Irsko je daňový ráj ... proč by měli firmy danit u nás 19% když můžou danit v Německu 15% a nevím jestli ještě, ale v Irsku měli 12.5% ( mají to snad zvýšit také na 15% ) Jakmile firma přeroste nějakou velikost, kdy se jí to vyplatí, tak prostě daní jinde.
Dále míra zdanění práce a potom ještě DPH způsobuje, že celková daňová zátěž v rámci celého řetězce ( daně, zdravotní pojištění, sociální pojištění, odvody, DPH atd) je někde skoro 70% z hrubých příjmů ... což v praxi prodražuje celý řetězec, protože ti co vyrábí, ti co převáží i ti co prodávají mají zaměstnance a ti musí nějak žít ... Takže potom všechno je dražší. Máme šesté nejvyšší daně v rámci OECD ... v USA je daňová zátěž práce někde kolem 22% a něco jako DPH tam mají od 0 do 10% ... proto je tam všechno levnější a lidi nemají morální problém odvádět daně.
Naše strana a vláda už to např. přeťápla u cigaret, kde je brutální dovoz z ciziny, takže výběry z daní klesají. Takže ať se nediví že kdo může tak jde do šedé ekonomiky a nebo dováží načerno odjinud, protože to co předvádí naše vláda je těžce amorální a ještě to chtějí zvýšit. Viz další plány na zvyšování daní z nemovitostí a další daně... kdo chce moc nemá nic
Je smutné, že prováděcí dokumentace byla povinná od dob Rakouska-Uherska a teprve po roce 1989 bylo prolobováno její zrušení. Důvodem byli peníze a hlavně větší zisk pro projektanty.
PS. Než někdo bude tvrdit opak, tak k todinŕ u domu z roku 1894 a druhému z roku 1926 mám kompletní projektovou dokumentaci a dnešní projektanti jejích kvalit veskrze o parník nedosahují.
Mám původní dokumentaci ke svému domu z roku 1911 a s tou současnou se to opravdu nedá srovnat. Dřív totiž ti co se na stavbě podíleli byli řemeslníci a své řemeslo dokonale ovládali. Nepotřebovali rozkreslený každý detail. Také dostupný materiál nebyl tak homogenní jako dnes .. Dům postavili na základě několika málo ideových výkresů, kde byly základní údaje a stačilo to. Detaily řešili podle svých zvyklostí a zkušeností. Dodnes to stojí.
Zajímalo by mně jak stavba sama od sebe za několik let změní charakter svých tepelných ztrát. Stejně to někdo bude posuzovat jenom podle toho co vyčte z projektové dokumentace / DSPS a nacpe pár čísel o plochách a tepelné propustnosti do jedné velké excelové tabulky. I kdyby se překlasifikovalo co je A B C ... tak pořád tu bude číslo ve W/m^2 .... a stejně nejpřesnější je vzít fakturu za jeden rok a vydělit spotřebované kWh podlahovou plochou celé PENB jsou stejně jenom přesné součty nepřesných čísel. Fušeřinu a tepelné mosty to neodhalí
Inkluze byla zavedena v době Babišových vlád. Nevím jak u vás, ale u nás nemohou už skoro rok sehnat referenta stavebního úřadu, protože nabízí 24 tisíc mzdu. Stejná situace je i v ostatních oborech. Státní zaměstnanci ( tedy aspoň u nás) opravdu nemají na růžích ustláno.
Mně je jedno kdo to zavedl, za mně inkluze se ukázala jako drahý experiment, který má negativní vliv na celkovou kvalitu našeho vzdělávání (vidím na vlastních dětech) a mělo se s tím něco dělat. Znám pár lidí co funguje ve státní správě a podle toho co povídají provádí naprosto neproduktivní činnost, ale musí jí dělat, protože to tak je nařízeno zákonem. Já jsem technik, nejsem právník a nevím jak moc je složité udělat někde tlustou čáru a místo toho aby se systém obaloval a bobtnal, tak než něco upravovat, tak prostě to od nuly udělat znovu a lépe. Ve Francii se dokumentace pro stavební povolení vejde na 10-15 listů A4, ve městě o velikosti 100tis obyvatel jsou na místním stavebním úřadě 2 lidi a stavební povolení RD obvykle zvládnou vydat do týdne. Proč jsme se zasekli s procesama v Rakousku-Uhersku ?
Je jich hodně. Např. místní magistrát se stal odkladištěm manželek regionálních politiků ... dole na přepážkách úředníci pracují, nahoře je leháro.
Kdyby se zrušil nesmysl názvem inkluze, tak je školství efektivnější, může lépe vzdělávat ty co na to mají a nebude tam tolik asistentek pro ty co na to nemají
V Liberci je MHD suverénně nejpomalejší, nejhorší a nejdražší forma dopravy po městě.
Autem jsem v práci za cca 10 minut, na kole za 30 minut, pěšky to dám za cca hodinu a 10 minut MHD hodina 15 minut ... a to bratru za 34Kč ... při přepočtu na 1km normální trasy to je skoro 6Kč/km ... to vychází na auto co žere 16l/100km ...
Lidé reagují na situaci kdy se necítí bezpečně před držiteli zbraní a zároveň nežijí v naivní představě, že je stát ochrání.
Excesů kdy držitelé zbraní obrátili zbraň proti občanům je dost. Uherský Brod, Ostrava, FF UK. Je na “spolku přátel zbraní” aby navrhla ve spolupráci se státem opatření na zklidnění situace. Představy v diskusi, že vás anonymní člověk na ulici -
držitel zbraně ochrání před feťákem s nožem, jak se píše v diskusi je naivní. Neděje se to. Spíše si pamatuji případy kdy policie vyhrožovala zbraní bez důvodu.
Už jsem osobně podobnou situaci řešil, kdy jsem odvrátil útok smažky před budovou školy, naopak policie mně svým přístupem zklamala. Vůbec jí nezajímal útočník, zajímalo jí jestli mám papíry v pořádku.
Tohle je o osobní zodpovědnosti a odvaze. Nejsem jediný z mého okolí kdo si zachránil vlastní nebo cizí krk. Jenom tyhle situace kdy někdo ukáže ochotu se bránit a útočník zdrhne nejsou medializované.
To by jí někdo musel chtít zefektivnit. V Liberci je MHD nejdražší a nejpomalejší způsob jak se někam přepravit. ... Lístek stojí 34Kč, Z domova do práce jsem autem za cca necelých 10 minut, na kole to zvládám za půl hodinky, pěsky za hodinu. s MHD to pod 70 minut nedávám, protože všechno jezdí přes centrum a nejsou tu okružní spoje, spoje nenavazují... Takže kromě přímých finančních nákladů ušetřím dvě hodiny denně, což má minimálně pro mně výrazně větší hodnotu
Klidně můžeme spočítat časovou využitelnost za rok 2023.
Dukovany vyrobily 14,3TWh (výkon 1,9GW netto).
Temelín 16,1GWh (2,06GW netto).
OK, dukovany mi vyšly na 86% a temelín 89% .. takže celkově to bude tak 87.5% cca ... jinak já to bral z pohledu času. Někde na přednášce od ČEZu prezentovali graf, kde bylo že nejedou trvale na základním výkonu kvůli optimalizacím využití paliva.
Ani jaderná elektrárna není stabilní zdroj. Její časové využitelnost je 85%, takže asi 2 měsíce v roce nevyrábí vůbec. Některé odstávky jde sice naplánovat, jiné ale ne. Lepší by bylo na 30 let místo jednoho jaderného bloku postavit 3 paroplynové elektrárny, nestaví se 15 let, ale 3 roky a v případě výpadku jedné nepříjdeme neplánovaně o všechny 3.
Temelín i Dukovany mají 18timěsíční palivový cyklus, ta využitelnost je nad 90%
Nevím, co je autorovým cílem. Řada informací, které uvádí jsou značně pokroucené. Neměl by číst ty dezinformační žvásty a jít ty zkoušky udělat sám a všem předvést jak se nenechat vyhodit a jak z pistole na 25m nastřílet přes 90/100. Vzdělat se a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Měl jsem možnost sledovat tréningy našich ozbrojených složek a troufám si říct, že velmi mnoho z nich co se týká střelby a práce se zbraní má velké rezervy. Nemají natrénováno a mají ne úplně kvalitní vybavení. Na druhou stranu je tu velká skupina civilistů, kteří jsou zodpovědní, mají střelbu jako koníček a jsou o parník lepší jak naši "profesionálové" co by nás měli chránit. Je to smutné, statisticky vzato máme víc kvalitních civilistů jak profesionálů. Ruku na srdce páni "novináři", jakou máme mít motivaci případně bránit tuhle hroudu, když pro okolí jsme díky vaší štvavé mediální kampani "nebezpečný společenský odpad", "chodící potenciální vrazi" a "psychopati" atd. Zamyslete se nad sebou než začnete zase urážet, osočovat a štvát společnost. Máme tu dvacet let od konce povinné základní vojenské služby. Máme tu dvacet let "chlapů" co by v případě napadení země mohli "bojovat pouze masivní, ale opravdu masivní mediální kampaní".
Jasně! Tablety, smartfouny, vysavače či elektrické zubní kartáčky. To je stejná kategorie jako bateriové úložiště? Tys ten článek ani nečetl.
Mrkněte se do statistik příslušných úřadů co to sledují ... zase tak růžové to není
Tak namátkově z těch hodně velikých incidentů:
Victorian Big Battery (Victoria, Austrálie) Požár: Červenec 2021 - 300 MW / 450 MWh
Moss Landing Energy Storage Facility (Kalifornie, USA) Požár: Září 2021 -400 MW / 1 600 MWh
Dalian Energy Storage Power Station (Čína) Požár: Září 2021 - 200 MW / 800 MWh
ať nejsme jenom v roce 2021
namátkově 3 větší co blafly loni v USA
Valley Center Energy Storage Facility (California)
East Hampton Energy Storage Center (New York)
Warwick Battery Storage Systems (New York)
... ani EU se tomu nevyhnula
namátkově také tři incidenty
Gothenburg (Svédsko), Saint-Trivier-sur-Moignans (Francie), Neuhardenberg (Německo)
letos už těch větších blaflo 5 a ještě tu nemáme léto
fajn zdroj je např Odkaz
To je zase škvár někoho kdo si představuje funkci tlumiče jak z amerických filmů. Pistole za normálních podmínek udělá ránu cca 165dB ... tlumič to stáhne o cca 20-30dB ...takže pořád je to ohlušující rána srovnatelná s hlukem proudového motoru z bezprostřední blízkosti. Žádný "puf" jak z Jamese Bonda. Navíc na většinu pistolí to stejně nejde jednoduše přidělat ... Co se týku zkoušek, tak u vysokoškoláka se dá předpokládat, že se ty otázky a veškerou legislativu zvládne naučit levou zadní. Rozhodně bych to nepaušalizoval na celou populaci. Mně osobně řidičák přišel výrazně jednodušší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
AI jsem párkrát otestoval, nicméně jsem zjistil, že mi to suveréně setrvale lže a nedává relevantní výsledky. Když se objeví zpráva jak to přetrénovali a že je nová generace tak to zase vyzkouším a zatím s tím nejsem spokojený. Zatím mi to přijde jako nezralá technologie a cesta do pekel ... ale evidentně to nějakou budoucnost mít bude až se to začne učit ze správných dat.
1 odpověď