No a co ceka? Kvalitni znalecky posudek a kvalitni znalce za tu almuznu co znalci berou v hodinove sazbe, kterou jim jeste nasledne zkrati? Dokud nebude znalectvi placeno jako sluzba tedy za kolik ten posudek udelate? 200 tisic? ok muzete zacit… pak kvalitni praci nelze cekat, zvlaste kdyz vybaveni pro znakeckou cinnost stoji miliony.
Za vse muze 1. platna legislativa, 2. snaha rikat ze podnikat jako osvc je fuj a 3. bezzuby dozor. Staci vyresit tyto 3 aspekty a vse bude fungovat. Ale to chce najit kompromis, ne jen hledat reseni vhodne jen pro jednu stranu. A proto si zahraju na vedmu a tusim jak to dopadne: nezmeni se v praxi vubec nic.
Cituji z clanku: Od roku 2009 zrušilo poplatky za veřejnoprávní média devět států: Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Maďarsko, Malta, Rumunsko, Slovensko a Švédsko. Vesměs je nahradila přímá platba ze státního rozpočtu…konec citace. Tak aspon vime, ktere zeme uprednostnuji demokraticke pravo obcanu na svobodnou volbu a nezatezuji obcany dlasimi skrytymi danemi.
Jenom par otazek k tematu: 1. Opravdu je dodrzen i ten puvodni limit pro hluk 60 az 70 decibelu? Pri zavodech? Asi pouzivaji tlumice vyfuku…Na zaklade ceho to stanovily? Jednoho nebo vice mereni z nekolika zavodu? 2. Neprobehla nahodou vystavbou moderniho vycvikoveho centra rekonstrukce ktera vyzadovala nove stavebni povoleni pro provoz a tudiz uz puvodni limity davno neplati?
Cituji: V době, kdy panují pochybnosti o USA jako spojenci a část zemí NATO přehodnocuje nákup F-35, by bylo podle něj rozumnější dohodnout se se Švédskem, jak používat gripeny do konce jejich životnosti, která může být díky modernizaci prodloužena třeba až do roku 2045. „V situaci, kdy má zbrojení v Evropě zelenou, jsme měli vyjednat se Švédy záložní pozici, která by byla čistě evropská a nespoléhala na Spojené státy,“ podotkl Mikulenka. Mit zalozni reseni by bylo rozumne. Mit protiraketovy destnik by bylo take rozumne. Ale hold cesko, tady se ovsem mluvi, mosto aby se konalo.
Kdyby radeji davno vycistily ten benzen z vody. Z te pudy je realna sance ze nez se kdokoliv v tehle republice rozhoupe tak se benzen do te doby odpari sam a usetri se stamiliony. To vlastne potvrzuji i zde: Odkaz
A cemu se kdo divi? Spousta cukru ve sem co pijeme a to co bylo kdysi ve skle dnes dostaneme v plastu. Kohoutkova voda v zapomneni a kdyz uz se neco stane tak preci pacienta bezplatne vylecime. Proc nejsou vyrobci sladkych napoju nuceni omezovat cukry? Proc uz neni ochrana verejneho zdravi prioritou? Proc jde na prevenci ani ne jedno procento z celkoveho rozpoctu pojistoven a zbytek jde na lecbu? Proc kdyz dobrovolne udrzuji svuj bmi na idealni hodnote tak platim stejne zdravotni pojisteni jako ten co si zdravy dobrovolne poskozuje? Protoze socialisticky system. Ale jen pro bezne nemoci, v pripade atypicke drahe lecby stejne rodice musely poradat sbirky a pritom to byly vrozene nemoci…
Cituji z clanku:” V Česku totiž sdílení funguje jinak než například v Rakousku či Nizozemsku, kde je možné sdílenou elektřinu spotřebovat prakticky kdykoli. To však způsobuje zátěž pro tamní distribuční sítě. „Ze sítě se tam stala jedna velká baterie, sdílení vyhodnocujete na měsíční bázi.” Konec citace. Ve zkratce: zase jsme v cesku vymyslely kolo misto abychom zkopirovaly funkcni rakousky model a opet z toho vznikl paskvil.
Opet plati slibem nezarmoutis…Hygieny nezreformovany, lide co byly nabrani opet propusteni, platy terenich pracovniku mizerne a oni se divi ze nejsou v tomto oboru odbornici…no tak si jeste zavzpominame na zavrene okresy, cinske repiratory kn95 s velkou ucinnosti chranici nas pred vsemi neduhy a zisky vsech prodejcu techto ochrannych pomucek a desinfekci vyrobenych z lihu puvodne urceneho uplne k jinym ucelum. No tak snad se uz ta doba nikdy nevrati. I kdyz kdo vi, budou volby a lide zapominaji velice rychle.
Tohle si proste vyzada investice provozovatele. Bez nich to nepujde. Bude to chtit kompletni rekonstrukci rozvodu za moderni v plastu, zrusit uplne stupacky s teplou vodou a hlavne decentralizovat (prutokovy ohrivac v kazde ubytovaci jednotce). Zajisteni minimalni teploty 65 stupnu ve vetvi s teplou vodou netreba snad dokolecka opakovat. Jenomze problemem jsou opet finance. Ale co ma prednost penize nebo zdravi lidi kteri si navic plati za pronajem?
Tak ono je to oblast co by zaslouzila taky reformu. Sebrat majaky vsem co je nepotrebuji (viz nekteri politici). Zavest absolutni prednost ridicu zdravotnicke zachrane sluzby. Omezit pouzivani majaku u dopravni policie (opravdu je nutne letet k dvoum rozbitym autum ve meste rychlosti pres sto kilometru v hodine opravdu neni v techto pripadech nasledek dalsi dopravni nehody ktery hrozi vetsi nez to ze to vysetrim o deset minut pozdeji)? A tak by se dalo pokracovat. Co se tyce trestu pro mladika - jestli chce nekdo byt zachranar at vystuduje tento obor a muze nastoupit, jestli si na nej chce nekdo hrat tak takhle svet nefunguje, za blbost se plati.
Proc mame jako vyvozce lektrony nejdrazsi elektriku v eu? Bo burza nebo marze prodejcu kterym se nechce zlevnovat? Odkaz 1
Jedna vec je byrokracie, druha vec je snaha nekterych podnikatelu neresit vubec nic. Ano je treba prejit od ciste byrokratickeho systemu k systemu ktery je plne funkcni (napr. zrusit nesmysly typu rocni revize prodluzovacich privodu, kde kazdy vidi jestli to ma poruseny kabel nebo ne) s tim ze povinnosti bude mene ale pokud se nekomu neco stane bude odpovednost managementu firem nasobne vyssi, ale to bez poradnych reforem nepujde a ty se neudelaly a zrejme ani neudelaji. Jak to tedy cele bude? Pojede se po starem? Vsadil bych na to boty. A co bude vysledkem? Za par let muze byt nejvetsim zamestnavatelem v evrope Cina, pokud se ty reformy neudelaji.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
V clanku se pise, cituji: Jak už dříve informovaly Seznam Zprávy, výše státních záruk na likvidaci ekologických škod v celé Liberty je 943 milionů korun….a oni potrebuji 120 milionu na likvidaci ekologicke skody. Tak kde je problem?
1 odpověď