Vypravil jsem se do úkrytu hlavního drogového kartelu v Ciudad de México, abych nafotil vyznavače kultu Santa Muerte – patronky gangsterů. Bylo to místy děsivé a místy překvapivě vřelé.
Jaro je v plném proudu, a to kromě rozkvetlých květin znamená, že se v přírodě i ve městech začínají objevovat mláďata divokých zvířat. Obzvlášť na ptáčata můžete narazit všude. Přečtěte si, jak poznáte, kdy je ptáče v nouzi a potřebuje pomoc, a kdy mu naopak vaše pozornost uškodí.
Češi vymysleli řadu zajímavých věcí, ať už jsou to kontaktní čočky, první záchytná protialkoholní stanice na světě nebo léky na opary. Jedním z posledních českých vynálezů, který může změnit život milionům lidí po celém světě, je lék na Alzheimerovu nemoc. Ta postihuje hlavně starší lidi a počet nemocných se bohužel každoročně zvyšuje. Za vývojem léku stojí Martin Tolar, český lékař a vědec žijící v USA. V rozhovoru pro České důchody popsal náročné začátky výzkumu nemoci i stavy euforie při úspěchu, na který čekal dlouhá léta.
Mikroplasty si nacházejí cestu do našeho jídla, vody a „konzumujeme“ je i pouhým dýcháním. Může jít až o 50 tisíc mikročásteček za rok. A nikdo zatím příliš netuší, co tyto neviditelné kousky plastů udělají s lidským zdravím nebo planetou.
Stává se vám, že si čtete motivační citáty na internetu, anebo na vás koukají z knížky, ale něco vám na nich nesedí? Pokud ano, pochybujete správně. Řada neprofesionálních koučů a motivačních guru nás totiž krmí polopravdami či mýty, jak vysvětluje ve své knize Motivační lži kouč Steffen Kirchner. Pojďme si vyvrátit tři rozšířené motivační lži.
Richard Holický (72) cvičí jógu už téměř půl století, protože mu spolu s meditacemi a zpíváním manter dělá náramně dobře. Zdraví považuje za nejcennější životní kapitál, takže se snaží každý den alespoň protáhnout. A doporučuje to i všem ostatním. „Můžete mít tři baráky, dvacet milionů, ale když budete ležet v nemocnici, tak k čemu vám to je?“ říká v rozhovoru pro Magazín Antilopa.
Nespokojenost v práci se dá určitou dobu utlumovat, pokud pobíráte slušný plat nebo nacházíte smysl v ostatních částech svého života. Jenže když vše dobré zastíní pandemie, nejistota kvůli válce a rozkolísané ekonomice nebo obavy z klimatických změn, vzniká podhoubí, z něhož vyrůstá neúnosná frustrace. Hlavně u mladých lidí, kteří začínají objevovat fenomén tiché rezignace v práci.
Nemám moc ráda svatby, raději chodím na pohřby, přijdou mi takové upřímnější a hlavně konečné. I když se jdete na poslední rozloučení třeba jenom přesvědčit, zda je dotyčný opravdu mrtvý nebo jen ze slušnosti, většinou si na zesnulého vzpomenete v tom lepším světle. Kdežto svatba, to je jiná káva. To je záležitost plná stresu – od začátku až do konce. Proto jsem se rozhodla, když už se i u mě našel dobrovolník, co se rozhodl mě požádat o ruku, že šaška nikomu dělat nebudu.
Důsledky klimatických změn můžeme už dnes pozorovat na mnoha místech, ať už jde o sucho, stoupající hladiny oceánů nebo extrémní počasí. Je proto nutné, aby se svět spojil a začal razantně řešit vypouštění emisí. Nám v Česku je momentálně nejblíže chystaná legislativa Evropské unie nazvaná Fit for 55. O co jde a jak to se změnami klimatu pomůže? V rozhovoru pro Magazín Antilopa o tom hovoří Petr Holík z projektu Fakta o klimatu, který sdružuje experty z přírodovědy, informatiky, pedagogiky a dalších oblastí a zprostředkovává současné vědecké poznání o změnách klimatu.
Na téma mladí lidé, zejména mileniálové, byl už napsaný nejeden článek. Upřímně, většina z nich není pozitivní. Jsem milenálka. A chci vám ukázat pohled z druhé strany.