Já ,dost dobře nechápu, proč hovoří USA do války Rusko Ukrajinské?
Samozřejmě Rusko potřebuje území (Krym a východ Ukrajiny.) Po Tomto ústupku přestane Rusko útočit -zabíjet lidi a ničit vše živé i neživé. Pouze pozor , pokud Ukrajina ustoupí a přenechá Rusku výše uvedené území , Tak Rusko se smíchem přistoupí na tak zvaný mír . Ale s jídlem další chuť . Nezdá se Vám, že se Rusko chová jako ve středověku? sILNĚJŠÍ NAPADNE SLABŠÍHO A JE Tak jak si představuje silnější. Země je jeho!!! Máme přece mezinárodní dohody v 21 století .Co si vůbec Ti Ruský východní barbaři myslí!!!
Samozřejmě Orbán, potažmo Maďarsko mají určité výhody od Ruska(ropa, zemní plyn). Ale ,jak se může členský stát EU účastnit jednání s diktátorem Putinem . Jednou To je Rusko, které vpadlo na cizí suverénní a samostatný stát., kde se chová jako nacisti . Maďarsko předsedá EU od 1.07.2024 To je neskutečné chování. Zřejmě předchůdci Orbána v roce 1956 a po Té likvidovali kontrarevolucionáře věšeli na sloupy a stříleli. Spolupracovali s Tehdejším Sovětským svazem (Ruskem).Podporovali okupaci Maďarska.
Já skutečně nechápu Rusko potažmo Putina, který samozřejmě válku vyprovokoval.
Pochopil jsem, že Rusko válku vyprovokovalo a proč. Protože se nemohou smířit s Tím, že ztrácejí pozice na světovém měřítku. Ovšem To je vina Ruska. Ohánějí se hranicemi a že Nato se roztahuje. Nato požádaly ,pokud já vím státy , které sousedí s Ruskem-- Polsko, Litva, Estonsko, Rumunsko. Měli k Tomu za jisté svůj důvod. na základě svých zkušeností, Stačí si přečíst historii.
Nevím, proč Rusové nemíní vstoupit do spolupráce se západem. Určitě by na Tom vydělali. Pamatuji si jak Rusku v 90 . letech nabízel západ o spolupráci ale Rusko odmítlo. Nemohou přeci Rusové diktovat zemím Polsku, Pobaltské republiky atd aby nespolupracovaly se západek(E U a Nato). Oni rozhodly a o pomoc požádaly . V prvé řadě nechť Rusko se postará o svou velikou zem. Je To stále největší země na světě. Mají Tam spoustu problémů a nedostatků a né plést se do zemí sousedních. Po Tom jim zásadně nic není. Zřejmě chtějí vyprovokovat světový konflikt, Tím aby silně oslabili západ . O To jim jde. Vždy vyprovokoval válku v minulosti ,Ten, kdo byl na špatném ekonomickém základě. viz Hitler ve 20. století.
Samozřejmě nás To neučili ale názor autora na dr. Eduarda Beneše i Generála Ludvíka Svobodu neuznávám. Dr. Eduard Beneš v roce 1938 musel emigrovat, protože jinak by ho zcela určitě odvlekli do koncentračního tábora a nebo i zlikvidovali Němci. Generála Svobodu beru jako vlastence, který v padesáti letech emigroval od své rodiny a vytvořil armádu na boj proti nacistům. V roce 1968 letěl po 21. srpnu do Moskvy aby zachránil naše vládní činitele kteří vzešly z Pražského jara 1968
Stále nechápu , proč se Rusové snaží získat celou Ukrajinu? Jednou je Ukrajina samostatný suverénní stát , který nepatří pod Rusko. Rusko samotné je obrovský stát v podstatě největší stát na světě ale stále by se chtěl roztahovat. Imperiální choutky. měli by se páni(soudruzi) raději zaměřit na své Rusko veliké medvědí , vylepšit životní úroveň lidí a nejen hamtit pod sebe páni soudruzi v Kremlu.
Stále se ubezpečuji, že Slovensko nás již několikrát podrazilo. Nyní zase. Nedivím se prezidentce Čaputové , že dále nemíní kandidovat na prezidenta. Nakonec Fica znovu zvolili Slováci. Je znát , jak uvažuje národ. Přes To, náš exprezident Dr. Eduard Beneš Slovensku pomohl v létech 1939 až 1945 a hlavně po ukončení II. světové války.
Toto může být možné v Takovém státě jako je Rusko a všech zaostalých státech. , které v žádném případě nepoznaly demokracii. . Naprostý nesmysl provádět volby, když je dopředu již rozhodnuto. Ještě dlouho bude trvat Tento špatný režim a zaostalost v Rusku. Lituji hodně ruského národa a ruskou zem . Bohužel na lidské debilitě stojí Rusko. Vychechtaný diktátor Putin se jenom směje.
Překvapuje mě názor některých i samotného autora. Měli bychom být hrdi na svůj národ a na lidi , kteří se o vznik samostatného státu zasadili. Československo a vznik byl obrovský pokrok v Té době.. Troufnu si říci i především pro Slovensko, které nikdy neexistovalo. Patřilo pod Uhry -Maďary a Maďaři jim nedali ani To základní ,což je vzdělání .Pokud vím, Tak negramotnost na Slovensku a Zakarpatském Rusku byla 98 % v roce 1918 a kde jsou nyní .
Měli bychom se Také vrátit do let po bitvě na Bílé hoře , kde se Habsburkům konečně podařilo obsadit Českou korunu díky náboženství Římskokatolickému . Vše se přesunulo do Wídně z Prahy , proč?
Proto nesouhlasím s názorem autora a uznávám stále vznik samostatného státu jako nejvyšší státní svátek i jako památku na lidi , kteří se zasadili o stát a dokonce obětovali život.
Samozřejmě z lidského hlediska je vražda To nejhorší. V době míru je To hrozné. Ale padesátá léta nebyla normální . V Té době docházelo k velkým represím a nátlaku k jedné skupiny lidí . Tlak byl vytvářen jednak k západnímu odboji a Také proti lidem , kteří nesouhlasili s daným režimem-jedná se o podnikatelé , inteligenci atd . Odpůrce si Ten režim dokázal poradit i protilidsky.
Pokud hovoříme například o partyzánech, kteří páchali i v některých příkladech i hrozné postupy např. vraždy, Tak se nehovořilo ani nehovoří. řekl bych , že společnost souhlasí. Uvědomujete si , že je To podobné???
1
Sledujících
5
Sleduje
1
Sledujících
5
Sleduje
Hlavně, jak dodržovalo Rusko příměří o velikonocích !!!!!! No , TO jsou Rusáci !!!!