla. To je hrdé Slovensko?
To co popisujete je v podstatě vše správně. I závěr, že čas jsou peníze. Ale tady je asi základní problém v tom, kdo vám za váš čas ty peníze dá. Jestli pracujete někde, kde budete moci podle svého přání každý den pracovat o půl hodinu, či hodinu více, kterou vám váš zaměstnavatel zaplatí, pak vydělané peníze navíc můžete utratit v restauraci. Ale pořád jste někde musel trávit čas navíc. A nevím kolik takových pozic na trhu práce existuje.
Proti tomu v případě, že si sám uvaříte (a nakoupíte a vymyslíte jídelníček a umyjete nádobí a ... ) nemusíte nikde pracovat navíc, takže časově to vyjde nastejno, ale čas trávíte doma u vaření, které vás baví a to může být bonus. Pro toho, koho vaření nebaví nebo vařit neumí zůstává řešení stravování pomocí restaurace stejně jediné možné, bez ohledu na cenu a čas.
Ale zajít si do restaurace je stejně pro každého zážitek z toho, že se o mě někdo jiný postará a já nemusím nic, jen platit (právě za to, že nemusím nic dělat a někdo se o mě postará). Na to ale musí mít člověk peníze, které za to chce utratit.
Jen jedna drobná rada písalkovi tohoto příspěvku. Myslíte si, že ten román někdo celý přečte? NE.
A teď k podstatě věci. Doba jde sice dopředu, možná někdy v budoucnu možná ani děti nebudou chodit do kamenné školy a bude se jejich vzdělání řešit on-line. Ale to neznamená, že je to lepší pro rozvoj osobnosti a navazování kontaktů mezi vrstevníky. Bude to moderní, poplatné době a nikdo už nebude potřebovat taneční, vánoční besídku, třídní večírek ... Stačí, že si budeme na X vyměňovat statusy.
Bohužel pro mou generaci. Budoucnost lidstva ale asi nemá jinou cestu.
Takže to shrňme. Na elektrododávce si cení, že se s ní dá jezdit, že se do ní vejde nějaký náklad, že je tichá (zpochybňuji toto tvrzení při vyšších rychlostech, kdy převládá hluk aerodynamického a valivého odporu nad hlukem motoru) a že má velké zrychlení (to má, a je to dle mého názoru jediný neodiskutovatelný klad).
U užitkového auta mi ale nějak chybí to zásadní, což je ekonomická výhodnost. Můžou to podpořit svými solárními panely, které to posunou mimo realitu většiny uživatelů. Proto mě zajímá to, co jsem od tohoto článku čekal. Jak to vychází finančně oproti běžnému ropáku, pokud nemám soláry?
Dobrý den.
Já bych se odrazil od vámi napsaných slov:
"Ostatně nízké odvody na sociální pojištění nejsou jen doménou umělců na volné noze, ale obecně všech lidí, kteří pracují jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ). Málokdo si jako OSVČ platí vyšší než minimální odvody a v porovnání se zaměstnanci jde o velmi nízké částky. Pokud někdo pracuje jako OSVČ významnou část života, jeho důchod je či bude dost nízký."
Zdůrazňuji, že výše odvodů nad minimální povinnou mez je dobrovolná a není zakázána. Ale má samozřejmě své důsledky ve výši důchodu. Pokud si umělec nebo jakákoliv OSVČ nehodlá přispívat na vyšší důchod a platí jen minimum, proč je překvapený, že dostane na důchod jen minimum. Stejně tak dostane i instalatér, který platí minimální odvody. A píše tady někdo, že bychom měli podporovat instalatéry s nízkými důchody. Jako příklad si vemu vámi zmiňovanou Helenu Vondráčkovou. Určitě po celou dobu své aktivní kariéry netrpěla hmotnou nouzí. Pokud odváděla jen povinné minimum, pak dostane minimální důchod. Ale má asi dobře spočítané, že se jí oplatilo platit minimální odvody, aby si příliš nekrátila své příjmy, o kterých se mnohým ani nezdálo a pak si v důchodu bude živořit s minimálním důchodem a těmi několika naspořenými milióny.
Srovnejte s paní kuchařkou ve školní jídelně, která pobírala celý život minimální plat (přitom makala), takže nic naspořit na důchod nemohla a dostane taky velmi malý důchod. Neměli bychom jí podpořit? Vždyť přispívala celý život k tomu, abychom měli náš národ vzdělaný. Tak proč je důležitý jen umělec???
Dobrý den.
Když už se snažíte být ve svých výpočtech nákladů skutečně objektivní, tak vám k tomu ještě trocha schází. Náklady fixní (nesouvisí s najetými km) skutečně nezáleží na tom, kolik toho ujedete. Ale pak máme náklady variabilní, a ty už s najetými km souvisí. A na ty rádi všichni zapomínají nebo si je nechtějí připouštět. Jsou to náklady na celkové opotřebení vozidla závislé na ujetých km. Je to např. poles ceny vozidla díky najetým km, ojeté pneumatiky,olej, filtry, brzdy, stěrače, tlumiče, žárovky atd. atd.. Takže cenu 1 km ujetého autem je trochu složitější stanovit než jen započítat spotřebu paliva.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Všichni neustále naskakujete Konečné na její propracovanou strategii. Ona moc dobře ví, že jí většina národa nesnáší. Ale taky si umí dobře spočítat (a volbami to má ověřeno), že je tady dostatečná 5% menšina, která jí do dobře placených funkcí vynese (účel světí prostředky). A přízeň té 5% menšiny si udržuje právě těmi kontraverzními výroky vůči současnému establišmentu. Musíte si uvědomit, že její voliči zastávají názor, že za "komunistů" bylo líp, ačkoliv to neumí ničím podpořit a je to spíše tím, že tehdy byli mladí a neměli žádné povinnosti, byli zamilovaní, a jen se vlastně nechali živit rodiči a užívali si. Neumí oddělit, jestli to bylo obecnou kvalitou života nebo jen tím, že byli mladí a dnes nejsou, což je mnohem náročnější pro žití bez rozdílu systému. Dokud bude 5% nostalgických komunistů, bude si Konečná užívat statisíců korun za poslanectví v europarlamentu a také se bude snažit tu 5% menšinu udržet na své straně, což znamená se pro ně zviditelňovat a vtírat se jí do přízně kritikou všeho sočasného.