Za správnost projektu nese odpovědnost projektant, který na to dal svoje autorizační razítko a tím stvrdil jeho správnost. Pokud z nějakého důvodu (nejspíš pod tlakem investora na šetření) zaonačil počet parkovacích míst a navrhl jich tam málo a teď je dům “neprodejný”, pak způsobil škodu a bude ji muset zaplatit (respektive případně jeho pojišťovna - jako autorizovaný projektant musí byt povinně pojištěný)
Já chápu, že se prezentují snahou, začlenit tyto lidi zpět do pracující společnosti .... ale pokud někdo už 10 let+ (a osobně potkávám u svého metra prodejce stejného už minimálně 6 let) tak to evidentně moc nefunguje ne ? Těchto prodejců je několik jedinců, mají svá zabraná "lukrativní" místa ... místo aby tam tedy někdo potřebný dostal šanci a pak se třeba během 2 let dostal k nějaké "normální práci" tak je to akorát pro pár "šťastlivců" na neurčito
Limit peněz na účtu je za mě dost bezzubá věc ….
To pan Jurečka neslyšel o … já nevím …. Hotovosti? Nebo dokonce zlatu/akciích/podílových fondech …. Ani nemluvím o cryptu ….
Kdo má lehce přes 100 tisíc tak něco vybere a dá pod polštář; kdo má hodně přes 100tisic tak prostě ty peníze uloží jinde/jinak (aby to stát neviděl) …. I teď málo kdo z velmi bohatých má jen tak na účtu statisíce …
Je opravdu nesmyslné, že doktor/právník/daňový poradce/tlumočník mají výdajový paušál 40%; ale pak programátor/architekt/projektant/žurnalista atd mají výdajový paušál 60% , kdy druhá skupina profesí je opravdu prolezlá Švarcsystémem. Jednoduchou prvotní nápravou je kancelářské živnostníky všechny zařadit do 40% výdajového paušálu (pokud náhodou nějaký jedinec i v kanceláři má větší výdaje tak ať udělá účetnictví).
Neviděl bych v tom nějakou složitost … developer nabral projekty a nespočítal si správně cenu a návratnost, své armádě manažerů platil pohádkové mzdy (jednoho z jejich “ředitelů” jsem krátce znal a pod 200k měsíčně by nevstal z postele, a to už pěkně pokazil věci ve firmě kde byl před tím, jenže se uměl dobře prodat jako skvělý manažer) a teď je dohnaly dluhy ….
Když jsem loni procházel touto oblastí Šumavy, fascinovalo mě, jak na Německé straně je řada pěších stezek s omezením vstupu jen některé měsíce v roce kvůli hnízdění tetřeva. Jen o pár stovek metrů vedle za hranicí jsou na české straně oblasti uzavřeny celý rok, bez ohledu na to, zda to je období hnízdění nebo ne (při tom cesta tam vede, jen je na ní zákaz vstupu)
Já bych ukázal jiné porovnání:
Franta Tužtička je architekt pracující na Švarc systém v projekčním ateliéru, má 10 let praxi, placenou dovolenou jako zaměstnanec a fakturuje 80 tisíc měsíčně, je přihlášen do paušální daňe v pásmu 60% nákladových paušálů, tedy platí daň+odvody 7500 Kč, skutečné náklady má ale cca 2500 Kč měsíčně, zbyde mu tedy 70000 do kapsy čistého.
Pepa Truhlář je řemeslník, dělá jen sám zakázky pro klienty už 10 let, měsíčně průměrně fakturuje 80 tisíc (960 tisíc za rok a jeden měsíc z toho nepracuje), je také přihlášen do paušální daně v pásmu 60% a také odvádí státu 7500, jenže skutečné náklady má průměrně 53% (za materiál, cesty za klienty atd) - tedy 42500, měsíčně mu tedy zbyde do kapsy 30000 korun čistého.
Přijde vám fér tyto dva druhy podnikání danit stejně díky stejnému nastavení paušálních nákladů? Mě ne !!! (samozřejmě chápu, že dokonalé nastavení paušálů nejde mít, ale dnes není ani rámcově vyrovnané)
Představte si, že řadu let pracujete a vyděláváte cca "10", pak přijde covid a dva roky jste skoro na pracáku s výdělkem cca "0", po covidu nastoupíte do práce s platem třeba "14" a někdo Vám řekne, že Vám napálí daň z mimořádného výdělku oproti posledním 5 letům, tedy použije průměr 10+10+10+0+0 / 5 = 6, váš mimořádný výdělek tedy stanoví na 14-6 = "8" a ne na "4" jak to vnímáte vy, no neohradili byste se proti tomu ?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Lidè jsou bohužel sentimentální a neponaučitelní.
Ví, že si kupují dům co byl zatopený a pak se diví, že jim zase řeka zatopila dům znovu …
1 odpověď