Vždyť říkám, odstup dvou týdnů. Prostě druhou světovou válku zahájil Berlín společně s Moskvou.
Druhou světovou válku zcela jednoznačně zahájilo Německo. Stalinovo Rusko se na agresi podílelo až po nečinnosti západních demokracií a zneužilo celou situaci ve svůj prospěch. Prvotní krok, který změnil chod dějin ale od Rusů rozhodně nepřišel.
Jedná se o bombardování po válce. Netřeba znát linii fronty. Koněv věděl, že je mír. Proč dal rozkaz bombardovat celou naši republiku?
Mám dojem, že nerozumíte česky a pak je každá debata naprosto zbytečná. Navíc nejste schopna odpovědět na žádnou otázku, objektivita je pravděpodobně cizí slovo a tak další komentáře pozbývají smyslu.
Vy jste zapomněla vysvětlit, proč omylem bombardovali oblast, kde nebyl německý voják už přes měsíc a půl.
Je vidět, že máte znalosti vojenských operací a znalosti leteckého řemesla. Zá války bylo naprosto běžné, že i spojenci bombardovali vlastní vojska, o kterých znali přesnou polohu, natož když nevěděli kde je linie fronty. Samotný letec nemá možnost ze vzduchu poznat zdali jde o uskupení civilistů, či vojáků. Pokud nějaká armáda je proti zákazu stále v pohybu a tento prostor není pod kontrolou vlastních vojsk, může velice snadno dojít k omylu. Opravdu nevím co na tom není k pochopení. A teď je řada na Vás ospravedlnit statisíce mrtvých civilistů při náletech spojenců. Jen bych Vás rád upozornil, že Hirošima a Nagasaki byly vojensky bez významné cíle.
Whataboutismus vám jde. Dalešice, Hrotovice - Místo oslav konce války největší masakr v dějinách obce. Takový byl květen 1945 v Dalešicích na Třebíčsku. Téměř třicet lidí ale nezemřelo kvůli postupující frontě. Na obec totiž shodila bomby ruská letadla. O den později jejich letouny shodily pumy i na sousední vesnici. Tam při oslavách na náměstí zahynulo pětkrát více lidí. O den později umírali lidé i v sousedních Hrotovicích. Sověti tam omylem shodili bomby mezi dav vítající rudou armádu. Byl mezi nimi i otec Vladimíra Votavy, který viděl bombardování vedlejší obce o den dříve. Jeho otec zásah šrapnelem nepřežil stejně jako 149 dalších. Pro vás jsou srozumitelné nálety na civilní obyvatele v míru, pro mne jsou srozumitelné nálety ve válce.
Jak sama píšete, sovětská letadla bombardovala tyto cíle omylem a bylo to naprosto běžné i u spojeneckých letectev. Jen jste zapomněla vysvětlit, jak měli Sověti zastavit německý Wehrmacht po ukončení bojů a zároveň jste se zapomněla vyjádřit k mrtvým po spojeneckých náletech.
Já psala hlavně o bombardování po válce. Jestli jsou děti, obchody, školy nebo kostely pro vás německá armáda, tak se nedivím že je dnes republika s takovými názory v dezolátním stavu.
Tak ještě jednou...proti armádě, která nerespektuje podmínky příměří, nesloží zbraně a dále provádí vojenské operace je nutno zasáhnout vojenskou silou. To že při tom trpí civilní obyvatelstvo je tragické, ale bohužel pochopitelné. Byla to válka. Jestli toto je pro Vás nesrozumitelné, vysvětlete mi civilní oběti v Hirošimě, Nagasaki, Drážďanech a spoustě dalších míst.
Nevím o žádném spojeneckém náletu po válce. Vy ano?
Nemusí být poválečné, stačí ty při kterých zemřeli nevinní občané Československa. A jen bych Vám rád připomenul, že sověti bombardovali primárně německou armádu, která nedodržovala podmínky příměří, tudíž reakce na válečné události, nikoliv občany Československa. Argumentace na datum příměří není v tomto a podobných případech relevantní, neboť se regulérně bojovalo ještě dost dní po termínu kapitulace.
Od února 1945 tak sovětská 8. letecká armáda bombardovala Moravu a Slezsko, zejména Ostravu a Opavu, a 5. letecká armáda bombardovala v dubnu 1945 několikrát Brno. Ve stejné době se do bojů zapojilo i rumunské letectvo, které zaútočilo na Uherský Brod, Olomouc, Prostějov a letiště v Neředíně.Svět slavil mír, česká a moravská města ale čelila bombám. Útok sovětských bombardérů na Děčín 8. května 1945. Nejhorší situace nastala v Plavební ulici, kde bomba dopadla přímo do fronty před jedním z obchodů. Zahynula tam řada žen a dětí, mezi mrtvými byly i sestry Červeného kříže. Sovětský nálet prodělal 8. května Frýdlant. „Kolem poledne bombardují město sovětští letci. Vedle obytných budov dostává zásah i dívčí měšťanská škola, tělocvična, poškozen je také kostel. Bombardování nepřežilo 65 lidí,“ přiblížilo město Frýdlant na svých stránkách. Po prvním náletu následoval týž den ještě druhý. „Také toto bombardování si vyžádalo řadu lidských životů. K dalšímu leteckému úderu došlo 8. května v Moravských Budějovicích. Sovětská letadla útočila v okolí Moravských Budějovic i na řadu dalších obcí: Běhařovice, Bítovánky, Bohutice, Citonice, Ctidružice, Čáslavice, Dalešice, Dobelice, Džbánice, Grešlové Mýto, Hostěradice, Hrotovice, Kojetice, Lechovice, Miroslav, Moravský Krumlov, Mramotice, Olbramkostel, Štěpkov, Trstěnice, Výrovice, Želetavu a Žerotice. K mimořádně tragické události došlo v obci Hrotovice, které zasáhly sovětské bomby ve chvíli, kdy občané slavili na ulicích osvobození spolu se sovětskými vojáky.
Sovětské nálety máte dobře zmapované. A pokud jste objektivní, jistě dodáte i ty spojenecké.
Zřejmě umíte psát, takže se lze domnívat, že i číst. Zadejte do vyhledávače "Bombardování Mladé Boleslavi 9. května 1945" a všechno se dočtete.
Takže pouhé tlachání a vysvětlení žádné. Jak příznačné pro jednostránné vykladače historie.takže...bombardování výše uvedených měst nemělo s politikou, ani s úmyslným zabíjením našeho obyvatelstva nic společného. Účel byl zastavit německá vojska, která nerespektovala kapitulační podmínky. Kdyby jste to věděl, nepsal by jste podobné bláboly,
Dejte odkaz, kde jste tuhle blbost vycucal. To co uvádíte byl soukromý rozhovor mezi Churchillem a Stalinem. Churchill jak napsal ve svých pamětech zkoušel kam Stalin je ochoten zajít. Byl to soukromý rozhovor a na závěr mu Churchill řekl, ať ten papír Stalin spálí a on si jej schoval. Tohle nemělo žádnou platnost bez souhlasu spojenců a parlamentu V. Británie.
Už to co říkáte o něčem svědčí..soukromý rozhovor mezi vrcholnými státníky byl jen tak. A čistě náhodou občanská válka dopadla přesně podle toho, ale to je taky blbost že. Ale když to nechcete vidět, tak si vykládejte dějiny posvém.
Připraveni nám pomoci byli v létě 1938, bylo to ale vázáno na pomoc Francie. SSSR s námi v té době nehraničilo, museli by přes Polsko, které v té době mělo obranný pakt s Německem! Francouzi nebyli na válku připraveni. Francouzi se diplomatickou cestou zeptali Poláků, zda pustí Rudou armádu na pomoc Československu. Odpověď zněla ne! A zda povolí přelet sovětských letadel? Odpověď zněla "sestřelíme je". Tak Francouzi byli zahnáni do kouta, sami Němcům nemohli vzdorovat a tak došlo k Mnichovu. Ještě potom SSSR se snažil o dohodu s Británií a Francií, ale ti jednání blokovali, posílali na něj subalterní úředníky bez pravomocí; cíl - otočit Němce na východ. Když si to Rusové uvědomili, snažili se válku s Německem oddálit a uzavřeli pakt Ribbentrop-Molotov. Součástí paktu byla i dohoda o návratu území části Běloruska a Ukrajiny, které Poláci zabrali během občanské války v Rusku - až po tzv. Cruzonovu linii, domluvenou po I.SV ve Versailles. Polákům se jejich orientace na Německo (smlouva z r.1934) "opravdu vyplatila".
Konečně nějaký rozumný komentář. Bohužel je jich tady jako šafránu.
Nikdo a nikde se nedohadoval nad nějakými sférami vlivu. Žádné dělení světa neproběhlo.
Bohužel nemáte pravdu. Jsou dodnes známé mapy Evropy, kde jsou u jednotlivých zemích zapsány procenta o velikosti vlivu. Například u Řecka to bylo 80% Velká Británie, 20% SSSR. Proto také občanskou válku v Řecku komunisté prohráli, neboť jim Rusové nesměli pomoci. A jako perličku bych Vám přál slyšet vyprávění řeckých uprchlíků o chování britské armády. Každá mince má rub i líc a vždy se má hledět na obě strany.
S tím Žigulem jste na omylu,to byla legálně zakoupená licence.Ural a Dněpr v podstatě byla válečná kořist S Moskvičem,ty první mám pocit,že byly kopie Hilmanů.
Žiguli byl regulerní licence Fiatu přizpůsobená na ruské podmínky, jako zvýšení světlé výšky, zesílení ložisek, výkonější topení apod,.První Moskviče byly identické Opely Olympie.Pozdější modely Moskvičů byly původní až na motory.Předchůdce Volhy 21 byl GAZ M 20 Poběda, s motorem z Jeepu a karoserie silně inspirována americkámi vozy.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Hitlerovy sochy, rozmístěné za protektorátu, byste nechal taky? Jako memento doby?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jenom pro upřesnění...Hitlerova armáda nás na rozdíl od sovětské armády neosvobodila.
3 odpovědi