Fungují přesně tak jak jim zákon povoluje. Asi to v Česku ale jinak nejde.
Když byl exekutor zaměstnanec soudu tak to prostě nefungovalo, bylo jim to jedno. Po zavedení soukromníků se výrazně zlepšila vymahatelnost pohledávek.
Zákon vytvořila parta zlodějů kolem našeho současného prezidenta.
Doplácí na to celá republika.
No, vzhledem k tomu že zabavování majetku je až ta poslední exekutorova možnost získat peníze pro věřitele, musel dotyčný moc dobře vědět co mu hrozí a co dělá. Trest je správný, vlastně to auto ukradl. Už nebylo jeho.
Kecy o tom jak někdo neví že dluží a že za exekuci nemůže jsou k smíchu. Když jsem služeb exekutora využil (dluh za nezaplacenou práci) trvalo to k zabavování víc než rok. Do té doby se exekutor snažil domluvit ale dlužník se skrýval a nepřebíral poštu. Stejně jako když jsem se chtěl domluvit já.
Na dražbu jeho domu jsem se jel podívat, stálo to za to.👍
Peníze jsem dostal skoro 5 let po dokončení zakázky.
To jak místní "slušní občané" obhajují dlužníka jasně dokládá co za lidi tu je. 😉
Realita je taková, že ve vyspělé zemi by většina exekutorů nemohla fungovat tak, jako u nás a mnozí by s největší pravděpodobností šli rovnou do lochu.
No tak možná modely, máte dojem, že naše policie má nějaké zabavené hasící letouny z trestné činnosti? Máte jen potřebu napsat nějakou blbost?
Samozřejmě je pořízení letadla kravina, ale u toho Ferrari fakt nejde o pořizovací cenu, ale o provozní náklady, které jsou oproti běžnému autu obrovské a když to kluci někde napálí, je tam lehce škoda vyšší než kupní cena nové Škodovky.
Nepochopila jsem smysl těchto kanálů. Na čem vydělávají, co předvádějí? To stačí se jen podívat a oni už inkasují? Budu ráda, když mne někdo zasvětí.
Nejvíc vydělává člověk, který dělá kraviny pro děti a prodává jim vlastní merch.
Jinak mají peníze za samotná shlédnutí od google (youtube) a pak značky platí za propagaci jejich produktů.
Pokud argumentujete počty nespravedlivě popravených, v rámci korektnosti byste měl na druhou misku vah dát počty zavražděných v důsledku recidiv vrahů po propuštění (mám za to, že doživotí je i u vrahů dosti raritní trest, viz tento případ)... Má-li správné rozhodnutí zabránit co největšímu počtu nevinných obětí, tipuji, že mrtvých obětí jednou či víckrát propuštěných vrahů bude více než justičních omylů.
To se ovšem děje i v zemích, kde trest smrti už je a jediné řešení by byla poprava za jakýkoli násilný trestný čin.
A někteří hlupáci si ti stěžují i na případy, kdy měl podle nich být oficiálně nevinný odsouzen, takže pak by se museli střílet lidé za pouhé podezření.
Já Vám to neberu! Je tu řada známých případů, kde se dokázala aktivní účast, ne-li konání pachatele PACHOVOU STOPOU a soud tuto skutečnost prostě nevzal na vědomí!! Že papínek byl jedním "dobrým" podnikatelem, staolo ye to, co se stalo... Detaily s odkazy na fakta zde uvádět z logiky nebudu. A výsledek? Spratek si dnes vyskakuje požadavkem fin. náhrady za dobu pobytu ve vazbě.Co tedy dodat? Ano, jedno. Byl to pokus o vraždu... A teď si nad tím rozjímejte Vaším úsudkem...
Pachová stopa není žádný důkaz.
V mnoha zemích se to vůbec neuznává.
Pokud se člověk dostane do exekuce a dozví se o tom až od exekutora, tak se stalo něco špatně a měla by se řešit tato příčina. Rozhodnutí o exekuci probíhá u soudu, ze kterého přijde pozvánka k jednání, dále přijde rozsudek s možností se odvolat atd. Takže, i kdyby "zlý věřitel" úmyslně neposílal upomínky atd., od soudu už něco přijít muselo. Tj. dotyčný si asi nezajistil vybírání pošty v místě nahlášeného trvalého bydliště? Není to úplně povinnost, ale je to jednoduchá pojistka, jak se do takové situace nedostat.
Pokud by došlo k prokazatelném pochybení nikoliv ze strany dlužníka, má právo požádat o zastavení exekuce.
Pokud znáte, zkuste napsat konkrétní zkušenost někoho, kdo se do exekuce nedostal vlastní chybou. Co jsem zatím slyšela srdceryvné příběhy, vždy tam bylo zásadní pochybení na straně dlužníka.
Exekuce dětí, obesílání na staré adresy, vyčkávací taktika, rozhodčí doložky.
Praktiky v ČR neměly obdobu v žádné jiné vyspělé zemi.
A máte pravdu, že ve spoustě situací se stačí vhodně bránit. Sám jsem vyhrál několik naprosto absurdních soudů s ČKP, ale běžný člověk tomu nerozumí a stát by se měl postarat o to, aby toho někdo nezneužíval.
V článku se hovoří o majetku jako takovém a do toho se počítají i nemovistosti. Zřejmě Vás zmátlo to, že se uvádí, že jde zejména o nárust dolarových milionářů v oblasti investic. Ale do žebříčku se započítávala hodnota veškerého majetku.
Navíc hodnocení by bylo objektivnější, kdyby se vycházelo i v přepočtu na počet obyvatel jednotlivých zemí.
Pak je to špatně napsané. Počítá se opravdu jen investiční majetek.
Podle mě právě tohle auto vypadá na těch 600mio. Tam se platí exkluzivita. Je to auto , které nebude mít nikdo jiný na světe, je postavené na zakázku a navíc přímo Rols Roycem. Věřím tomu, že kdyby naprosto stejné auto vyrobil např. Hyundai, Opel, nebo Škoda, tak by nestálo ani 10 mio. Těch zbilých 590 mio se prostě platí za masírku.
To si jenom myslíte.
20 milionů stojí závodní Škodovka a to je pořád skládačka z dílů, které se vyrábí pro více vozů a řeší se jen efektivita a ne design.
Mít tolik peněz, tak si koupím RR za 8 mil. a zbývajících 592 mil. daruji na charitu - lidem, kteří nemají co jíst, pít, lidem, kteří potřebují utéci před bombami válčícího agresora, atd.
Dát peníze na charitu můžete už teď. Kupte jidlo bezdomovci nebo chudému důchodci, zaplaťte studium dítěti v Indii…
Každý dle svých možností a pokud to neděláte teď, nedělala byste to ani jako miliardář.
Kdybych se pohyboval tak vysoko, raději bych nakrmil spoustu lidí, než si koupil takové auto. Ale je možné, čím je člověk bohatší tím víc na lid séře, klině ať krvácí a zdechají mu u nohou. Prachy kazí charakter, to je nesporné.
Nakrmit lidi můžete už teď. Kupte jidlo bezdomovci nebo chudému důchodci, zaplaťte studium dítěti v Indii…
Každý dle svých možností a pokud to neděláte teď, nedělal byste to ani jako miliardář.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
.. co jste si šlehl?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
vy fetujete?
2 odpovědi