Nával turistů drtí nejen Mallorcu, ale spoustu dalších turistických lokalit po celém světě. Mám nemovitosti/restauraci/cestovku/rentcar → mám se dobře. Nemám nemovitost → stěžuji si na celkové zdražení. Stejná nemoc v Itálii, Chorvatsku nebo Gruzii.. Bohužel dnešní realita. A myslím si, že zdražování moc nepomůže: podívejte se na Chorvatsko 🙂 zdražilo se a.. a stejně je tam narváno :)
Ty reklamy na FB vidím pořád, vím, jak vypadají a nová vlna podvodných reklam směřuje zase na ty podvedené, slibujíc vracení ukradených peněz. FB tyto reklamy úplně na pohodu zveřejní a ani po nahlášení scamu je neodstraní.
Psát, že v podobných reklamách vystupovali či vystupují známé osobnosti je dost zavádějící: kolikrát se jedná o fake fotky nebo i fake videa, úryvky z vystoupení a překrucování sdělení, vytržená z kontextu, - to vše jen proto, aby to vypadalo věrohodně a vzbuzovalo důvěru.
Zase nedostatek personálu jako výmluva. Hezky se o tom hlásá do médií, že nejsou lidé, protože říci, že nabízíme nízké platy, nikdo nechce..
A je to úplně jedno, jestli tam nabízejí 30 nebo 40 hrubého. Jestli tu práci za tyhle peníze nechce nikdo dělat, tak to hezky vypovídá o tom, že cena té práce je vyšší, takhle jednoduše funguje volný trh.
To možná ani nevíte, ale v Rusku tihle "hrdinové" pak chodí do škol a vyprávějí dětem o patriotismu v rámci hodin s názvem "Rozhovory o důležitém" (speciální program plošné propagandy ve školách). Samozřejmě, je to ten nejukrutnější druh propagandy, kdy se dětem vymývají mozky. Smutné na tom je to, že děti ještě nemají kritické myšlení, nechápou, o co jde mohou brát všechno vážně, zvlášť když ve třídě vidí vojáka v uniformě.
Nespočet článků o té holce vypadá jako nějaký placený PR a nikde jsem nenašel žádný důkaz toho, že tolik jazyků skutečně umí - kromě teda jejího vlastního prohlášení. Ano, na youtube je video, kde mluví 17 jazyky, ale u většiny z nich je vidět, že čte text z obrazovky.
Schopnost se naučit cizí jazyk možná vypadá jako talent, že z 99 % je to dřina a píle a tahle holka prostě neměla ani čas se ty jazyky pořádně naučit. Ano, naučit se nazpaměť několik vět klidně i v 100 jazycích je možné, je ale velkou otázkou, jestli se pak dá mluvit o skutečném polyglotství.
Zatím u mě - kandidátka do seznamu fake polyglotů 🙂 s řadou dalších youtuberů, u kterých se přišlo na to, že proklamovanou znalost často velkého počtu jazyků nemají.
Také chápu, že umíš-li 20 slovíček v cizím jazyce pro účely pohodlnější dovolené v zahraničí, může to na někoho udělat dojem, že mluvíš plynně - avšak já bych se držel společného evropského referenčního rámce a věřil bych jedině certifikátům ze zkoušek. A úroveň? Dobře, B1 se dá brát, že člověk umí aspoň nějak mluvit, číst a poslouchat cizí řeč.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jak si tady čtu komentáře tak vidím, že se často zní argument ohledně ceny tašky. To je sice pravda, že malicherný příplatek za papírový nesmysl je opravdu pro většinu nakupujících zanedbatelný, ale ihned tedy vyvstává otázka, co zanedbatelné není. Jestli je 10 Kč málo, kolik tedy málo není? 30? 50? 100? A jestli někdo zmiňuje porovnání s cenou nákupu, tak úplně to samé: činí-li celková částka nákupu v přepočtu 5000 Kč, tak 10 Kč je málo, a co když si koupím jen žvýkačku za 25, pak je desetikoruna jako hodně?
Za chvíli budeme polemizovat o tom, jestli ukradl rohlík za 3 Kč a při tom byl hladový, tak i tady uplatníme osobní přístup při hodnocení přestupku?
To samé na dálnici, kde platí nulová tolerance překročení rychlosti (nevím, jestli je tomu skutečně tak). Zase budeme debatovat o tom, jestli někdo nespěchal do nemocnice či na letiště, protože vyrazil později?
Odvolání na to, že v zemi, odkud turista pochází, platí jiná pravidla a tašky jsou k nákupu zdarma: sorry, ale je to úplně mimo. Je přeci normální si přečíst něco o pravidlech oné krajiny, kam vyrážím. Jedu-li do muslimské zemi, tak určitě se neptám během ramadánu na ulicích s vepřovým kolenem v ruce, kde je nejbližší casino a v Japonsku ne nesnažím strčit spropitné, když vím, tam jednoduše platí jiná pravidla a chápu, že odpuštění je jen na vůli lokálů.
A myslím si, že to je právě důvod, proč se ve Švajcu řídí principem, a v tom rovném postavení ke všem nevidím nic špatného, takhle to lidem v téhle zemi vyhovuje a takhle chtějí žít a žijí.
2 odpovědi