Zjednodušit územní plánování a stavební řízení. Začít masivně investovat do jeslí a školek. To jsou dvě zásadní věci, které by porodnosti výrazně pomohli. A když už finanční podpora, tak by se měl pravidelně valorizovat rodičák - mladí rodiče potřebuji největší podporu když jeden z nich nepracuje, což daňové úlevy moc nevyřeší. Navíc jde o další zapleveleni a zneprehledneni daňového systému.
Špatná analýza. Je úplně jedno jaká je poptávka. Jediné co je pro pokles cen důležité je, aby nabídka bytů rostla rychlejším tempem, než poptávka po nich. Masivní výstavba zároveň utlumí nákup prázdných investičních bytů, protože se to přestane vyplácet. Základem je výrazně zjednodušit územní plánování a sebrat tak obcím možnost do výstavby kecat. Pokud se pak zjednoduší i stavební řízení, tak se trh o zbytek postará. Všude, kde je problém s cenami bydlení je na vině regulace a s ní spojené NIMBY.
Dost nesmyslný nadpis. Ano, stárnutí populace je v Japonsku obrovský problém, ale ten propad za Německo s tím moc nesouvisí. Jediný důvod proč se to stalo jsou velmi rozdílné sazby ECB a BOJ, což výrazně oslabuje jen vůči euru. Jak bude inflace v Evropě klesat a s tím i sazby ECB, Japonsko půjde zpět na třetí místo a Německo na čtvrté.
Navýšení mělo být poměrné pro všechny, kteří rodičák v současné době pobírají. Udělat hard cut-off na jednom datu je dle mě docela prasárna. Stačilo zdanit víno a bylo by na rodičáky. Ale to by si Lidovci a moravská lobby musela ujasnit priority, jestli je důležitější podpořit rodiče malých dětí, nebo chlast.
Tady se zase sešlo expertů na letectví 😄 Abych vyvrátil pár nejběžnějších mýlek:
1) Důchody jsou financovány z průběžného systému důchodového pojištění, ne z rozpočtu ministerstva obrany
2) F-35 nejsou žádný luxus, ale standardní výbava letectev států NATO i nečlenských spojenců jako je Austrálie, Korea, Japonsko.
3) Gripeny jsou levnější v krátkém období, v dlouhém je to diskutabilní ale je to úplně jedno. Máme závazek vydávat na obranu 2% HDP, tudíž za něco ty peníze utratit musíme. Experti ministerstva obrany vybrali F-35, koupíme tedy F-35.
4) F-35 vyrábí jeden výrobce na světě, potenciálních zájemců jsou hromady. Je tedy logické, že silnější pozici ve smluvních podmínkách dodání má výrobce.
Nechápu komentující. Když se dá brzký termín, tak se tomu smějí, když se dá pozdní termín, tak všichni nadávají, proč to není dříve. V téhle zemi se člověk fakt nezavděčí. Jinak samozřejmě, že to bude mít zpoždění. Všude na světě má výstavba vysokorychlostních tratí zpoždění - u projektů tohoto rozsahu se tomu prostě vyhnout nelze. To ale není důvod pro to nestanovit si ambiciózní cíle.
Není mi úplně jasné, co si Izrael od těchto operací slibuje. To, že ideologii není možné vojensky zničit se přesvědčili Američané ve Vietnamu, či Afghánistánu a Izrael teď jen opakuje ty samé chyby. Jediné čeho dosáhne je větší radikalizace pásma Gazy, ztráty mezinárodní kredibility. Pokud pásmo Gazy opustí, hamas se znovu vzchopi, či tam vznikne jiná teroristická organizace. Pokud ho bude okupovat, uváže tam obrovské zdroje na desetiletí. Přijde mi, že ať už Izrael teď udělá cokoli, odejde ve výsledku poražený. Jediný, kdo na to vydělá, je Netanjahu a jeho vláda.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Zajímavé jak tu komentují jen lidé co na NF nikdy nestudovali a nic o ní neví. Za docenta Schwarze to byla nadějně rozvíjející se fakulta se spoustou zajímavých učitelů. Ti však byli za krále Ševčíka vyštípáni a místo nich nenastoupil buď nikdo (tj. spoustu fajn předmětů zaniklo) nebo nastoupili jeho méně schopní a zajímaví kývači. S tím přišel brutální pokles zájmu o studium na NF, problémy s akreditacemi atp. Ševčík tedy kdysi prosperující fakultu totálně rozvrátil a zničil její pověst na hodně dlouho dopředu. Škoda.
1 odpověď