Vzorky z Marsu je dost obecný pojem. Primárně by se o ně nejdříve zabýval astrobiolog, zda v nich není život či se nejedná přímo o vzorek života. Až poté by se to dalo geologovi.
Při upřesnění otázky na "vzorek hornin," to bude rovnou geolog. Ale říci jenom vzorek z Marsu? To může být naprosto cokoliv.
Máte ve dvou úlohách špatný překlad. V druhé úloze jste špatně přeložili čtvrtek na úterý, čímž došlo ke změně správné odpovědi ze soboty na čtvrtek.
A nakonec v úloze, kde máte spočítat součet od 1 do 100, tak v odpovědích máte anglický způsob psaní tisíců, kromě správné odpovědi. V českém jazyce se píše 50 500 a v AJ se píše 50,500. Pro desetinná místa se v AJ používá tečka.
Takže prosím, když kopírujete test z anglických stránek, tak ho aspoň nechte zkontrolovat překladately a odborníky, děkuji.
Mám otázku. Jak to bude se zaměstnanci? Nemyslím přímo Lídlu, ale i těch, kteří pracují v menších obchodech v tom Lídlu. Přece jenom, často se využívají i brigádní síly jako výpomoc v daných obchůdcích i v samotném Lídlu. Ti určitě nebudou moci po 1,5 hodinách vyjet a znovu zaparkovat. Nebo snad budou mít neomezené karty? A co když jim to dané auto odtáhnou, neb Lídl zapomněl, že se jedná o auto jejich zaměstnance či zaměstnance z jednoho obchodů, co Lídlu platí nájem? To jsou docela důležité otázky.
Od řeky k moři, nechť je území Izraele, neb je to jediná svobodná demokratická země v oblasti.
Palestina nikdy nebyl stát. Stát má chránit své civilní obyvatele, což Palestina nikdy neudělala. Tak až bude Palestina podrobena Izraelem, tehdy budou civilisté v Palestině chráněni demokratickým a svobodným státem Izrael.
Pro info, v Izraeli též žijí muslimové, kteří respektují zàkony Izraele a dokonce slouží v její armádě.
Takže od řeky k moři, to vše pro Izrael.
Připomíná mi to sufražetky ve Velké Británii. Ony taky ničily majetky, křičely atd. ve jménu práv žen. A každý z hodin historie ví, jak to dopadlo. Nový Zéland zavedl rovnost žen s muži roku 1893, Československo roku 1920 a Velká Británie až roku 1928.
Takže sufražetky prodloužili dobu k získání rovnosti o 8 let oproti ČSR a dokonce o 35 let oproti Novému Zélandu.
Co víc k tomu dodat? Násilí je holt často ta nejhorší možnost, neb i z lidí, co by vás podpořili, dělá vaše nepřátele.
Klasické jednání demokratických zemí. Něco lidem škodí, tak to zdaníme, abychom získali více peněz a zároveň lidi naučili to nekupovat. Přitom, nebylo by jednodušší obyvatele školit o tom, že dané věci jsou nezdravé a co to s nimi udělá? Dále je učit k lásce ke sportu atd.
Ale né, demokratické státy vždy půjdou cestou zákazu a danění. Ať se pak nediví efektu Norimberských trychtýřů (viz Hospoda).
Upřímně, nejraději bych vystřihnul tu moderní část a nechal jen tu z 18. století. Je mnohem lepší, aj herecky.
První epizoda zatím byla velmi historická. Je vidět, že na tom spolupracují historikové. Je pravda, že bych vytkl nepřítomnost němčiny. Leč český stav, tak by i tak mluvil německy, minimálně mezi hosty a cizinci. Ona čeština byla dost póvl v dané době. Ale chápu, že by se divákům nelíbilo číst titulky. Šlo by to zařídit tak, že při prvním setkání by Damián začal mluvit německy. Vypravěč by řekl, že Damián si uvědomil, že mluví s poddanými a začal by pak mluvit česky. Tím by se hned řeklo, že němčina v 18. století je pro diváky rovnou dabována v češtině.
Je to jenom detail.
Ještě bych zmínil hoření svíček ve dne, což by se nedělo, bylo by to, jako byste svítili ve dne. Prostě plýtvání voskem.
Každopádně, jsem zvědav, co si režisér vymyslí. Zajímavá by byla reakce Damiána na kávu/čaj/cukr/horkou čokoládu. V 18. století to byly velice drahé komodity, jako dnešní kaviár nebo dokonce auto.
Ale upřímně, ty scény ze současnosti mě tam spíše obtěžují. Je to takové klišé. Sirotek, který se musí starat o malou firmu po rodiči a neustále mu/jí někdo hází klacky pod nohy. Nepřipomíná vám to Slunečnou, jen s marmeládou? 😅😹
Napíšu svůj názor.
Hlavní problém vidím v tom, jak byla parkoviště u sídlišť naprojektovaná. V době projektování si nikdo nemyslel, že by každá rodina měla auto, nedejbože dvě a více. Holt doba za komunismu.
A teď na to sídliště doplácejí a obce s tím nechtějí nic dělat. Stačí jen to parkoviště zvětšit, prodloužit atd. No a když přijedete k večeru a chcete zaparkovat, tak není kam.
Je to problém infrastruktury, který se desetiletí neřeší a moc se řešit nebude.
PS V zimě jsem jednou omylem zaparkoval na místě pro invalidy. Byl večer, všude plno a vidím 3 volná místa pokrytá sněhem, tak jsem tam zaparkoval. Ráno jsem u prvního místa uviděl značku, že tyto 3 místa jsou pro invalidy, takže jsem s hanbou odjel do práce. Od té doby si na to dávám bacha. Jo, kdyby tam nebyl ten sních, tak hned vidím tu malbu a neparkuji tam.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Už jsem si všimnul rok zpátky, že zmizelo omezení pro lidi s prenatální vývojovou poruchou, které tam v zákoně bylo od roku 2011.
Je fajn, že již můžeme s vysoce funkčním autismem, tedy přesněji s poruchou autistického spektra, jezdit legálně po silnicích. Daný zákon byl diskriminační, proto většina vysoce funkčních autistů, jako já, se nenechalo diagnostikovat (stejně tam jsou roční lhůty na diagnózu), aby mohli v klidu jezdit. Takže na silnicích je dost lidí s PAS.
Takže konečně!
1 odpověď