V historii byly takové obranné linie vždy k ničemu a pak se vedly učené diskuze nad příčinami selhání
To není úplně pravda, pokud došlo že se muselo o obraně linie bojovat. I dnes na ukrajine je fronta stabilizovaná v místech silné opevnenych liniích. Selhali tam kde je obešel útočník nebo kde je totálně rosekal absolutní leteckou převahou.
Problém je ale v tom, že nemalá část Maďarů Slovákům i tuto roli upírá a tvrdí, že byli "niktoši", jakkoli je jasné, že v Horních Uhrách byli mnozí z řad Slováků v úřadech měst či správě panství... Dokazují to městské knihy některých středoslovenských měst, kde jsou vedeny záznamy v místních dialektech předcházející pozdější slovenštinu. Stále u maďarských nacionalistů rezonuje přísloví Tóth nem ember, tedy Slovák není člověk. Když jim člověk argumentuje tím, že jazykem královského dvora a úřadů v uherském království byla latina, posílají leda smajlíky a prostě to nechtějí brát v potaz. Nelze se pak divit, že reakcí je druhý extrém na slovenské straně...Bohužel Maďaři se s Trianonem nesrovnali, ani z něj nepoučili...
No ani se jim nedivím, že se s Trianonem nesrovnali i když prohráli válku bylo to i na tehdejší dobu nespravedlivé sebrat i maďarsky mluvicí území. Češi se nesrovnali s Mnichovem, který byl víceméně odčiněný v tom je Trianon mnohem horší. Že Slovákům upírají maďarští nacionalisté historii je věc nacionalistů. Slováci mohou vzpomínat své slavné rodáky a slavné okamžiky Uherské historie na, kterých měli svůj podíl a věřím, že se najde i dost Maďarů co se nakonec přidá. Nakonec i slovenský znak vychází z Uherského. Jsou potomky lidí, kteří byli součástí Uherské historie. Je to lepší než fantasy králové prastarého Slovenského štátu.
Slováci by měli přestat vymýšlet prastaré Slovenské krále, kteří nebyli ani Moravští ani Čeští. Slovensko má na co navazovat, ale podle mne je to především Uherská tradice, která nebyla jen o útlaku. Mnoho významných Uherských osobností mělo své kořeny a původ na Slovensku. Většina památek vznikla v době Uherského království a Slováci na tom mají svůj podíl. Lepší jen být pyšní na to co Slováci reálně v době Uherské vybudovali, než si vymýšlet mýtické Slovenské krále.
Správně se měl nový mnohonárodnostní nástupnický stát R-U jmenovat
Česko
Moravsko
Slezsko
HornoUhersko u
Republikou
Správně se nemělo R-U rozpadnout jen federalizovat. ČSR bylo R-U v malém, zdědilo všechny jeho problémy a ztratilo jeho výhody a lety budované trhy. Menšiny v ČSR se dostali do horšího postavení než menšiny v R-U.
Tak soudružka Konečná je demagog na druhou stranu myslet si, že každý podnikatel je Baťa je taky trochu mimo. Plno kšeftuje s dotacemi, část je přisáta k prsu státních zakázek a plno gaunerů typu Babiš co se záhadně dostali k majetku atd. Samozřejmě čest výjimkám. První problém ČR je narovnat tržní prostředí, odbourat nesmyslné typy dotací, druhak jak se rozděluje víc jak 2 bil. státního rozpočtu to fakt není málo a nepadne to jen na důchody. No až tohle bude srovnané může se otevřít debata o progresivním zdanění.
Zde si můžete podívat jaké jsou průtoky z grafu je hezky vidět, že zatím je situace OK, ale pořád stoupá. Odkaz
Odkaz Tady přímo Malš pokud by Vás zajímala je tam vidět jak rychle šla voda z 2 kubíků na 14 a stejně tak rychle může jít voda ze 14 na 200. V roce 2013 jsem to dvou hodin kontroloval průtoky a víceméně stabilní první stupeň. A v 5.00 už mi zvonil telefon byl třetí stupeň.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Zde si můžete podívat jaké jsou průtoky z grafu je hezky vidět, že zatím je situace OK, ale pořád stoupá. Odkaz
Pokud na povodňovou situaci v ČR nahlédnu se selským rozumem vidím mezi dnešní situaci jak nam ji podávají meterologové a situaci při povodních v roce 1970, 2002 a 2003 zásadní rozdíl. Zatím co v roce 1997 byly dlouhotrvající srážky v povodí Odra a v roce 2002 a 20013 v povodí Vltava a tím se srážky soustředily do jedné oblasti, předpovídají dnes meterologové původně srážky pro Moravu a později i pro Čechy. Navíc dle předpovědí meterologů měly srážky od pondělí ustát. Je tedy zřejmé, že povodně z roků 1997, 2002 a 2013 zdaleka nenastanou. Nechápu tedy ten poplach ve všech sdělovacích prostředcích. Nezdá se, že by se situace navzdory předpovědím vyvíjela nějak extrémně.
Tak lepší poplach než to zanedbat při nejhorším to bude jen takové cvičení. Pamatuji si rok 2002 den předem to vypadalo, že je po všem a druhý den ráno se zvedla voda a v poledne už jsem neměli most. To pak jde rás na rás a co člověk nemá nachystané už nedohoní.
To je naprosto nesmyslná úvaha člověka, který si přečte par knih a usoudí, ze. všechno bylo jinak. Jeho svět je prostý jako čerpadlo. A hlavně patří nám bílým. Korektnost, což je synonymum pro slušné chování, byla vždy konzervativní hodnotou. Je dnes móda to cpát levicovým politickým hnutím. Čeští konzervativci jsou silne poznamenáni vládou českých komunistů a v podstatě vyznávají podobné hodnoty. Ty byly u nás vždy trochu nahnědlé. Rasismus a pohrdání jinými v tom nechyběl. Autor nemá sebemenší představu o tom, co kolonialismus obnášel. Vychazi z části okrajové britské literatury, která si glorifikuje sama sebe a je jednoduchá v úvaze, co je špatné je levicové , co je dobré je pravicové. Je to jenom převracení komunistické blbosti, která postupovala stejně jen s opačnými znaménky. Je to jen další ukázka pokleslého, nevzdělaného a zabedněného myšlení v postkomunistickém blbákově. Nekonečný proud neskutečně povrchního uvažovaní.
V článku je napsáno, že dekolonizace byla uspěchaná, nezodpovědná a vedla k chaosu a krveprolití pro nedostatek místních elit. Na tom není nic rasistického prostě ve státě musí být kompetence a zralost na samostatnost. Stejně tak uvažovali jiné státy o nás a stejně tak pomohlo Slovensku spojení v ČSR tuto zralost nabít, aby se mohlo dále osamostatnit. To je pragmatizmus a chod věcí. Nemyslím, si že Afričané nemají právo na svůj stát. Ale bez dostatku učitelů, inženýrů účetních to prostě nebude fungovat a už vůbec ne v etnicky heterogenním navíc smíšeném prostření kde je příslušnost ke kmeni nebo etniku nad příslušností ke státu. Dekolonizace byla uspěchaná. Můžeme se bavit o tom zda byla samo osobě v pořádku v pořádku, ale nelze poměřovat raný novověk prismatem 21. století kdo byl silný tak se tak choval. Stejně tak tam kde byla lokálně silná jiná etnika bylo naprosto běžné, že např. Arabové zotročovali Evropany.
To je právě to vaše povyšování. Kolik měli laureátů Nobelovy ceny ve státě Andora, či v Monackém knížectví? Ani jednoho. Kolik tam je nepostradatelných lidí? Dyk v těch státech nejsou ani vysoké školy. Máte věru ale pokřivený náhled na svět.
To není povyšování, v roce 1918 měli jsme v tu chvilku dějinné štěstí, že jsme tu měli experty pro řízení ekonomiky, učitele atd. tak jsme zvadli samostatnost. To není o tom, že jsme chytřejší, ale pouze o tom, že zde byly podmínky tu technokratickou třídu vychovat. Slovensko na počátku své existence nemělo učitele, inženýry atd. a dnes je již má. Každá země potřebuje odporníky, kteří se budou podílet na jejím řízení. A nemá to nic společného s Nobelovou cenou. A bylo nezodpovědné jim dát koloniím samostatnost dokud neměli vychované kádry a z toho vznikl ten chaos. Prostě nejde řídit cokoliv bez účetních, úředníků, učitelů atd. A je mi úplně buřt jakou má kdo barvu a odkud je v tom státě musí být kompetence to je vše.
S německým světem jsou České země spjaté tísíc let, to přece není otázka současnosti.
To nerozporuji, jen jsem chtěl popsat současný ekonomický vztah a model s Německem má některé koloniální rysy. A ač to není nejlepší možná pozice pro ČR, není to žádné vykořisťování a i pro českou ekonomiku a společnost z toho má výhody. Využívá se pracovní síla, která se zaplatí za odvedené hodiny, ale přidaná hodnota vzniklá českou pracovní silou je realizována v Německém HDP. Ale zůstává, zde část know how, které se pak uplatní v ryze českých firmách.
No to je krávovina, současné, ale i bývalé koloniální země na nich bohatli a některé stále bohatnou, tak ty země by se měly ekonomicky podílet na zabránění migrace! Oni bohatli tak ať nesou důsledky a nechtějí i na ostatních nekoloniálních zemích nespravedlivé přerozdělování ekonomických migrantů!
To článek nevyvrací, ano koloniální mocnosti bohatly nicméně kolonie díky tomu také prosperovali. Bylo to nespravedlivé ano bylo. Ale do dnes je většina infrastruktury, velkých budov z koloniální éry. A myslím, že to pořád bylo lepší než chaos a občanské války a zhrocené státy z uspěchané dekolonizace. Dnes jsme také v podstatě do jisté míry kolonie Německa, ale není to uplně fér. Ale bez německých investic by to bylo mnohem horší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To není úplně pravda, pokud došlo že se muselo o obraně linie bojovat. I dnes na ukrajine je fronta stabilizovaná v místech silné opevnenych liniích. Selhali tam kde je obešel útočník nebo kde je totálně rosekal absolutní leteckou převahou.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nezachrání ale zvýší to o nějaké procento efektivitu obrany za minimální náklady oproti ostatním zbraním.