1. Objednání na stejný čas neznamená „ať si pacienti vyřídí pořadí mezi sebou“.
Nejsme ve frontě na banány. Můžete nás prosím objednávat jako v 21. století? A pokud vám systém dělá problémy, zkuste se vzdělat… třeba online.
Rád bych věděl, jestli je mám opravdu brát, nebo jestli vám jen došly jiné nápady. Jeden test nikoho nezabije. Na rozdíl od rezistentních bakterií.
Rok 2007 byl super, ale dnes už máme i jiné postupy než „tohle je z nervů“ nebo „zázračné antibiotikum všeho druhu“. Zkuste si někdy přečíst něco kromě titulků v čekárně.
Jestli moje návštěva skončí větou „Pijte čaj a lehněte si“, mohl jsem ušetřit váš čas a rovnou se poradit s babičkou.
Když přijdu s bolestí, rád bych místo odseknutí „No, to máte z obezity!“ slyšel, co s tím budeme dělat. A diagnóza „Vy si to namlouváte“ nefunguje, ani když ji řeknete třikrát.
„Sundat! Sednout! Dýchat! Zavřít!“ není metoda komunikace. Zkuste prosím „Dobrý den“, „Prosím“ a „Děkuji“.
Možná se vám nechce do podrobností, ale „rychlý pohled a recept“ není vyšetření. Aspoň poslechněte, co mi vlastně je, než mě pošlete domů.
Kdo tvrdi neco o letadlech, nerozumi bitcoinu. Dneska muzete vytezit bitcoin uplnou nahodou. Je to jako tvrdit, ze je pyramidova hra obchod se zlatem. To taky nema zadnou hodnotu. Penize taky ne. Nemusite jen kupovat, napriklad. Zadruhe, pokud je to zalozeny na vypoctu, tak ten se da x krat zeslozitit, vzhledem k tomu, na co ue pouzivan vypocwtni vykon, ano JENZE tolik energie neni v celem vesmiru.
No jenze nejdulezitejsi je, ze i kdyby nebyl jediny vytezitelny bitcoin , ta duvera v ten obchod pretrva a tak bude mit hodnotu stale.
Jen bude muset vylezt satoshi a predelat system potvrzovani prevodu.
Ale o tom je právě ten článek - složitost těžby bitcoinu můžete x krát zesložitit, jak píšete. Ale i když to x, o kterém píšete, bude prakticky libovolně velké, kvantový počítač si s tím hravě poradí, pokud nebude těžba tzv. kvantově odolná. A to není. A proto ta nervozita.
Úplně béžně nepŕijedou ani s balíkem i když jste doma a jen druhý den vám pošťačka hodí oznámení do schránky, že už nečekáte balík "do ruky", ale "na poštu"....
Ale pozor - ďělá tam i spousta schopných, zodpovědných a ochotných.
To ano, ale těm pošta hází klacky pod nohy. Měli jsme doručovatelku, která sama volala, zda budeme doma díky tomu vyloučila případné zbytečné cesty. Fungovala spolehlivě a rychle. Telefon si ale musela platit sama, za efektivitu ji nikdo neocenil. Nakonec to vzdala a od té doby nám prakticky nedoručují. Balík do ruky končí na poště.
A není to jedno, že ropa z Ruska neteče?
TAL plus se bude zanedlouho spouštět, do té doby vydržíme se zásobami.
Takže z toho budou mít druhé Vánoce maximálně tak proruští dezolé, ale my ostatní můžeme být v klidu.
Jedno to není. Cokoliv se stalo s Družbou se může stát i s TAL. Nechci ale spekulovat. Spekulací se vyrojilo hodně i tak.
Né pouze školní psycholožka do poradny se nedostala,delší setrvání nebo snad nucené ze strany matky by mělo zničující následky na duševním vývoji vnučky ale dá se to říct i jinak, paní učitelka měla moc dětí ve třídě tak udělala selekci těch dětí jejíž rodiče se nezúčastňovali sedánků oné učitelky
Je to, jak se říká. Není to o připraveností dětí na první třídu. Ale o připravenosti učitelů. U nás taky start první třídy dopadl neslavně a dítě se vracelo do školky. V PPP nám před nástupem nic neporadili. Alibisticky řekli, že to záleží na nás a zeptali se, co chceme napsat do papírů. Takže pokud paní Lence dítě zapadlo do systému, gratulujeme. Ale jiní i přes veškerou péči to štěstí mít nemusí a odklad je pak řešením (řešením, co se teď bude rušit). A ano, problém byl v přístupu. Dítě jsme ze školy brali traumatizované už po prvním týdnu.
Již před r. 89 jsem absolvoval školení týkající se cestovních náhrad. Přednášející z ministerstva financí uváděla příklad, kdy jistá dáma jako jako vedlejší nezbytné výdaje spojené s pracovní cestou přiložila 100 účtenek z WC à 0,50 Kč. Proplatit je nebylo možné, neboť z počtu účtenek vyplývalo, že služební cesta nemohla splnit účel, pro který byla naplánována.
Vtipná historka 🙂 Každopádně vztaženo na současnost - na služební cestu vysílá zaměstnavatel zaměstnance. Pokud svůj účel cesta nesplní, není problém zaměstnance ale zaměstnavatele.
Opravdu jsem tím, že nevlastním PC, MT, auto, 100let za opicemi a mám smutný život?😎já bych ani neřekl🤣🤣🤣jen mám oproti vám vlastníkům spoustu ušetřených peněz. Malá lekce matematiky. Náklady: PC: pořizovací cena cca 30tisíc, do pěti let zastaralý šunt, MT: pořizovací cena cca 20tisíc + paušál 500/měsíc za 5let, 30tisíc, do pěti let zastaralý šunt, auto: pořizovací cena 600tisíc + roční náklady cca 30tisíc takže za 10let + 300tisíc do deseti let zastaralý šunt. Suma sumárum za 10let PC: 2x30, MT: 2x20+30, Auto 900-200za které ho prodám, takže za 10let mínus 830tisíc.
Jasně. A zprávu jste sem psal na psacím stroji, že?
V čem konkrétně? Dám si tam jídlo, které buď šoupnu do lednice, do mrazáku, nebo si ho vezmu do práce. Co přesně dokáže ta Tupperware krabička lepšího?
Nehájím ani jednu stranu. Ale k vaší otázce - každý materiál má rozsah teplot, při kterých je bezpečný. Některé krabičky nesmí do mikrovlnky, jiné do mrazáku. Některé těsní a jiné zas ne. Do práce se hodí víc plast, do lednice a do mikrovlnky zase sklo. Některé jsou na pár použití, jiné zas vydrží dlouho. Tupperware krabičku jsem používal, byla silikonová a po vyprázdnění se dala splácnout, takže cestou domů nezabírala prostor. Používám i re-krabičky, ale ty nesmí do mrazáku ani do mikrovlnky. A nesmí se z nich jíst, pokud je plánujete vrátit. I přesto mají svůj účel - na přenesení jídla z restaurace a následné vrácení.
Mne se stalo (myslim, ze mi bylo 15 let), ze tata neco zavaroval v papinaku, ale zapomnel na to, z papinaku se vyvarila vsechna voda a on “explodoval” zrovna ve chvili, kdy jsem sla kolem. Nastesti se nerozletel na kousky, ale odletela mu poklicka az na strop a za ni hromada varicich strepu. Zasahlo me to do obliceje, ale celkem mirne, ani jsem nemusela k lekari. Ale i tak to byl hrozny zazitek. Pak jsem se nekolik let bala papinaku.
Te servirky je mi moc lito. Snad se z toho dostane bez nasledku.
To se stalo spoustě lidí. Staré tlakové hrnce neměly pojistný ventil a proto s nimi v dospělosti má leckdo strach vařit. Moderní hrnce mají silikonovou ucpávku, která v případě přetlaku vyletí a vypustí tlak.
5
Sledujících
5
Sleduje
5
Sledujících
5
Sleduje
A jinak jste v poho? Váš stav je . . .
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen abych doplnil - zcela zdráv. Souhrn uvedených bodů je jen ironickou odpovědí na pravidla chování pacientů. Ty sice mohou být trefné, ale jsou neprofesionální a urážlivé. V ordinaci se chovám vždy slušně. Naopak jsem se setkal s neprofesionalitou doktorů. Typicky, že je na stejný čas objednáno mnoho pacientů, nebo že lékař předepisuje bez vyšetření. Svého času a zdraví si vážím a toto mě štve. Proto jsem sepsal podobně ironické body. Nezamýšlel jsem kohokoliv urážet, ale ukázat, že i pacienti mají právo na názor.